SCP-2960
ocena: +4+x
Urinetown.jpg

Kilka instancji SCP-2960 podczas przedstawienia.

Identyfikator podmiotu: SCP-2960

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Z powodu natury SCP-2960, obiekt musi być przechowywany w miejscu dawnego audytorium Liceum █████ w █████, Oregon. Szkoła została zamknięta i zakupiona przez firmę przykrywkową Fundacji.

Wszystkim instancjom SCP-2960 muszą być zapewnione dzienne posiłki zgodnie ze standardowym Fundacyjnym harmonogramem karmienia humanoidów. Pomoc medyczna musi być dostarczona na żądanie z testami fizycznymi odbywającymi się co dwa tygodnie.

Po samobójstwie pięciu instancji SCP-2960 dnia 11.4.2009 roku, ewaluację psychologiczną każdej instancji należy wykonywać cotygodniowo. Każda instancja SCP-2960 uznana za skłonną do samobójstwa lub niechętną do następnego występu musi być natychmiastowo odizolowana od pozostałych instancji, aby można było zapewnić poradnictwo/leczenie psychologiczne.

Instancjom SCP-2960 mają być zapewnione następujące formy rozrywki:

  • Jedna biblioteka 20 wstępnie zatwierdzonych książek z ich wyborem zmienianym co miesiąc.
  • Cztery wstępnie zatwierdzone gry planszowe z wyborem zmienianym co kwartał.
  • Jeden telewizor z odtwarzaczem DVD.
  • Jedna biblioteka 10 wstępnie zatwierdzonych DVD z ich wyborem zmienianym co miesiąc.

Opis: SCP-2960 zbiorowo oznacza byłą obsadę, orkiestrę oraz resztę zespołu produkcji "Urinetown" Liceum █████ w 2008 roku. Anomalne właściwości SCP-2960 stają się widoczne, kiedy jakakolwiek instancja próbuje opuścić audytorium albo kulisy. Podczas każdej takiej próby instancja będzie fizycznie zatrzymana przez niewidzialną barierę siły uniemożliwiającą wyjście. Na czas pisania tego dokumentu, wszystkie próby przeniesienia siłą instancji SCP-2960 spotkały się z porażką oraz poważnymi urazami dla podmiotu. Bariera nie wpływa na nikogo, kto podczas przedstawienia w noc zamknięcia nie był członkiem zespołu produkcyjnego, orkiestry albo obsady. Fundacyjny personel jest zdolny do wchodzenia i opuszczenia sceny oraz kulis.

O godzinie 19:00 czasu PST każdego piątkowego, sobotniego i niedzielnego wieczoru, męski głos zacznie brzmieć z interkomu audytorium, informując obsadę i zespół, aby zajął swoje miejsca. Ten głos został zidentyfikowany jako Liama Schmidta, byłego nauczyciela teatru Liceum █████. Próby zlokalizowania źródła ogłoszenia zakończyły się niepowodzeniem.

O godzinie 19:30 czasu PST, światła w audytorium przygasną oraz zaczną się sygnały świetlne, oraz dźwiękowe z 2008 przedstawienia Urinetown, niezależnie od tego, czy prąd jest dostarczony do używanego wyposażenia. W tym momencie wszystkie instancje SCP-2960 muszą wykonać swoje role w produkcji w pełnym kostiumie. Niepowodzenie w wykonaniu tej czynności zakończy się śmiercią niezgodnej instancji w jakiejś formie wypadku, zwykle z udziałem wyposażenia teatralnego lub rekwizytów. Następując po śmierci instancji SCP-2960 światła wrócą do normalnego działania do czasu następnego przedstawienia. W tym momencie jakikolwiek uraz wyrządzony planowi automatycznie się naprawi. W przypadku gdy wszystkie instancje z powodzeniem wypełnią swoje role i spektakl skończy się bez problemów, oświetlenie wróci do normalnego poziomu po skończeniu przedstawienia.

Instancje SCP-2960, które zostały zabite przez niezdolność do wypełnienia roli w przedstawieniu albo z powodu samobójstwa, ożywają na początku następnego przedstawienia, pod warunkiem, że ich ciało nie zostaną usunięte z audytorium albo kulis. Te instancje przejdą przez wszystkie swoje kwestie oraz akcje normalnie, ale upadają po zakończeniu przedstawienia. Kiedy ich ciała pozostają na obszarze audytorium albo kulis nie wykazują oznak rozkładu pomimo kilku instancji będących zmarłych przez wiele lat.

Kiedy instancja SCP-2960 zostaje zabita, jest możliwe usunięcie ich ciała z audytorium. Jeżeli taka instancja była częścią obsady, podczas ogłoszenia o 19:00, głos Liama Schmidta ogłosi, że członek zespołu albo orkiestry będzie grał brakująca rolę. W takim momencie wybrana instancja SCP-2960 do zagrania brakującej roli wejdzie w fugiczny stan i będzie próbowała albo zdobyć prawidłowy kostium, albo stworzyć jeden z dostępnych materiałów. Potem wykonają rolę, którą zostali przydzieleni na wieczorny występ. Wszystkie dialogi wypowiedziane przez zastępczą instancję są wypowiedziane poprzez głos brakującej instancji.

Ciała zmarłych instancji SCP-2960, które zostały usunięte z audytorium lub kulis będą rozkładać się normalnie. Jednakże, kiedy te ciała zostaną zwrócone do audytorium lub kulis, natychmiastowo zaczną regenerować wszystkie rozłożone tkanki i ożyją przy następnym spektaklu. Próby zidentyfikowania źródła tej reanimacji i regeneracji okazały się na ten moment bezskuteczne, jako iż ożywione instancje SCP-2960 są wrogie w stosunku do personelu próbującego powstrzymać ukończenie przedstawienia.

Próby komunikacji ze zreanimowanymi instancjami przez Fundacyjny personel na ten moment skończyły się porażką. Wszystkie ożywione instancje nie zauważają żadnej werbalnej komunikacji, która nie została rozpoczęta przez członka obsady, ożywione instancje będą zachowywać się i zwracać się do adresata zgodnie z charakterem postaci, którą prezentują. W rezultacie próby komunikacji z ożywionymi instancjami przy pomocy żywego członka obsady jako pełnomocnika zakończyły się ograniczonym sukcesem.

Badania lekarskie żyjących instancji SCP-2960 przez medyczny Fundacyjny personel wykazały, że u instancji zatrzymał się proces starzenia. Dochodzenie do przyczyny tego fenomenu zostało jak na razie nierozstrzygnięte. Jest obecnie podejrzewane, że wszystkie instancje SCP-2960 mogą żyć nieskończenie długo pod warunkiem, że będą się właściwie odżywiać.

Próby zatrzymania przedstawienia poprzez techniczny sabotaż przez żyjące instancje SCP-2960 i Fundacyjny personel miały ograniczony sukces. Jeżeli dany sabotaż spróbuje wyłączyć potrzebną część wyposażenia w noc przedstawienia, głos Liama Schmidta natychmiastowo ogłosi, że przedstawienie tego wieczoru zostanie odwołane z powodu technicznych problemów. Po zakończeniu tego ogłoszenia wszystkie uszkodzenia wyposażenia się naprawią. Próby sabotażu tego samego wyposażenia w ten sam sposób drugi raz zakończyły się porażką, jako iż uszkodzone wyposażenie natychmiastowo samoczynnie się naprawi.

Dodatek 2960-A: Rejestr teminacji instancji SCP-2960n

Numer instancji Imię Rola w Produkcji Data Terminacji Powód
SCP-2960-1 William █████ Joseph “Old Man” Strong 21.11.2008 Zmiażdżony przez oprawe oświetlenia.
SCP-2960-2 Eric ████ Senator Fipp 22.11.2008 Porażenie prądem przez światła kulis.
SCP-2960-3 Cameron ██████ Członek orkiestry 22.11.2008 Porażenie prądem przez światła kulis.
SCP-2960-8 Sarah █████ Soupy Sue 22.11.2008 Porażenie prądem przez światła kulis.
SCP-2960-12 Lilly ████████ Członek orkiestry 13.2.2009 Samobójstwo. (Strzał z gwoździarki w głowę.)
SCP-2960-14 Howard █████ Konsoleta 15.3.2009 Rany wywołane przez roztrzaskanie okna budki technika.
SCP-2960-18 Lilly ████████ Ekipa sceniczna 29.3.2009 Upadek po zawaleniu wybiegu
SCP-2960-19 James ████ Menadżer sceny 11.4.2009 Samobójstwo. (Powieszenie z przewodu zasilającego.)
SCP-2960-21 Thomas █████ Asystent Menadżera sceny 11.4.2009 Samobójstwo. (Powieszenie z przewodu zasilającego.)
SCP-2960-22 Daniel ███ Hot Blades Harry 11.4.2009 Samobójstwo. (Powieszenie z przewodu zasilającego.)
SCP-2960-23 Cory ██████ Pan McQueen 11.4.2009 Samobójstwo. (Powieszenie z przewodu zasilającego.)
SCP-2960-25 Janice █████ Reflektor 11.4.2009 Samobójstwo. (Powieszenie z przewodu zasilającego.)
SCP-2960-28 Alice ████████ Josephine "Ma" Strong 5.7.2009 Zmiażdżona pod upadającą dekoracją.
SCP-2960-32 Jason ████ Bobby Strong 17.11.2010 Samobójstwo. (Przedawkowanie ibuprofenu)
SCP-2960-36 Jackson ██████ Caldwell B. Cladwell 15.11.2012 Przebity przez spadającą żelażną rurę.

Dodatek 2960-B: Zapis wiadomości Liama Schmitda
Następująca głosowa wiadomość została zostawiona na automatycznej sekretarce Pani Herring, nauczycielki plastyki w Liceum █████ dnia 10 Listopada 2008 roku.

Hej Jill, tu Liam.

Hej, więc usłyszałem, że nie będziesz mogła dotrzeć do żadnego z przedstawień tym razem, co, znaczy, naprawdę szkoda. Wiesz, to jest najlepsza obsada i zespół, jaki kiedykolwiek miałem. Nie wiem, może nawet najlepszy, jaką będę miał.

To znaczy, wszyscy wpasowują się w swoje role tak perfekcyjne, wiesz? Kiedy oglądam ich, odgrywając to, naprawdę zapiera mi dech w piersi. Jeżeli nie znałbym tych dzieciaków, powiedziałbym ci, że są swoimi postaciami. Plus, cholera, plan jest przepiękny, zespół chodzi jak w zegarku, i, uch, cholera, nawet orkiestra jest, jest genialna. Wszystko jest genialne.

Ja tylko, wiesz. Szkoda, że to wszystko będzie musiało się skończyć, prawda? To znaczy, Chryste, dla niektórych z tych dzieciaków, wszystko, co mają to teatr… zgaduję, że jest to zabawne i odrobinę smutne, ponieważ to może być najlepsza rzecz, jaką zrobią w swoim życiu, wiesz, bo nie mają ani pieniędzy, ani ocen na studia.

Szczerze, naprawdę chciałbym, żeby byli gwiazdami, wiesz? Jak, uch, mogliby żyć z tego. Byłoby to… byłaby to najlepsza rzecz dla nich, myślę, nie wiem, może tylko gadam głupoty.

Tak czy siak, daj mi znać, jeżeli twój harmonogram się zmieni albo coś, naprawdę chciałbym cię tam zobaczyć. Mój stary przyjaciel ze studiów przyjdzie na ostatnie przedstawienie i naprawdę chciałbym, żebyście się poznali, myślę, że macie bardzo dużo wspólnego.

Więc tak, uch, zadzwoń do mnie z powrotem, jak będziesz miała okazję. Okej. Pa…

Dochodzenia w sprawie miejsca pobytu Liama Schmidta na dzień 25.11.2008 roku wciąż trwają.

Dodatek 2960-C: AKTUALIZACJA
9.3.2014 roku, następując po skończeniu wieczornego przedstawienia, głos Liama Schmidta wydał następujące ogłoszenie:

Uwaga wszyscy członkowie obsady, zespołu i orkiestry.

To było nasze ostatnie przedstawienie produkcji Urinetown.

Dziękuje wam wszystkim bardzo za waszą ciężką pracę i oddanie. Przedstawienie było genialne i powinniście być dumni, tym co tutaj wykonaliście.

To wszystko.

Po tym ogłoszeniu wszystkie żyjące instancje SCP-2960 odkryły, że są zdolne do opuszczenia audytorium oraz kulis bez spotkania bariery. Wszystkie instancje SCP-2960 zostały natychmiastowo przeniesione pod Fundacyjny nadzór.

Podczas dochodzenia odkryto, że wszystkie zmarłe instancje SCP-2960 zaczęły normalny rozkład. Ponadto o godzinie 19:00 czasu PST, wszystkie żyjące instancje SCP-2960 wchodzą w fugiczny stan. O godzinie 19:30 czasu PST te instancje zaczną odgrywać swoje role z przedstawienia niezależnie od kontekstu. Użycie środków amnezyjnych okazało się nieskuteczne w łagodzeniu tego fenomenu.

Wszystkie żyjące instancje SCP-2960 pozostają obecnie zabezpieczone w Ośrodku 64, oczekując na rozpatrzenie Komitetu ds. Etyki w sprawie podjęcia dalszych działań.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported