SCP-3055
ocena: +2+x
stage.jpg

Scena obecnie nie istniejącego Teatru █████.

Identyfikator podmiotu: SCP-3055

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3055 musi być trzymany w celi przechowawczej o wymiarach 10 metrów na 10 metrów w Ośrodku ██, wyposażonej w co najmniej siedem osiem składanych krzeseł, jak również z odpowiednimi łóżkami oraz łazienkami. Cela ma być wyposażona w racje jedzenia oraz wody, utrzymywane przez personel przechowawczy. Personel powinien monitorować SCP-3055 by upewnić się, że jest poprawnie najedzony oraz nawodniony.

Jeżeli SCP-3055 stanie się wrogie, SCP-3055-1 do -7 -8 mają być uspokojone. Co najmniej dwie instancje od SCP-3055-1 do -7 -8 będą nienaruszone przez to działanie; należy się tego spodziewać i pozostali członkowie SCP-3055 mają zostać odpowiednio ułagodzeni, poprzez jedzenie, wodę, leki, itp.

Zaktualizowane Czynności Przechowawcze ██.██.2017 r.: By zapobiec przyszłym Wydarzeniom Sugestii (zobacz Zapis Incydentu 3055-a) lista sugesti scen ma być często aktualizowana i trzymana w ośrodku żeby była dostępna w krótkim czasie. Conajmniej dwóch strażników powinno stacjonować w komorze przechowawczej by dostarczyć sugestie, kiedykolwiek jedna będzie potrzebna.

Opis: SCP-3055 jest zbiorowym oznaczeniem dla ośmiu ludzi, oznaczonych SCP-3055-1 do -8. Z ósemki, siedmu było dawniej członkami Insytutu Improwizowanego Aktorstwa Dana, trupy aktorska specjalizującej się w improwizowanej komedii (improv), z siedzibą w obecnie nie istniejącym Teatrze █████ w Nowym Jorku. SCP-3055-8 stał się częścią SCP-3055 po wstępnym zabezpieczeniu (zobacz Zapis Incydentu 3055-a).

Począwszy od wczesnego 2016, wejście do lub opuszczenie budynku przez jakiegokolwiek członka SCP-3055 stało się niemożliwe, gdy instancja nie jest w towarzystwie wszystkich innych siedmiu członków. Próby wywoływania tego , zarówno przez SCP-3055 jak i innych, skutkowało niewidzialną siłą blokującą drzwi danego budynku.

SCP-3055 nie może również zatrzymać swojego bieżącego zbioru scen. Nawet kiedy grupa się porusza, scena jest kontynuowana; nie zaobserwowano by dialog został zatrzymany na dłużej niż dwie sekundy. Próby zmuszenia SCP-3055 by zatrzymało swoją scene jak na razie się nie udały.

Wszystkie SCP-3055 od -1 do -8 są albo niezdolni albo niechętni do mówienia albo komunikacji w jakikolwiek sposób oprócz dialogów w scenach. To w znaczącym stopniu utrudniło wysiłki Fundacji by odkryć pochodzenie ich stanu albo potencjalne lekarstwo na nie.

Pomimo byciu w ciągłym stanie improwizacji, SCP-3055-1 do -8 wciąż mają fizyczne potrzeby jak inni nie-anomalni ludzie, takie jak odżyiwanie, picie, spanie i wydalanie odpadów. W zabezpieczeniu, zdołali rozwinęli system zmian, podczas których dwóch lub trzech aktorów kontynuje scene, kiedy inni zaspokajają potrzeby. Ci na "nieaktywnej" zmianie, są wciąż niezdolni do samodzielnego wyjścia albo opuszczenia budynków i głównie nie odwracają swojej uwagi od sceny gdy są obudzeni.

Okazjonalnie, SCP-3055 będzie pytało się o sugestie sceny. Zwykle zaakceptują pierwsze słowo albo zwrot wypowiedziany po tej prośbie, niezależnie od jej semantycznej zawartości. Jeżeli nie zostanie dana żadna sugestia, inne anomalne wlasności się ukażą; w celu zapoznania się z nimi, zobacz Zapis Incydentu 3055-a.

Zostało zaobserwowane, że członkowie SCP-3055 mogą umrzeć i zostać zaraz potem anomalnie zreanimowani. Jest przypuszczane, że członkowie SCP-3055 są wciąż kierowani ludzkimi instyktami do pewnego stopnia i dbają o swoje fizyczne potrzeby w celu uniknięcia dyskomfortu, a nie spełniają ich wyłącznie w celu przetrwania. Przed zabezpieczeniem, oryginalna siódemka członków SCP-3055 uciekła się do coraz bardziej zdesperowanych środków by wypełnić te fizyczne potrzeby, zdobywając znaczący rozgłos w Nowym Jorku jako brutalni złodzieje.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported