SCP-300
ocena: +4+x
scp300-2.png

SCP-300, sfotografowany przed Fundacyjnym zabezpieczeniem.

Identyfikator podmiotu: SCP-300

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-300 jest przechowywany w zamkniętym kontenerze z możliwym do regulacji klimatem w Ośrodku ██. Eksperymenty na SCP-300 mogą zostać przeprowadzone po pisemnej zgodzie przynajmniej jednego starszego naukowca poziomu trzeciego i wszystkie zebrane informacje mają zostać zapisane do późniejszej analizy.

Opis: SCP-300 składa się z antycznej szklanej butelki na perfumy (SCP-300-1) zawierającej około 2,4 cm3 niezidentyfikowanej bezbarwnej cieczy (SCP-300-2).

Kiedy pojedyncza kropla SCP-300-2 zostanie wydobyta z SCP-300-1 i zostanie poczyniona obserwacja przez standardowy mikroskop, będzie można zobaczyć animowaną scenę. Chociaż krople nigdy nie pokazują dokładnie tej samej sceny, zazwyczaj przybierają one formę sielankowych lub leśnych zgodnych z epoką wiktoriańską Anglii.

Jak dotąd próby analizy dokładnego składu SCP-300-2 niewytłumaczalnie nie powiodły się, ze spektrometrami podającymi sprzeczne i błędne dane, czyniąc niemożliwe ich powtórzenie. SCP-300-2 również niezmiennie wyparowuje w przeciągu 2-8 godzin od wydobycia z SCP-300-1, pomimo wszelkich prób stabilizacji substancji lub kontrolowania warunków laboratoryjnych.
SCP-300 został po raz pierwszy udokumentowany wraz z [USUNIĘTO] po pozyskaniu ze strychu w domu szeregowym w [USUNIĘTO], Wielka Brytania, w ██.██.1863 w następstwie rajdu agentów Królewskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa, Przechowywania i Ochrony anomalnych Artefaktów. Fundacja weszła w posiadanie podmiotu ██.██.19██.

Dodatek 300-1: Log Eksperymentów (Skrócony)
Data: ██.██.19██
Procedura: Pojedyncza kropla SCP-300-2 (w przybliżeniu 0.07 cm3) przeniesiona na szkiełko mikroskopu. Nagrano 3 godziny materiału przed bezgroźnym odparowaniem SCP-300-2.
Szczegóły: Widoczna scena składa się z gruntowej drogi pokrytej drzewami niezidentyfikowanego gatunku. Ubarwienie liści sugeruje, że dzieje się ona jesienią. Powiewa lekka bryza, powodując opadanie niektórych żółtawych liści. Około 1:07:18, kareta z woźnicą i dwoma pasażerami przejeżdża przez scenę. Odzież noszona przez osoby wydaje się zgodna z noszoną w wiktoriańskiej Anglii. Żadne inne istotne zdarzenia nie zostały zarejestrowane.

Data: ██.██.19██
Procedura: Pojedyncza kropla SCP-300-2 (w przybliżeniu 0.07 cm3) przeniesiona na szkiełko mikroskopu. Zapis wideo trwa około 5 godzin.
Szczegóły: Widoczna scena składa się z wiejskiej farmy. Rozmiar pszenicy sugeruje okres późnego lata jako czas wydarzeń. Rodzina składająca się z dwóch dorosłych i trzech dzieci w różnym wieku cyklicznie widywana na różnych częściach farmy, wykonująca obowiązki. Odzież rodziny zgodna jest z wcześniej zaobserwowanym okresem.

Data: ██.██.19██
Procedura: Pojedyncza kropla (w przybliżeniu 0.09 cm3) przeniesiona na szkiełko mikroskopu. Zapis wideo trwa około 2 godziny.
Szczegóły: Widoczna scena składa się z wnętrza dobrze umeblowanej rezydencji. W widocznym obszarze umiejscowiony jest oświetlony kominek i parę foteli. Trzy dobrze ubrane osoby, dwoje mężczyzn i jedna kobieta, widoczne rozmawiające i rozkoszujące się butelką prawdopodobnie czerwonego wina. Analiza ruchu warg podczas tej konwersacji jest niekompletna, ale przebadane do tej pory fragmenty wskazują na nieformalną dyskusję polityczną dotyczącą kwestii właściwych dla roku 18██, ponownie w wiktoriańskiej Anglii.

Data: ██.██.19██
Procedura: Dwie krople SCP-300-2 (w przybliżeniu 0.15 cm3) przeniesione na szkiełko mikroskopu. Zapis wideo trwa około 3 godziny.
Szczegóły: Zapis wideo jest rozmyty i nieczytelny. Mimo że parę fragmentów zostało zbadanych, nie zebrano żadnych użytecznych informacji. Przyszłe eksperymenty są ograniczone do pojedynczej kropli SCP-300-2.

Dodatek 300-2: Incydent 300-012
W ██.██.19██, dr █████ został znaleziony martwy w laboratorium C, przyczyną zgonu był samobójczy strzał w głowę. Zapis wideo z laboratorium pokazuje dr █████ obsesyjnie spoglądającego na nagranie z niedawnego eksperymentu SCP-300 i stającego się coraz bardziej wstrząśniętym, aż wyciągnął broń i odebrał sobie życie.

Po śledztwie nagranie zostało zidentyfikowane oraz przebadane jako 3-godzinny materiał nagrany podczas eksperymentu w ██.██.19██. Nagranie pokazuje młodą kobietę, w przybliżeniu ██ lat, siedzącą w fotelu i haftującą odzienie śpiewając do siebie. Dalsze śledztwo wykazało powiązanie pomiędzy kobietą a byłą żoną doktora ████, która zginęła podczas [USUNIĘTO], włącznie ze znamieniem widocznym po lewej stronie jej szyi. Eksperymenty na SCP-300 zostały tymczasowo wstrzymane w oczekiwaniu na badania nad możliwościami telepatycznymi lub wpływaniem na pamięć.

Dodatek 300-3: Napis umieszczony na odwrocie SCP-300

Świat w butelce
dla mojej ukochanej Nory
AW-signature.png
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported