SCP-2915
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-2915

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-2915 stanowi własność agentów Fundacji, operowaną w formie typowej restauracji przynależącej do sieci Wendy's. Przedsięwzięcie jest nadzorowane przez MFO Psi-25 "Uwięzieni przy drive-thru". Pracownicy restauracji zobowiązani są przestrzegać wszelkich standardów stosowanych przez korporację Wendy's. Pracownicy ochrony pełniący służbę nocną muszą być wyposażeni w maski gazowe oraz lampy ultrafioletowe świecące w szerokim spektrum.

Zamrażarka musi pozostać zamknięta na kłódkę.

Pracownikom zaleca się ignorować wszelkie wydobywające się z niej dźwięki.

Opis: SCP-2915 to restauracja przynależąca do sieci franczyzowej Wendy's, zlokalizowana w ██████, w stanie Ohio. Lokacji właściwe są dwie główne anomalie.

  1. Menu w czasie zabezpieczania nie odpowiadało zwyczajnej liście produktów oferowanych przez Wendy's, normom zdrowotnym ani typowo ziemskiej biochemii. Wszelkie możliwe do usunięcia artykuły spożywcze zostały zabrane z lokacji celem poddania ich kontrolowanym badaniom laboratoryjnym.
  2. Zamrażarka nie zawiera dna. Głębokość ów szybu pozostaje nieznana — próby jego zbadania były bezskuteczne. Do górnej powierzchni szybu przymocowane są mechanizmy kołowrotka w liczbie sześciu. Każdy z nich składa się z łańcucha oraz haka służącego do podtrzymywania tusz. Mechanizmy można kontrolować z użyciem zaworów u drzwiczek. Jeden z łańcuchów pozostaje opuszczony.

Próby osiągnięcia dna szybu są bezskuteczne — opuszczony nadajnik, który funkcjonował do tej pory najdłużej, przetrwał cztery miesiące. Jak dotąd nie podjęto prób kontrolowania długości łańcuchów poza połączeniem ich funkcjonalności z działaniem zaworami.

W godzinach nocnych, zwykle między 2:00 a 4:45 z zamrażarki wydobywać będzie się żółty gaz o nieznanym składzie chemicznym. Substancja jest cięższa od powietrza, silnie toksyczna (długotrwałe wystawienie na jej oddziaływanie skutkować będzie uszkodzeniem płuc oraz nerek) i ulega rozproszeniu, wystawiona na oddziaływanie skupionych promieni ultrafioletowych.

Sporadycznie z zamrażarki wydobywają się odgłosy, jak np. dźwięk uderzania w szybie, szeleszczenia łańcuchów, drapania o metal, którym wyłożone jest wnętrze drzwiczek, oraz odległe echo piosenki "I’ve got you under my skin" Franka Sinatry.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported