SCP-278
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-278

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Bez ingerencji w jego działanie, SCP-278 będzie tworzyć swoją sieć w każdej słabo oświetlonej, dużej, otwartej przestrzeni. Preferuje wysokie, 90-stopniowe narożniki obejmujące 300 metrów sześciennych. Personel, który go kontrolował, zgłosił, że łatwość, z jaką steruje się SCP-278 wydaje się nielogiczna w porównaniu do złożoności jego mechanizmów oraz braku jakichkolwiek elektronicznych instrukcji.

Opis: SCP-278 jest dużym, mechanicznym robotem zrobionym ze stali, żelaza i drzewa figowca bengalskiego, silnie przypominającym Idiops barkudensis, typ indyjskiego pajęczaka. Znaleziono wyraźne znaki "ulepszania" lub "unowocześniania" SCP-278 w niedalekiej przeszłości. Podstawowe mechanizmy i rama ciała są datowane na około od 150 lat wstecz do epoki [USUNIĘTO]. Dużo nowych części zostało dodanych przez nieznane ugrupowania. Wydaje się, że hydraulika i serwomechanizmy zastąpiły systemy kół pasowych i zębatych napędzanych przez silniki parowe. Średnia długość SCP-278 to około 16,5 m od odwłoku do końcówki najdalszego odnóża, a najwyższa część ciała jest około 8,2 m nad ziemią.

Panel kontrolny z dźwigniami i pedałami jest usytuowany na czymś, co byłoby środkiem głowotułowia na grzbiecie SCP-278. Panel kontrolny również został poddany licznym modyfikacjom, w rzeczywistości upraszczającym system kontroli w bardziej konwencjonalny mechanizm typu "drążek do sterowania i pedał gazu". Pomimo tego, że SCP-278 brakuje jakiejkolwiek elektroniki, procesora, lub okablowania poza obecnością kilkudziesięciu akumulatorów samochodowych, kompleks ruchu wielu odnóży jest całkowicie zautomatyzowany poprzez skomplikowaną sieć zapętlających się lin, złożonych kół pasowych, taśm, hydraulicznych tłoków. Najstarsza funkcjonująca część SCP-278 to typ urządzenia przetwarzającego transmisję polegający na wielu obracających się perforowanych cylindrach i cewek dostarczający różne dane do kontroli ruchu. Operator pracujący przy kontroli koniecznie musi "zmieniać biegi", żeby ponownie ustawić konfiguracje i pozycje cylindrów kontrolujących i cewek, które przewodzą rytm ruchu do odnóży niezbędnych do poruszania się SCP-278.

Mimo że szczegóły sterowania SCP-278 nie są w pełni znane, badacze są zaskoczeni autonomią, jaką SCP-278 wykazuje, gdy nie jest obsługiwany przez człowieka. Nie wiadomo jak SCP-278 jest zdolny poruszać się i wykonywać skomplikowane zadania samodzielnie, bez żadnego operatora; najbardziej imponującą z tych rzeczy jest konstrukcja precyzyjnej "sieci" zrobionej z nylonowej liny, podobnej do sznura używanego do skakania na bungee, z wysoką wytrzymałością na rozciąganie. Sznury są stale przechowywane i powtórnie używane od odkrycia SCP-278. Typowa sieć ma średnicę około 41 m.


Notatka: SCP-278 uciekł z przechowalni drugiego września 2008, kiedy SCP-███ przełamał swoje własne zabezpieczenia, wyłączając z użycia placówkę zlokalizowaną w [USUNIĘTO]. Podczas tej nocy, SCP-278 przeszedł [USUNIĘTO] km do Liverpoolu w Anglii, gdzie został znaleziony, wisząc nieruchomo do góry nogami na ścianie budynku znanego jako Concourse House. Personel SCP udający grupę teatralną przedstawił SCP-278 mieszkańcom jako "La Princesse", wizytówkę spektaklu teatralnego. Z operatorami, którzy go kontrolowali, SCP-278 paradował po mieście pod przykrywką przedstawienia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported