SCP-284
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-284

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-284-1 i SCP-284-2 mają pozostać pod minimalnymi protokołami bezpieczeństwa, z okazjonalnymi wycieczkami poza Ośrodek zatwierdzonymi przez personel z upoważnieniem 4 lub wyższym. Podczas owych wycieczek muszą im towarzyszyć minimum jeden naukowiec z upoważnieniem poziomu 1 i jeden agent polowy z upoważnieniem poziomu 1. Kwatery obiektów to standardowe przechowalnie dla humanoidów z dwoma łóżkami. Kiedy zaoferowano im oddzielne kwatery przechowawcze, odpowiedzieli, że prywatność jest zbędna.

Opis: SCP-284-1 i SCP-284-2 to bliźniaki urodzone ██.██.████ w ████████, Illinois. Pomimo, iż wyglądają na normalne, są one dizygotycznymi bliźniętami, które dzielą jeden funkcjonujący mózg. SCP-284-1 jest płci żeńskiej i jest wysoka na 1.72 metra, posiada lewą stronę mózgu. SCP-284-2 jest płci męskiej i jest wysoki na 1.79 metra, posiada prawą stronę mózgu. Części, które nie są powiązane z żadnym płatem, [USUNIĘTO].

U obu obiektów wielkość posiadanego płatu jest około 50% większa niż normalnie, prawdopodobnie w celu utrzymania funkcji dwóch ciał na raz.

Stwierdzono, że podczas gdy obiekty mają osobne osobowości, to dzielą wspomnienia, umiejętności, wiedzę, fizyczne odczucia i wykazują ograniczone poziomy synergii emocjonalnej. Mimo że nie ma możliwości, aby to potwierdzić, twierdzą oni, że nauczyli się blokować bodźce sensoryczne między sobą do różnego stopnia. Widzenie i słyszenie może być zablokowane całkowicie, podczas gdy smak, zapachy i dotyk mogą być jedynie osłabione. Zrobienie tego jest wyborem otrzymującego informacje, a nie tego, który jej doświadcza.

W przypadku umiejętności fizycznych należy zauważyć, że kiedy oba obiekty wiedzą, jak daną czynność wykonać, to tkanka mięśniowa rozwija się tylko w stopniu zapewniającym poprawne wykonanie umiejętności ze znaczną wytrzymałością w obiekcie, który fizycznie nauczył się danej umiejętności.

Podczas gdy obiekty nie wykazują żadnej przewagi w umiejętnościach przypisanych do danych płatów, w których są posiadaniu, potwierdzono, że kiedy zostaną one oddzielone dużym dystansem, będą otrzymywać opóźnione odpowiedzi z płatu drugiego obiektu.

Warto również zanotować, iż oba obiekty nie są w stanie pozostać przytomne dłużej niż szesnaście minut po tym, jak jeden nich zaśnie i oboje budzą się w tym samym czasie, niezależnie czy robią to z własnej woli, czy też zostają obudzone.

Dodatek: 284-1: Log testowy 284-1

SCP-284-1 i SCP-284-2 zostały umieszczone na oddzielnych końcach placówki. Zespół naukowców, w tym dwóch chirurgów, usunęło czubek czaszki SCP-284-2 i zaczęli aplikować elektrody w rożnych częściach mózgu, aby ocenić reakcje na bodźce. We wszystkich przypadkach SCP-284-1 doświadczała tych samych odczuć i reakcji fizycznych, co SCP-284-2.

Dodatek: 284-2: Notatka badawcza

Dzisiaj zaobserwowano, że podczas gdy SCP-284-1 grała na pianinie w biurze Dr. ██████, palce SCP-284-2 zaczęły chaotycznie drgać. Kiedy zabrano go do biura Dr. ██████, drgania palców SCP-284-2 odpowiadały ruchom palców SCP-284-1 podczas gdy ta grała. Planowane są dalsze badania w związku z tym zjawiskiem.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported