SCP-3108
ocena: +8+x
CustomisationNerfEthis.jpg

Zabezpieczony SCP-3108

Identyfikator podmiotu: SCP-3108

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3108 musi być trzymany w standardowej przechowalni dla obiektów anomalnych w Ośrodku 64 i może być z niej wyjmowany wyłącznie do celów testowych. Proponowane testy muszą zostać wcześniej zatwierdzone przez zarówno dr. Johnsona i dr. Dietza. SCP-3108-1 nie może być ładowany do SCP-3108, z wyjątkiem testów i powinien być przechowywany w oddzielnej jednostce przechowawczej.

Podczas testów, SCP-3108 może być obsługiwany wyłącznie przez personel ochrony Ośrodka 64. Jeden oficer powinien trzymać i wystrzelić z obiektu, podczas gdy drugi ma obserwować test, by zminimalizować ryzyko wypadku. Naukowcy i personel klasy D nie mogą strzelać z obiektu ze względu na protokoły bezpieczeństwa. Ze względu na to, że celność SCP-3108 jest zgodna z podobnymi produktami, dystans maksymalnie jednego (1) metra od zamierzonego celu powinien być zachowany, by przeciwdziałać wypadkom.

Pod żadnym pozorem SCP-3108 nie może być testowany na innych obiektach SCP. Po wydaniu przez Komitet ds. Etyki ogłoszenia dnia 04.05.20██ r., testowanie obiektu na humanoidach zostało zabronione.

Opis: SCP-3108 jest mocno zmodyfikowanym pistoletem na strzałki marki Nerf, który wykazuje anomalne właściwości transformacyjne, gdy jest sparowany z SCP-3108-1, piankową strzałką odkrytą załadowaną do SCP-3108 w czasie pozyskania. SCP-3108 nie wykazuje tych właściwości podczas strzelania strzałkami Nerf innymi od SCP-3108-1, a SCP-3108-1 nie wykazuje tych właściwości, gdy jest wystrzeliwany z innego pistoletu Nerf. Fraza "OP PLS NERF" jest zapisana czerwonym tuszem na powierzchni SCP-3108-1.

Gdy z SCP-3108 zostanie wystrzelony SCP-3108-1 i trafi w cel, ten cel momentalnie zmieni się w taki sposób, że będzie postrzegany jako "gorszy" przez osobę używającą obiektu. Ta transformacja może wahać się od drobnych zmian do całkowitej rekonstrukcji molekularnej. Prawo zachowania masy nie wpływa na transformacje powodowane przez SCP-3108, a zauważalne wzrosty lub spadki masy były często obserwowane podczas testów. Powstałe obiekty lub organizmy nie wykazują żadnych anomalnych cech. Transformacje nie reprezentują żadnej obiektywnej skali wartości, ale wynikają wyłącznie z opinii używającego obiekt.

Zewnętrzna powłoka SCP-3108 jest stworzona ze stali i posiada inkrustacje z brązu służące za dekoracje. Choć obiekt nie jest odporny na obrażenia fizyczne, demontaż SCP-3108 okazał się niemożliwy ze względu na jego anomalne właściwości. Wszystkie narzędzia używane do dekonstrukcji obiektu zostaną zmienione w zepsute bądź fałszywe odpowiedniki, uniemożliwiając badanie wnętrza obiektu.1 To zachowanie to jedyny przypadek, podczas którego SCP-3108 zmienił obiekt, który nie został trafiony przez SCP-3108-1.

Pozyskanie: Anomalne właściwości SCP-3108 zostały odkryte podczas imprezy urodzinowej 10-letniego Jacoba Pierce'a w ██████, Oregon. Zakłada się, że SCP-3108 trafił w betonową ścianę, w rezultacie zmieniając beton w luźno ułożone kamienie. Ściana natychmiast się zawaliła, powodując niewielkie obrażenia u 3 cywili. Fundacja zainteresowała się sprawą po tym, jak rodzina pozwała wykonawcę domu w związku z incydentem. Anomalny efekt, który spowodował transformację, po zbadaniu lokalizacji incydentu, został ostatecznie przypisany do pistoletu.

Podczas dochodzenia po incydencie, brat Jacoba 19-letni Nathan Pierce został zidentyfikowany jako członek GOI Gamers Against Weed. Pierce był wcześniej znany Fundacji pod jego internetowym pseudonimem "Kektagon" i był desygnowany POI-6897 ze względu na stworzenie przez niego SCP-████ i SCP-████. Kolejna próba zatrzymania celu nie powiodła się, ponieważ POI-6897 uciekł z obszaru na dwa dni przed identyfikacją jako Nathan Pierce.

Częściowy Log Testów:

Cel: Jedna tarcza do rzutek stworzona z włókien sizalowych.
Rezultat: Skład tarczy zmieniony na korek. Dodatkowo, na tarczy pojawiły się różne małe dziury i coś, co wydaje się plamą po piwie.

Cel: Arkusz papieru do drukarki o wymiarach osiem na jedenaście.
Rezultat: Skład papieru zmieniony na jednowarstwowy papier toaletowy.

Cel: Jeden zapasowy kubek na kawę ze stołówki Ośrodka 19.
Rezultat: Kubek zmieniony w filiżankę do herbaty złożoną z ceramiki takiej samej jak kubek.

Cel: Jeden dolar amerykański.
Rezultat: Jedna amerykańska ćwierćdolarówka.
Notatki: Kolejne testy z wykorzystaniem banknotów jedno dolarowych skutkowały różnymi wynikami, włączając w to monety dziesięciocentowe, pięciocentowe, pensy, waluty zagraniczne i fałszywe banknoty z gry planszowej Monopoly. Wydaje się, że nie ma dokładnego wzoru dla tych zmian. - Dr Dietz

Cel: Jedna puszka Coca Coli.
Rezultat: Jedna puszka Pepsi Coli.
Notatki: Mike, oficer ochrony nadzorujący test, był zaskoczony wynikiem. Kazaliśmy mu wystrzelić strzałkę w puszkę Pepsi, a ona zmieniła się z powrotem w Colę. - Dr Dietz

Cel: Jeden standardowy uniform klasy D.
Rezultat: Skład uniformu zmieniony w bawełnę, przy szyi dodana została metka z napisem "Made in China".
Notatki: Chociaż było to przezabawne, myślę, że ten test nam coś pokazuje. Czy pistolet ma poczucie humoru? - Dr Johnson

Cel: Jedna taśma VHS z filmem Willy Wonka i Fabryka Czekolady z 1971.
Rezultat: Jedno DVD z remakeiem filmu z 2005 roku Charlie i Fabryka Czekolady.

Cel: Jeden męski osobnik Rattus norvegicus.
Rezultat: Jeden męski osobnik Iridomyrmex purpureus.
Notatki: Interesująca logika w tym przypadku. Jaki jest związek przyczynowy między szczurami, a mrówkami? - Dr Dietz

Cel: Jeden żeński Golden Retriever.
Rezultat: Jeden żeński Kot amerykański krótkowłosy o żółtej sierści. Okaz był niezwykle duży (15.4 kilogramy2) i wykazywał zachowanie zgodne z Golden Retrieverami, a nie z kotami.

Cel: D-4281, 28-letni kaukaski mężczyzna.
Rezultat: D-4281 zmieniony w żywego osobnika Homo neanderthalensis.

Wstęp: Aby przetestować granice niebezpieczeństwa, jakie SCP-3108 może stanowić dla człowieka, oficer ochrony Gardiner został poinstruowany, aby kilkakrotnie załadowywać i strzelać z pistoletu, dopóki nie otrzyma nakazu zaprzestania.
Cel: D-3578, 24-letni Latynos.
Rezultat: Początkowo wykazując podobne wyniki do D-4281, D-3578 zaczął przekształcać się w wiele różnych gatunków, w tym coś, co wyglądało na Australopithecus, niezidentyfikowanego członka rodziny gibonów i okaz Bradypus pygmaeus.3 W dziewięciu przypadkach, transformacja nie skutkowała w zmianie gatunków, lecz zamiast tego w widocznych okaleczeniach, chorobach lub niepełnosprawnościach. Po 46 użyciach testowanie zostało przerwane, ponieważ D-3578 został przetransformowany w okaz Lumbricus terrestris zbyt mały, by być trafionym przez SCP-3108-1.
Notatki: Ze względu na obawy Komitetu ds. Etyki, a także możliwość przypadkowego utworzenia okazu Homo ignotus, testowanie SCP-3108 na humanoidach zostaje zawieszone do czasu rozprawy. - Dr Dietz

Dodatek: Dnia 19.07.20██ r., personel Fundacji zatrzymał POI-6897 w kafejce internetowej w Los Angeles, Kalifornia. POI-6897 został następnie odeskortowany do Ośrodka 64 w celu przesłuchania dotyczącego jego dzieł. Przesłuchanie dotyczące SCP-3108 można znaleźć poniżej.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported