SCP-275
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-275

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot należy przechowywać wewnątrz dwóch podziemnych komórek o wymiarach 6 m x 6 m (20 ft x 20 ft), dostępnych tylko za pośrednictwem wolnostojącej windy, z której podmiot ma prawo korzystania w zależności od dobrego zachowania, celem korzystania z obiektów komunalnych, co musi odbywać się w towarzystwie dwóch agentów uzbrojonych w granaty gazowe wypełnionymi środkiem obezwładniającym.

Personel nie może pomagać SCP-275 w autodestrukcyjnym zachowaniu, chyba że zostanie upoważniony przez pracownika Poziomu-4; takie zachowania są potencjalnie szkodliwe dla osób postronnych lub bezcelowe.

Podmiot zażądał:

 • Jednego dywanika modlitewnego (Zaakceptowano)
 • Jednego Koranu (Zaakceptowano)
 • Żywności Halal (Zaakceptowano)
 • Możliwości odbycia pielgrzymki do Mekki (Odrzucono)
 • Dziennej porcji papryki chili o minimalnej skali Scovilla 1,000,000 (Zaakceptowano, w zależności od dobrego zachowania)
 • Regularnego strzyżenia (Zaakceptowano)
 • Rozżarzonych węgli (Odrzucono)
 • Chłosty (Odrzucono)
 • Pchnięcia nożem (Odrzucono)
 • Pobicia (Odrzucono)
 • Postrzelenia (Odrzucono)
 • Porażenia prądem elektrycznym (Odrzucono)
 • Podpalenia (Odrzucono)

Opis: SCP-275 jest kobietą, która nie może zostać fizycznie uszkodzona żadnymi środkami dysponowanymi przez Fundację. Podmiot ma najwyraźniej bliskowschodnie pochodzenie i twierdzi, że dorastała ''gdzieś w Imperium Osmańskim'', lecz była bezdomną sierotą pozbawioną wspomnień z przed 10 roku życia. Podmiot twierdzi, że ma sto sześćdziesiąt osiem (168) lat mimo, iż wygląd wskazuje na wiek powyżej trzydziestki. Obiekt ma 1,63 m (5 ft 4 in) wzrostu i waży 190 kg (419 lbs) pomimo posiadania odpowiedniej i zdrowej figury. Włosy i oczy są koloru brązowego. Podmiot płynnie mówi w większości języków Bliskiego Wschodu oraz po angielsku z łagodnym akcentem.

SCP-275 jest zupełnie normalna w potrzebie żywienia, nawadniania i snu. Podmiot wykazuje niemal całkowitą odporność na urazy fizyczne, różne formy promieniowania i ekstremalne temperatury. Według własnych wspomnień SCP-275 jej ciało nigdy nie doznało żadnych uszkodzeń, a skóra nigdy nie została przebita ani podrapana.

Testy wskazują na skład większości masy SCP-275 z żywych elementów organicznych. Jednak obecnie uważa się, iż wiele związków strukturalnych zostało zastąpionych znacznie bardziej trwałymi substytutami, a tkanki podmiotu również wydają się zawierać znacznie podwyższone ilości różnych metali ciężkich. Dotychczas fundacyjni naukowcy nie byli w stanie pobrać próbek tkanek.

Podjęto próbę prześwietlenia obiektu, lecz wyniki były niejednoznaczne: skóra zawiera znaczne ilości nieprzezroczystych elementów, blokujących większość prób penetracji środkami radiologicznymi lub elektromagnetycznymi. Testy dyfraktometrii na próbkach komórek wyekstrahowanych z moczu, kału i menstruacji wskazują na obecność kilku nowych polimerów; jednakże stopień, w jakim polimery te są reprezentowane w innych tkankach, jest w najlepszym razie spekulatywny.

''Nieprzenikliwość'' podmiotu obejmuje całe ciało, w tym włosy i paznokcie. Obiekt twierdził, iż nie zostały one właściwie obcięte od osiągnięcia czternastu (14) lat, tuż przed manifestacją jej stanu; podczas trwania zabezpieczenia przez Fundację włosy należy ciąć poprzez cotygodniowe wystawianie na działanie lasera o mocy ████ watów, natomiast paznokcie u rąk i stóp należy co dwa tygodnie skracać szlifierką kątową.

Oprócz tego, ze względu na fizyczny skład i gęstość, biologia obiektu również została spowolniona. Podmiot starzeje się co najmniej jedną czwartą normalnego okresu; cykl menstruacyjny trwa około sześciu miesięcy, a same miesiączki zazwyczaj przebiegają w czasie od trzech do czterech (3–4) tygodni.

Kondycja umysłu SCP-275 została opisana przez dr Glass jako ''niepokojąca'', ponieważ anomalny stan uniemożliwia przeżywanie większości form odczuwania, przez co obiekt oddaje się autodestrukcyjnym zachowaniom, starając się dostrzec bodźce dotykowe.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported