SCP-271
ocena: +1+x
infectiousinscription-new.jpg

SCP-271

Identyfikator podmiotu: SCP-271

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-271 musi być przechowywany tak długo, jak to możliwe w Jednostce Przechowawczej !12 w ███ █ █████ ████████████████████ ██ ████ na wysokim na metr kamiennym piedestale (SCP-271-01), który zostanie zalany wodą i zamknięty w pustej kuli o grubości ścian wynoszącej 5 cm, złożonej ze szkła nasyconego żelazem. Trwałe magnesy neodymowo-████████ zostaną zamontowane w (standardowym) pokoju w celu zawieszenia kuli w powietrzu i odparcia niechcianych intruzów. Pomieszczenie zostanie wyłożone węglem pirolitycznym, aby zatrzymać pole magnetyczne wytwarzane przez magnesy. Drzwi to pokoju mają być zostawione niepilnowane, zakamuflowane jako standardowy schowek woźnego i trzymane zamknięte przez nie rzucający się w oczy zamek elektroniczny zamontowany w ścianie na korytarzu za rogiem, który wydaje się być termostatem. Dr Vg jest zobowiązany zmieniać hasło co miesiąc. Wszystkie badania mają mieć charakter wyłącznie obserwacyjny do odwołania. W razie nieautoryzowanego dostępu, elektromagnesy w pokoju mają zostać zdalnie aktywowane w celu zniszczenia szklanej sfery, dzięki czemu odzyskanie będzie uproszczone.

Opis: SCP-271 jest małym dyskiem, o nieznanym, lecz z natury metalicznym, składzie, obiekt ma nieco więcej niż 4 cm średnicy. Na obiekcie wygrawerowane jest wiele symboli, które mogą, bądź nie, reprezentować nieznany alfabet. Symbole te z czasem zakaźnie wpływają na otoczenie, stopniowo pojawiając się, jakby były niewidocznie grawerowane w pobliskich obiektach. Są w stanie wydostać się przez dowolną, nawet najmniejszą, dziurę, ale wykazano, że nie potrafią przeniknąć cieczy w stanie niegazowym. Obiekty, które noszą te symbole przez wystarczającą ilość czasu, zaczynają zmieniać się na poziomie molekularnym w ten sam materiał, z którego stworzony jest SCP-271; zarówno proces grawerowania, jak i petryfikacji jest niezwykle bolesny dla organizmów biotycznych. Jedynym znanym sposobem na pozbycie się symboli jest destrukcja obiektu, który je nosi, przy czym zniszczenie samego SCP-271 jest niemożliwe.

W tym momencie zarówno SCP-271, jak i SCP-271-01 są dokładnie pokryte wygrawerowanymi symbolami i wydają się "lekko pływać" - Dr Vg i inni obserwatorzy opisali obiekty jako wyglądające "jak po drugiej stronie fali upałów" lub "niezupełnie tam". Symbole wydają się być sfraktalizowane; badania sprzętem poprawiającym jakość obserwacji ujawniły miniaturowe symbole wewnątrz i wokół większych grawerunków na obu przedmiotach.

SCP-271 był początkowo nieznanym SCP niedawno pozyskanym ze świątyni należącej do Kościoła Zepsutego Boga przez Zbrojną Mobilną Formację Operacyjną 12 po [USUNIĘTO]. Wcześniej był przechowywany w pokoju, o którym dokumenty mówiły, że ma być zamknięty "do czasu aż zgromadzenie będzie gotowe". Dokumenty uzyskane w tym samym czasie sugerują, że [USUNIĘTO]. Piedestał jest oryginalny; ze względu na obszerne oddziaływanie obiektu na pokój, w którym się znajdował, świątynia została zniszczona. Jednak z powodu szybkiego odwetu sił wroga resztki ZMFO-12 zostały zmuszone do [USUNIĘTO]. Kontakt został przywrócony, ale natura SCP-271 i poszukiwania prowadzone przez wroga uniemożliwiają łatwy ratunek, a obecnie uważa się za bardziej wskazane, aby obiekt pozostał ukryty, jeśli stosunkowo niechroniony, od przyciągania uwagi poprzez rozpoczęcie bardzo kosztownej misji ratowniczej. ZMFO-12 otrzymała polecenie dostosowania się do Jednostki Przechowawczej !12 (wykrzyknik oznaczający ich nietypowe istnienie poza zabezpieczonym terenem Fundacji SCP).

Dodatek: SCP-271 nie może znaleźć się w pobliżu SCP-882.

KOMUNIKAT AWARYJNY: Raporty z innych źródeł wskazują, że od dnia ██.██.████ r. Kościół jest świadomy Jednostki Przechowawczej !12 i lokacji SCP-271, oraz planuje atak na jednostkę. SCP-271 ma być za wszelką cenę trzymany z dala od rąk wroga. Jednostka Przechowawcza !12 otrzymała rozkaz zmobilizowania i przygotowania do ewakuacji. Zespół ratowniczy jest przygotowywany do natychmiastowego rozlokowania pod kierunkiem Agenta DuPont. Bardziej szczegółowy raport zostanie wkrótce opublikowany.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported