SCP-299
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-299

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: 200 metrowy las SCP-299 ma być zabezpieczony w zamkniętym podziemnym ekosystemie (Strefa 299) na pustyni [ZMIENIONO]. Wszystkie inne napotkane okazy mają być spalone. Żadna żywa roślina nie może się zetknąć z instancją SCP-299 poza kontrolowanymi testami. Przestrzenie zainfekowane przez SCP-299 powinny być uznane za strefę zagrożenia klasy ósmej, natychmiastowo zbombardowane ogniowo, i monitorowane przez cztery (4) tygodnie. Każde dalsze zakażenie powinno być spalone, jak i cała obecna na danym terenie fauna i flora.

Opis: SCP-299 to drzewiasty organizm charakteryzujący się specyficznymi, ostro zakończonymi gałęziami. Bliższa inspekcja pokazała, że każda instancja SCP-299 jest połączona z sąsiadującymi drzewami za pomocą korzeni. Długotrwały kontakt przekształca sąsiadujące drzewa w kolejne instancje SCP-299; to jest jedyna znana metoda reprodukcji SCP-299.

Notatka 299-1: Infekcja będzie wynikiem długotrwałego kontaktu z jakąkolwiek częścią SCP-299.

Czas przemiany zmienia się w zależności od rozmiaru zarażanego organizmu. Zazwyczaj po kilku minutach kontaktu, zarażana roślina zaczyna zrzucać liście. Niżej usytuowane gałęzie pochylają się ku dołowi, do wysokości od 30 do 100 centymetrów i zwężają się do osiągnięcia ostrego zakończenia. Wyżej położone gałęzie zachowują liście i wyginają się do czubka drzewa, tworząc gęsty baldachim, przez co identyfikacja z góry jest niemożliwa.

Notatka 299-2: Mikroskopijna analiza niżej położonych gałęzi pokazuje, że czubki gałęzi są zrobione z tego samego materiału co reszta zainfekowanej rośliny, i są niezwykle ostre. Bezpośredni kontakt z czubkiem gałęzi SCP-299 jest niezalecany, bo nawet drzazga z materiału, z którego stworzone są instancje SCP-299, osadzona w skórze, powoduje fatalne skutki (patrz Log Eksperymentu 299-1).

Podobne do winorośli pnącza rosną w górę od korzeni SCP-299, osiągając wysokości do (2) metrów. Pnącza te są chwytne i elastyczne; organizmy zbliżające się na bliską odległość są gwałtownie chwytane, nabite na niżej położone gałęzie, i wcielone do organizmu przez stopniową przemianę na poziomie molekularnym.

Okazy SCP-299 uwalniają środki chemiczne, które rozprzestrzeniają się poprzez najbliższy obszar i powodują wzmożoną paranoję oraz agresję u większości zwierząt, łącznie z ludźmi. Pod wpływem tych środków chemicznych, grupy ludzi mają skłonności do rozdzielania się i przemierzania lasu samotnie, tworząc większe prawdopodobieństwo, że przejdą przez zainfekowany obszar.

Notatka 299-3: Badanie materiału pozyskanego z SCP-299 ujawnia, że "drewno" jest łamliwe i podobne w składzie do [USUNIĘTO]. Pojedyncza komórka SCP-299 zachowa swoją zakaźną naturę i jest zdolna do rekonstrukcji całego organizmu.


Log Eksperymentu-299-1


Obiekt: Sadzonka klonu (Acer saccharum) (x1)
Badacz: Dr. ██████
Zapis Testu:
Próbka materiału z SCP-299 zostaje zbliżona do sadzonki. Po ponad czterdziestu pięciu (45) minutach, sadzonka jest całkowicie zmieniona w okaz SCP-299, zachowując swoją wysokość i przybliżony rozmiar. Sadzonka została spalona.


Obiekt: Dąb (Quercus alba) (x1)
Badacz: Dr. ██████
Zapis Testu:
Dąb został przesadzony w obszar przechowawczy SCP-299. Po ponad trzech (3) godzinach, drzewo jest całkowicie zmienione w okaz SCP-299, zachowując swoją wysokość i przybliżony rozmiar. Materiał pobrany z nowego okazu jest zgodny z materiałem sąsiadujących okazów.


Obiekt: Słonecznik (Helianthus annuus) (x1)
Badacz: Dr. ██████
Zapis Testu:
Próbka materiału z SCP-299 zostaje zbliżona do słonecznika. Po ponad dziesięciu (10) minutach, roślina jest całkowicie zmieniona w okaz SCP-299, zachowując swoją wysokość i rozmiar. Płatki kwiatów poczerniały i zwęziły się w kolce, były zgodne z kolczastymi gałęziami SCP-299. Pnącza są wątłe i niezdolne do chwytania dużych obiektów. Pień okazu złamał się po tym, jak badacz na niego nadepnął. Szczątki spalono.Obiekt: Europejska winorośl (Vitis vinifera), posadzona w doniczce i rosnąca w górę wzdłuż kraty. (x1)
Badacz: Dr. ██████
Zapis Testu:
Próbka materiału z SCP-299 zostaje zbliżona do winorośli. Podmiot zmienił się w ciągu trzydziestu (30) minut. Podmiot oddzielił się od kraty i przyjął chwytną naturę pnączy SCP-299. Kolec wystaje z zakorzenionego obszaruObiekt: Wyniki poprzedniego eksperymentu, świnia (Sus domestica) (x1)
Badacz: Dr. ██████
Zapis Testu:
Świnię wprowadzono do obszaru testów. Podmiot okazał sygnały niepokoju. Po zbadaniu SCP-299 podmiot został gwałtownie chwycony i ściśnięty, ostatecznie dusząc się przed nabiciem na kolec. Okaz zostawiono w przechowalni i obserwowano przez trzy (3) dni. Przez ten czas, masa świni i tkanki pnączy zostały wchłonięte w główne pnącze. Kolce wyrosły z jego podstawy, korzenie wydłużyły się i wyrosły z nich pnącza, a gałęzie wyrosły z czubka drzewa, kiełkując pąki i liście. Okaz został spalony.

Notatka:
SCP-299 wydaje się nie ograniczać do drzew. Zainfekowane rośliny reagują nieco inaczej, w zależności od ich biologii. Jednakże wszystkie okazy, w końcu stają się "drzewami" SCP-299, jeśli dostaną czas na rośnięcie i zmianę formy.Obiekt: Muchołówka amerykańska (Dionaea muscipula) (x1)
Badacz: Dr. ██████
Zapis Testu:
[USUNIĘTO]


Notatka 299-4
Rada O5 żąda, żeby badacze wstrzymali się od eksperymentów z mięsożernymi roślinami.Obiekt: Świnia (Sus domestica) (x1)
Badacz: Dr. ██████
Zapis Testu:
Materiał z SCP-299 został wstrzyknięty do świni. Świnia zaczęła kwiczeć i rzucać się na wszystkie strony w niekontrolowany sposób, dopóki nie upadła na ziemię w konwulsjach. Po tym, jak przestała się ruszać, zaobserwowane zostały cienkie podobne do korzeni włosy wyrastające ze spodu świni; mięso świni przeszło transformację w materiał SCP-299, zaczynając od miejsca infekcji. Po dwóch (2) godzinach, świnia przekształciła się w kolejną instancję SCP-299, posiadającą także pnącza i liście. Okaz spalono.


Notatka 299-5: Dnia ██/██/20██, drzewa w Strefie 299 zaczęły odbiegać od normalnej formy SCP-299, poprzez liczne rosnące wyglądające na białe kwiaty skruktury osiągające dwa (2) metry wzwyż z poziomu ziemi. Zgodnie ze standardowym protokołem, personel Klasy D został wysłany, żeby ustalić, czy nowa mutacja jest niebezpieczna. Po zbliżeniu się do kwiatów płatki rozwinęły się w wysoce mobilne pnącza, które natychmiastowo oplątały głowę członka personelu Klasy D, zanim wciągnęły go do drzewa. Cały personel został bezzwłocznie usunięty z obszaru i umieszczony w 48-godzinnej kwarantannie.

Obiekt został zaobserwowany, wyłaniając się ze ściany drzew po prawie pięciu (5) godzinach po tym, jak został oplątany, najwyraźniej nietknięty. Obiekt został następnie umieszczony w osobnej 48-godzinnej kwarantannie zgodnie z protokołem. Obiekt protestował werbalnie przeciwko kwarantannie, twierdząc, że "musi zobaczyć słońce". Po dziesięciu (10) godzinach kwarantanny obiekt nagle stracił przytomność i kilka gałęzi SCP-299 zaczęło wyrastać z głowy i torsu obiektu. Obiekt został poddany terminacji, a następnie został spalony razem z naroślami.

Zmiany w protokole przechowawczym będące odpowiedzią na tą zmianę sytuacji, są rozpatrywane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported