SCP-265
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-265

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Procedury Przechowawcze: Ośrodki 54, 109 i 110 otrzymały wsparcie w postaci podformacji operacyjnych specjalnie przeszkolonych pod kątem badań nad SCP-265. Każdy posiada małą flotę powietrzną, jak również Agentów przeszkolonych pod kątem standardowego gromadzenia informacji i technik przesłuchiwania. Oficjalne wersje wydarzeń na użytek ludności cywilnej są zalecane - szczegóły w Dokumencie 265-B.

Lokalne media mają być monitorowane pod kątem aktywności SCP-265, każda aktywność ma zostać zbadana przez drużynę operacyjną. Protokuł działania ma być tworzony na bieżąco, uwzględniając charakterystykę i szczegóły danego incydentu. Agenci nie mogą używać przemocy i podejmować wrogich działań względem SCP-265, dopóki Fundacja nie osiągnie lepszego zrozumienia natury obiektu.

Opis: SCP-265 wydaje się być pierwszym modelem samochodu GAZ M21 Wołga pozbawionym tablic rejestracyjnych, logotypów czy innych oznaczeń i znaków charakterystycznych. Pojazd jest koloru czarnego, z białymi kołpakami, wydaje się być w idealnym stanie, niezależnie od środowiska, w którym się pojawia. Niektóre zeznania zaznaczają, że samochód posiadał białe zasłony przy wszystkich szybach oprócz przedniej. Należy zauważyć, że produkcja GAZ M21 zakończyła się w 1970 roku, a pierwszy model produkowany był w latach 1958-1959.

SCP-265 nie posiada pasażerów i wydaje się poruszać samemu. Pozostałe szczegóły różnią się w zależności od wystąpienia; część opisuje obiekt jako poruszający się w całkowitej ciszy, inny twierdzą, że słyszeli głośną pracę silnika na długo przez dostrzeżeniem obiektu. Podobnie, niektóre wystąpienia pozostawiają ślady fizyczne takie jak ślad opon na drodze, podczas gdy w przypadku innych nie ma żadnych fizycznych dowodów manifestacji.

SCP-265 prawie zawsze pojawia się w sytuacjach, które często wywołują strach i paranoję u ofiar, takich powolne podążanie za osobą podróżującą samotnie, albo zatrzymywanie się z włączonym silnikiem na podjeździe na krótką chwilę.

SCP-265 jest spotykany w Polsce, na obszarach wiejskich, z daleka od skupisk miejskich, okazyjnie przejeżdża przez niewielkie wiejskie społeczności o populacjach mniejszych niż 500. Do manifestacji dochodzi o różnych porach wieczorami, przy czym potwierdzone manifestacje odbywały się między 18:29 a 8:13.1 SCP-265 przeważnie porusza się z prędkością około 65 km/h2, jednak udokumentowano przekroczenie 400 km/h3 w pojedynczych przypadkach.

Dodatek — Próba Przechwycenia przez Fundację: O godzinie 23:11, dnia ██-██-20██, pojazd pasujący do opisu SCP-265 został dostrzeżony na zewnątrz kontrolowanej przez Fundację stacji meteorologicznej w [ZREDAGOWANO]. Po wizualnym potwierdzeniu braku pasażerów grupa pościgowa w postaci jednego śmigłowca i czterech wyczynowych pojazdów terenowych została wysłana z leżącego niedaleko Ośrodka 109 w celu śledzenia i próby przejęcia pojazdu. SCP-265 szybko przyspieszył do ponad 200 [km/h] i wykazał niemożliwy poziom manewrowości. Śmigłowiec kontynuował pościg, dopóki SCP-265 nie zniknął w gęsto zalesionym obszarze. Przeprowadzone natychmiastowo przeszukanie obszaru nie przyniosło rezultatu - nie znaleziono śladów żadnego pojazdu, odkryto jednak ludzkie szczątki na oddalonych o 4 kilometry terenach podmokłych.

Dodatek - Podobne Zjawisko: Ze względu na podobne zachowania, związek z ludzkimi szczątkami i podobieństwa między wykorzystywanymi przezeń pojazdami, możliwe jest, że SCP-265 może być innym rodzajem lub anomalią podobną do SCP-2613. Badania nad obiema anomaliami trwają.

Dodatkowa Dokumentacja: Poniżej znajdują się fragmenty dokumentacji zebranej ze źródeł cywilnych, w tym zapisy wywiadów i przesłuchań, dokumentacja policyjna, lokalne media i pamiętniki osobiste. Jest to niepełna lista - aby uzyskać dostęp do pełnej dokumentacji, proszę skontaktować się z doktorem Seidelmanem.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported