SCP-309
ocena: +2+x
stuffedanimal.jpg

SCP-309

Identyfikator podmiotu: SCP-309

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-309 znajduje się aktualnie w bezpiecznej komorze rękawicowej, w laboratorium naukowym drugiego poziomu, w Ośrodku ██. Rutynowa kontrola stanu fizycznego SCP-309, podobnie jak eksperymenty na małych zwierzętach mogą być przeprowadzane jedynie przez komorę rękawicową. Usunięcie SCP-309 z komory rękawicowej w celu przeprowadzenia testów na większych zwierzętach lub na ludziach wymaga pozwolenia Dr. ██████ lub równemu tej osobie pracownika dowodzenia z 4 poziomem. Testy na ludziach ogranicza się do personelu klasy D.

Opis: SCP-309 to mały, pluszowy zwierzak, który wygląda, jakby był całkowicie przenicowany. Zauważalne jest złoto-pomarańczowe futro, mała ilość bawełny wystająca z obiektu, widoczne są również wystające z głowy oczy. SCP-309 jest wypchany bawełną, co nadaje mu przyjemnego i potulnego wyglądu.

SCP-309 nie wywiera efektu na obiektach nieożywionych; jednakże, w kontakcie z żywymi istotami jest niebezpieczny i zagrażający życiu. Ludzie i zwierzęta lekko dotykający SCP-309 palcami lub stosunkowo małą częścią ciała doświadczają nagłego, nieokreślonego dyskomfortu przez następne dziesięć minut. Ludzie zgłaszają także ekstremalne mdłości, mimo iż SCP-309 nie wywołuje wymiotów. Dyskomfort i mdłości są tak przytłaczające, że nawet najwytrwalsi testerzy niebyli w stanie utrzymać kontaktu z SCP-309 przez dłużej niż kilka sekund.

Jeżeli SCP-309 zostanie mocno przyciśnięty przez testera lub tester szybko podniesie i spróbuje go przytrzymać, tester zostanie gwałtownie i boleśnie wywrócony na opak, w ciągu od pięciu do dziesięciu sekund. Szkielet pozostaje nienaruszony, jednak wszystkie tkanki miękkie zostają wywrócone, a mięśnie, ścięgna, wiązadła i wrażliwe organy wewnętrzne są wywracane na zewnątrz ciała. Mimo, iż nie natychmiastowo śmiertelny, proces jest nieodwracalny i powszechnie uznawany za śmiertelny.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported