SCP-2886
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-2886

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obecna pozycja SCP-2886 ma być monitorowana przez cały czas. Personel przydzielony do SCP-2886 ma za zadanie aktualizować predykcje ścieżki bazowane na informacjach o przemieszczeniu się SCP-2886, aby móc zidentyfikować jego następny cel. Jeśli SCP-2886 przeniesie się na inne ciało niebieskie, jego nowa lokalizacja ma zostać odkryta jak najszybciej jak to możliwe, a predykcje ścieżki zaktualizowane.

Informacje dotyczące anomalnej natury SCP-2886 mają być cenzurowane po ich odkryciu przez opinie publiczną, ze szczególną uwagą systemów informacyjnych światowych agencji kosmicznych oraz amatorskich stron internetowych i magazynów poświęconych astronomii.

Od 1971 roku, wiedza o SCP-2886, ale nie jego anomalnych zdolnościach, jest dostępna publicznie. Powszechne przekonanie o nieanomalności SCP-2886 ma być podtrzymywane wszelkimi możliwymi środkami.

Opis: SCP-2886 jest pozornie uśpionym wulkanem, wysokim w przybliżeniu na ██ km. SCP-2886 został po raz pierwszy zaobserwowany przez astronomów w połowie XIX wieku jako aberracja albedo na Trytonie, największym księżycu Neptuna. Okazjonalnie, SCP-2886 zniknie z powierzchni planety i pojawi się innej. Od czasu jego odkrycia na Trytonie, SCP-2886 przeniósł się 10 razy. Obecne modele predykcyjne wskazują, że [USUNIĘTO].

Anomalna natura SCP-2886 została odkryta, gdy zniknął z Trytona i pojawił się na Oberonie, jednym z księżyców Urana, w przybliżeniu szesnaście lat po odkryciu podmiotu.

Efekt, jaki SCP-2886 wywiera na geologie planetarnego hosta jest nieznany. Obserwacje wykazały, że obiekt po przybyciu na powierzchnie hosta wyrzuca ogromną ilość materii planetarnej, której większość spada później na powierzchnie planety. Obecnie dominująca teoria zakłada, że podmiot ma rozpryskopodobny efekt na powierzchnie hosta, rozrzucając materie wokół siebie bez widocznego wzoru.

Po pełną listę ciał niebieskich które były w przeszłości hostem SCP-2886, proszę zobaczyć dokument SCP-2886-DOC1.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported