SCP-283
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-283

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Z racji niezwykłej, aczkolwiek nieszkodliwej natury SCP-283 obiekt musi być przechowywany w zabezpieczonej skrzyni opartej o wschodnią ścianę pokoju ██. Ponadto każdy pracownik może obchodzić się z SCP-283, o ile obserwowany jest przez innego, mającego co najmniej 3 poziom upoważnienia, celem zapobieżenia kradzieży obiektu.

Opis: Pod każdym względem SCP-283 to zwyczajny, cętkowany otoczak z ciemnoszarego granitu, który jest naznaczony efektami upływu czasu i kolizjami z innymi obiektami. Podmiot waży niewiele ponad 1 [kg] i mierzy 10 [cm] długości. Jednakże zamiast ulegać zwyczajnemu wpływowi grawitacji, SCP-283 ściągany jest w dokładnym kierunku magnetycznego wschodu. Bliższa analiza wykazała, iż SCP-283 w rzeczywistości okrąża Ziemię oraz jest ściągany jej nietypowym oddziaływaniem grawitacyjnym.

Otoczak został odkryty w czasie dochodzenia związanego z rzekomą aktywnością poltergeista w ███████, w Australii. Został opisany jako zjawisko znane pod nazwą "świateł Min Min", które w istocie stanowi ████████. Powiązane notatki dr. ████ █████ znajdują się w dokumencie [USUNIĘTO].

Według zeznań świadków, skała miała pędzić przez równinę, przebijając się przez ściany domu i samochodu i wreszcie zatrzymując się do następnego ranka na blasze przyczepy kempingowej. Na początku agent █████ sądził, że obiekt przyciąga nieznana siła magnetyczna, aczkolwiek następujące testy obaliły ową tezę. SCP-283 to zwyczajny granitowy otoczak, którego jedyną niestandardową właściwością jest to, że upada w złym kierunku. Agent █████ niechcący upuścił SCP-283, po czym zmuszony był obiekt ścigać. Pozyskanie wiązało się z łagodnym urazem głowy, ale potwierdziło jego naturę.

Nota dr. Wooda

Pracownicy wyższego poziomu dowiedzieli się, iż ktoś kradnie SCP-283, by używać obiektu jako przycisku do papieru. Nie obchodzi mnie, jak "zen-owo" to wygląda. Kolejne wykroczenia będą surowo karane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported