SCP-2851-JP
ocena: +3+x
red

Zdjęcie wnętrza

Identyfikator podmiotu: SCP-2851-JP

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-2851-JP ma być zamknięty na kłódkę i monitorowany przez system nadzory przez cały czas. W pobliskiej placówce ma stacjonować jeden strażnik, by zapobiec wtargnięciom. Całą dokumentacja odnośnie SCP-2851-JP musi być sporządzona na czerwono w celach zapobiegawczych. Procedura ta może zostać zmieniona w zależności od postępów eksploracji wnętrza SCP-2851-JP lub badań jego anomalnych właściwości.

Opis: SCP-2851-JP to stróżówka zlokalizowana na Brocken w Niemczech. Mimo że w okolicy jest jeszcze dziewięć stróżówek o takim samym wyglądzie, tylko SCP-2851-JP ma małą metalową plakietkę tuż nad klamką o treści "Departament Anormalności".

Wszystkie ściany w SCP-2851-JP są pomalowane na czerwono. Zostało to wykonane z użyciem nieanomalnej farby, a wykrywanie śladów krwi z użyciem reakcji luminolowej przyniosło negatywne rezultaty.

W środku SCP-2851-JP znaleziono kilka przedmiotów. Poniżej lista.

・ Noże introligatorskie
・ Czerwone narzędzia do pisania
・ Dokumenty (patrz niżej)
・ Baśnie obrazkowe
・ Słuchawki
・ Kości świń domowych (Sus scrofa domesticus)
・ Mały ołtarzyk do ceremonii religijnych. Test luminolowy negatywny.

W dokumentach znalezionych w SCP-2851-JP większość opisów związanych z obiektem jest napisanych z użyciem czerwonego atramentu, a pisanie na czerwono jest zalecane. Obecnie przeprowadzany jest długofalowy eksperyment mający na celu ustalić, czy będą miały miejsce jakiekolwiek anomalne fenomeny jeśli SCP-2851-JP będzie opisywany w kolorach innych niż czerwony. W przypadku potwierdzenia, że nie powoduje to żadnych anomalii, tekst tego wpisu zostanie zmieniony na czarny. Dostęp do odkrytych dokumentów wymaga autoryzacji jednego członka personelu z poziomem upoważnienia 5 lub wyższym.

W SCP-2851-JP jest jeden zablokowany pokój, oddzielony od innych przez drzwi, które oryginalnie powinny otwierać się do wewnątrz. Drzwi zrobione są z ciężkiego, pokrytego rdzą metalu i pojedynczy, czarny panel przesuwny przykrywa małe, szklane okienko; wnętrze jest widoczne niewyraźnie, gdyż okienko jest zrobione ze szkła matowego. Dziurka na klucz została zaspawana, przez co drzwi są niemożliwe do otwarcia. Wniosek o eksplorację wnętrza poprzez częściowe zniszczenie drzwi obecnie oczekuje na zatwierdzenie. Dokładnie pod panelem przesuwnym znajduje się metalowa plakietka z napisem "Złóż ofiarę".


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported