SCP-262
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-262

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Na chwilę obecną, SCP-262 poddawany jest badaniom i testom mającym ustalić, czy nadaje się on do użycia przez agentów polowych do przechwytywania innych obiektów. Monitorowanie użytku obiektu przez władzę nadzorczą jest wysoce zalecane. Niedopuszczalnym jest, aby na chwilę obecną pozwolić na nieautoryzowane korzystanie z SCP-262 przez Agentów. Kiedy nie jest w użyciu SCP-262 należy przechowywać w klimatycznie kontrolowanym pokoju w Ośrodku ██, strzeżonym przez co najmniej dwóch Członków Ochrony z 2 Poziomem upoważnienia.

Opis: SCP-262 jest jasno-brązowym, płaszczem wojskowym w Europejskim stylu z okresu między wczesnymi latami 1500 a 1900. Fakt, że jest pozbawiony oznaczeń czy cech szczególnych, skłonił naukowców do postawienia hipotezy, że jest on oryginalnym archetypem, który miał zostać przekazany urzędnikom wojskowym jako cześć oficjalnego uniformu. Wzór najwyraźniej został odrzucony lub stracony, gdyż nie został nigdy wprowadzony w życie. Wykonany jest z wełny i sięga poniżej kolan większości osób. Datowanie radiowęglowe dało niejasne wyniki, wskazujące na wiek od 6,200 do 6,400 lat. Jednym z wyjaśnień może być to, że wełna użyta w SCP-262 posiada tysiące lat, lecz sam płaszcz został skrojony i uszyty stosunkowo niedawno.

SCP-262 jest w stanie manifestować liczne ręce z jego ciemnego wnętrza. Kiedy jest założony, użytkownik może zwyczajnie otworzyć płaszcz, by zmaterializować dłonie i ręce, będące częściowo pod jego kontrolą. Większość kończyn posiada ludzką formę i różne odcienie skóry, długość i siłę. Inne zanotowane obejmują:

 • Długa na około 4 m (13 stóp) macka o gadziej aparycji.
 • 4 półprzezroczyste ręko-podobne wyrostki z celulozy, długie na ponad 10 m (33 stóp), posiadające 4 palce, 2 stawy łokciowe i pozbawione nadgarstka.
 • Wyposażona w pazury kocia łapa, należąca prawdopodobnie do pumy lub lwa górskiego
 • Losowo pojawiające się nogi i stopy

Przestrzeń pod SCP-262 jest uważana za nie-euklidesową z natury, a sama jej powłoka różni się od normalnych wymiarów. Dla przykładu obiekt testowy 402M miał za zadanie założyć SCP-262 powyżej swojej głowy. Po dokonaniu tego SCP-262 opadł na podłogę, a personel klasy D zniknął pod płaszczem. Jakiś czas później, odciski palców znalezione na przedmiotach, z którymi wchodziły w kontakt ręce z SCP-262 zidentyfikowały jedną z rąk jako 402M.

Testerzy poprawie noszący SCP-262 są w stanie manipulować kończynami w różniącym się zakresie. Obiekt testowy 301F był w stanie wykonywać wiele zadań naraz, nawet kiedy był nieprzytomny lub miał ograniczony zmysł wzroku, co skłoniło naukowców do tezy, według której SCP-262 posiada zdolność percepcji i świadomości, nawet kiedy nie ma jej noszący. Pojawiły się także spekulacje, że SCP-262 jest sam w sobie w pełni świadomy, gdyż obserwowano jak obiekt:

 • grał na pianinie dwoma lub więcej dłońmi, mimo iż tester nie posiadał żadnych zdolności muzycznych;
 • bronił siebie/użytkownika przed wieloma napastnikami naraz;
 • skutkował "walką" kończyn ze sobą nawzajem, a nawet przeciw woli użytkownika.
 • Podczas gdy użytkownik palił, pojedyncza kończyna usuwała papierosa z jego ust i wyrzucała go. W innych przypadkach inna ręka umieszczała papierosa w ustach użytkownika i zapała go, mimo iż ten nie palił.

Nabycie: SCP-262 wszedł we własność Fundacji kiedy "Administrator" zrzekł się własności nad obiektem w późnych latach 20 wieku. Ze względu na jego status, "Administrator" posiada specjalne prawa, które pozwalają mu pozostać milczącym w sprawie nabycia, użytkowania i pochodzenia SCP-262. "Administrator" oddał SCP-262 w ręce Fundacji z oświadczeniem, że "We właściwych rekach może być bardzo użyteczny. W niewłaściwych bardzo groźny. W moich zaś może być bardzo zakurzony, wyjedzony przez mole i zajmujący za dużo przestrzeni w szafie".

Dodatek 01: Wybrane notatki z dalszych testów nad właściwościami SCP-262.

 • Analiza Przypadku 262-11: Inersja SCP-262
  • Trial 7 - Po poprawnym założeniu SCP-262, Tester-722M zaczyna odwracać prawy rękaw, stopniowo wyjmując z niego rękę. Wiele bezcielesnych głosów płacze w agonii. Tester-722M zostaje poinstruowany do dalszego odwracania rękawa. Wiele ramion wydobywa się podszewki SCP-262 i atakuje Testera-722M. Z zamiarem zdjęcia płaszczu Tester 722M próbuje wyjąć rękę, lecz podwija tym samym rękaw. Długie, celulitowe ramię pojawia się z przeciwległej wewnętrznej podszewki, sięga przez odwrócony rękaw, chwyta rękę Testera-722M i pociąga gwałtownie z siłą, która przemieszcza ramię testera i amputuje je w łokciu. Kiedy SCP-262 wraca do typowej pozycji, wszystkie ręce się wycofują, a jęki ustają. Rany Testera-722M zostały wyleczone, a jego stan jest bez znaczenia.
 • Analiza Przypadku 262-42: Umieszczenie SCP-262 na manekinie
  • Próba 1 - SCP-262 zostaje umieszczony na anatomicznie zgodnym z człowiekiem manekinie ubranym w standardowy uniform personelu Fundacji. Po kilku minutach pojedyncze ludzkie ramie wyłania się z SCP-262 i sięga do twarzy manekina. Po kilku chwilach czynności spowodowanych prawdopodobnie ciekawością ramię się wycofuje, a do końca testu nie następuje już żaden ruch.
 • Próba 4 - Naukowcy umieszczają SCP-262 na podobnym, lecz nieco różniącym się manekinie. Po chwili SCP-262 upada na ziemie, a manekin znika pod nim.
 • Dodatek: Zauważono, że sztywne, drewniane ramię odpowiadające temu od manekina zaczęło się pojawiać podczas używania SCP-262 po teście.
 • Analiza Przypadku 262-307: Umieszczenie SCP-262 na świeżo zmarłym człowieku
  • Próba 1 - Personel naukowy umieszcza SCP-262 na ciele niedawno zmarłego przy eksperymencie z SCP-[USUNIĘTO] pracownika klasy D. Ciało jest całe oraz w dobrym stanie i zostało osadzone w pozycji siedzącej na krześle. Po chwili pojedyncze ludzkie ramie wyłania się z SCP-262 i sięga do twarzy testera. Po kilku chwilach czynności spowodowanych prawdopodobnie ciekawością ramię się wycofuje. Po kolejnej chwili, ciało z SCP-262 zaczyna się nagle trząść. Rozlega się strzelający i rwący dźwięk, a ręce testera gwałtownie znikają w rękawach. Ciało następnie się uspokaja. Ludzka ręka podchodzi pod głowę testera i podciąga ją do pozycji pionowej. Wiele rąk oplata ciało u tułowia i prostuje je. Dwa celulitowe ramiona sięgają do nóg ciała i chwytają za kostki. SCP-262 podciąga ciało do pozycji stojącej, kiedy inne celulitowe ramiona wyłaniają się z rękawów.
  • SCP-262 rusza, przełamując zabezpieczenia i pokonując ochronę. Na miejscu w tym czasie znajdowała się Mobilna Formacja Operacyjna Epsilon-9 (aka "Fire Eaters"), która zapewniła posiłki. Dzięki agresywnemu wyładowaniu ich akceleratorów ognia udało im się zagonić obiekt w ślepy korytarz. Po przyparciu do ściany SCP-262 podniósł płaszcz ponad głowę i upuścił go na ziemie, tym samym powodując zniknięcie używanego ciała. Niewiadomym jest czy incydent był spowodowany wolą samego SCP-262 czy zmarłego ciała personelu klasy D.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported