SCP-302
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-302

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-302 ma być przechowywany w Ośrodku [ZMIENIONO], pod protokołami bezpieczeństwa 3. Artefakt powinien być zawsze trzymany w rękawicach i należy przedsięwziąć wszelkie środki ostrożności, aby artefakt nie miał kontaktu ze skórą nieupoważnionego personelu. Każda osoba, która poza testami wykazuje oznaki zainfekowania efektem SCP-302 może wnieść o terminację. Wszystkie osoby cierpiące na efekt SCP-302 muszą zostać poddane terminacji nie później niż osiem (8) dni od wystawienia, z powodu [ZMIENIONO].

Opis: SCP-302 to mała blaszana rzeźba z wykończeniem z brązu/platyny przedstawiająca dwie mrówki niosące liść. Kiedy człowiek bezpośrednio dotknie artefaktu, niezmiennie znajdzie małą, stosunkowo niegroźną mrówkę na swoim ciele w przeciągu dwóch (2) godzin. Ta mrówka może należeć do dowolnego gatunku mrówek, a jej pojawienie się rzadko powoduje jakiekolwiek obawy. Należy zaznaczyć, że we wszystkich zarejestrowanych przypadkach badani zawsze wyraźnie zauważyli tę pierwszą mrówkę i w pełni ją pamiętali.

Następnie eksponencjalnie rosnąca liczba mrówek pojawi się na narażonym osobniku w ciągu dnia. W ciągu całego dnia liczba pojawiających się mrówek wynosi w zakresie od 3X do 5X, gdzie X to liczba dni od pierwotnego kontaktu z SCP-302. Z biegiem czasu mrówki nie tylko zwiększą swoją liczbę, ale także różnorodność gatunków. Mniejsze, minimalnie groźne gatunki pojawiają się na początku, później przechodząc do większych gatunków lub gatunków z bardziej bolesnymi użądleniami czy ukąszeniami.

Mrówki wydają się pojawiać z najbliższej nieobserwowanej przestrzeni; wliczając w to bieliznę, pobliskie przedmioty lub, jeżeli nie pozostały żadne alternatywy, otwory w ciele. Mrówki wydają się wyjątkowo zaabsorbowane przemierzaniem lub atakowaniem ciała zarażonej osoby i nie zaprzestaną tej czynności dopóki one lub obiekt nie umrą.

Dodatek 302-01: Obiektem Logu testowego 2 był pojedynczy pracownik klasy-D. Obiektowi powiedziano, że bierze udział w badaniu, które ma sprawdzić "jak tygodniowy relaks może wpłynąć na wydajność Personelu klasy-D" i był trzymany w "komorze relaksacyjnej" ze sprzętem do ćwiczeń, różnymi książkami i czasopismami oraz kolorową telewizją. Podmiot był wystawiony na działanie SCP-302 bez swojej wiedzy.

«Log testowy 2»

Dni 1 i 2
Tester spędza czas na spokojnych zajęciach. Tester wyraża wielką satysfakcję i nie zgłasza niczego niezwykłego.
Dzień 3
Tester zgłasza mały problem z mrówką i stwierdza, że to prawdopodobnie jego wina przez kruszenie na kanapie i dywanie. Tester zgłasza, że zauważył mrówkę już dwa dni wcześniej, ale nie sądził, że jest to warte uwagi. Tester mimo wszystko zgłasza wielką satysfakcję i prosi o sprej na robaki.
Dzień 4
Tester zgłasza, że problem z mrówką utrzymuje się pomimo jego największych starań by opryskać pokój i że mrówki stały się liczniejsze i okazjonalnie kąsają. Tester zgłasza, że mrówki stały się większe i inne od tych, które widział wcześniej. Tester wciąż zgłasza względne szczęście z eksperymentu.
Dzień 5
Tester zgłasza znaczne zdenerwowanie i ból, jako iż mrówki są prawie zawsze na jego ciele. Mrówki ponownie się zmieniły, stając się bardziej agresywne i pobudzone. W tym momencie tester zaczyna podejrzewając, że mrówki nie mają normalnej natury.
Dzień 6
Tester cierpi na wielki ból. Średnio, pięć (5) Rhytidoponera metallica pojawia się w każdej minucie na testerze przez cały dzień. Tester z powodu bólu stał się agresywny i domaga się opuszczania komory. Przykrywka eksperymentu zostaje porzucona, a tester zostaje unieruchomiony i poddany opiece medycznej.
Dzień 7
Tester cierpi na wielki ból. Średnio dwadzieścia pięć (25) (Solenopsis solenopsidis) pojawia się w każdej minucie na testerze przez cały dzień. Tester wymaga ciągłego usuwania mrówek.
Dzień 8
Tester jest silnie hospitalizowany i nieprzytomny przez większość dnia. Średnio 140 Paraponera clavata pojawia się w każdej minucie na testerze przez cały dzień. Natychmiastowe usuwanie mrówek i leki przeciwzapalne są niezbędne.
Dzień 9
[USUNIĘTO]. Tester zostaje poddany terminacji. a eksperyment zakończony.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported