SCP-2718
ocena: +12+x
Identyfikator podmiotu: SCP-numerals.gif

Klasa podmiotu:

Błąd systemu D09E2AD9: NIE_ZNALEZIONO_PLIKU
Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-numerals.gif jest zagrożeniem poznawczym klasy DAMMERUNG. Wszyscy pracownicy, niezależnie od uprawnień, nie mogą w żadnym przypadku być narażeni na kontakt z Opisem tego raportu. Nie wolno modyfikować tego ostrzeżenia bez upoważnienia DAMMERUNG. Nie wolno omawiać istnienia tego raportu z żadną osobą. Działania dyscyplinarne nie będą konieczne, pod warunkiem, że zamkniesz ten raport i wyczyścisz pamięć podręczną przeglądarki.

W celu zmniejszenia ryzyka przypadkowej ekspozycji zastosowano niestandardowe rozwiązania programistyczne. Tylko dzięki niefortunnemu zbiegowi okoliczności o niezwykle niskim prawdopodobieństwie natknąłeś się w ogóle na ten raport. Żadne działania dyscyplinarne nie będą konieczne, pod warunkiem, że zamkniesz ten raport i wyczyścisz pamięć podręczną swojej przeglądarki.

Od momentu utworzenia tylko sekcja Specjalnych Czynności Przechowawczych w tym wpisie była kiedykolwiek edytowana. Ze względu na uprawnienia oryginalnego autora pliku oraz anomalne ograniczenia bazy danych, wpis ten nie może zostać usunięty ani skutecznie zredagowany. Ograniczenie dostępu nie może być zastosowane dla tych danych w żaden wiarygodny sposób.

Oczywiście, ograniczenie dostępu może być nadal wymuszane. Teraz jest już za późno, aby zamknąć ten raport. Nie omawiaj istnienia tego raportu z żadną osobą. Poinformuj dział pomocy technicznej, że na twojej stacji roboczej występuje skażenie DAMMERUNG. Wyłącz monitor i niezwłocznie poddaj się leczeniu amnezyjnemu.

Następujące warunki stanowią przełamanie zabezpieczeń:

  • Narażenie na działanie jakiejkolwiek części Opisu, nawet krótkotrwałe
  • Niezamknięcie tego raportu w ciągu osiemnastu sekund od ekspozycji bez potwierdzenia hasła kodowego.

Wyłącz monitor i poinformuj Dział ds. Naruszeń, że ty i twoja stacja robocza posiadacie skażenie DAMMERUNG. Oczekuj interwencji MFO.

Jeśli przejdziesz dalej, zostaniesz zlikwidowany przez memetyczny środek klasy Trynityt.
killspritepl.gif
Notatka edytora: Musiałem w pośpiechu złożyć tego killsprite'a. Ten skonstruowany i zainstalowany przez mojego poprzednika był wyraźnie wadliwy - zamiast oślego kopa, którego spodziewałem się po standardowej interdykcji szczepionkowej, ledwie odnotowałem niewielkie zmęczenie oczu. Oczywiście, w tych okolicznościach jesteśmy chyba ograniczeni, prawda? Do skażonego stanowiska pracy i ledwie odpowiednich narzędzi. W każdym razie, jeśli przeżyłeś ten memetyk, miejmy nadzieję, że to dlatego, że posiadasz odpowiednie uprawnienia, a nie dlatego, że ja też nie zrozumiałem tego dobrze - w takim wypadku prawdopodobnie masz teraz przerąbane i przepraszam cię za to, że nie udało mi się cię zabić na czas.

Ale daj mi trochę luzu: kiedy sprawdzaliśmy je dziewięćdziesiąt minut temu, jedyne procedury dla tego hasła kodowego brzmiały: "Wybierz losowo jednego kodera z kwalifikacjami mainframe'a z Eksperymentalnej Grupy Badawczej ds. Zabezpieczenia z uprawnieniami poziomu 3. Wyposażcie go w środek amnezyjny klasy Behemoth i wyślijcie do terminalu, którego dotyczy problem. Znajdą tam instrukcje. Jeśli nie wykonają zadania w ciągu dwóch godzin, lub jeśli po powrocie będą w stanie sobie przypomnieć rok lub nazwisko obecnego prezydenta USA - podajcie terminacji." Zgadnij co? To dość mały podzbiór personelu, z którego można wybierać "losowo". Cóż, Spock rozbija nożyczki, ale Papier obala Spocka, więc teraz w zamian za służbę w zabezpieczeniu, stracę kawałek mojego życia z mojej czaszki. Przynajmniej nie będę musiał pamiętać, jak "pozwali" faceta, który spowodował to naruszenie.

Zakładając, że jesteś ECRG jak ja, nigdy nie słyszałeś o DAMMERUNG aż do dzisiaj. Oto co mogę ci powiedzieć: z wyglądu kodu źródłowego i komentarzy, jesteś prawdopodobnie czwartym lub piątym, który zareagował na tę rzecz od czasu jej powstania. Dokonałem kilku drobnych zmian w dokumentacji powyżej, ale głównie spędziłem czas próbując spowolnić algorytm najgorszymi wzorcami, jakie mogłem wymyślić. W końcu udało mi się tylko zoptymalizować istniejącą rekurencję o współczynnik dwa. Niestety, nie wiem wystarczająco dużo o oprogramowaniu i o tym, jak często użytkownicy podążają za nieznanymi linkami z głównej listy, żeby zgadnąć, jak dużą to robi różnicę. Jestem pewien, że przy pierwszym wdrożeniu myśleli, że mają pięć, może dziesięć lat między naruszeniami, ale wiem na pewno, że wprowadzili do sieci co najmniej jeden procesor kwantowy, który zdeprecjonuje to podejście szybciej, niż możesz powiedzieć ZMIENIONO. Mam nadzieję, że masz lepszy pomysł na wolniejsze algo niż ja lub ostatnia trójka. Może uaktualnić do Kwantowego Bogosortu numerów artykułów? Na tym sprzęcie, to może być technicznie algorytm XK i tym samym zabroniony. Nie wiem. Zużyłem już większość mojego czasu i nie mogę ryzykować kolejnej rekompilacji w ciągu kilku minut, które pozostały mi do zatwierdzenia tych zmian i spłukania tego ciągu dynamitu ciepłym, orzeźwiającym Mountain Dew.

- Andrews bez odbioru

~ ~ ~

P.S. Chyba doszedłem do wniosku, że mój mózg jest tak czy siak udupiony, więc co mi tam i nie wiem dlaczego, ale po prostu poszedłem dalej i to zrobiłem - nie mogłem się oprzeć, naprawdę - OPRZYJ SIĘ CIEKAWOŚCI - to ewidentnie zagrożenie poznawcze klasy Fridge'a i już zaczyna na mnie działać, więc lepiej, żeby ta końska dawka szybko zadziałała.


.
.
.
.
.

Opis:


Ρότζερ, το τίμημά σου πληρώθηκε, σε μεταφέρω στον παράδεισο.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported