SCP-3143
ocena: +6+x

murphy1.png

Artystyczne przedstawienie SCP-3143.

Identyfikator podmiot: SCP-3143

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Trwają próby zabezpieczenia SCP-3143. Fundacyjny bot (I/O-ISMETA) ma obserwować internetowe społeczności pisarskie do kątem oznak pojawienia się podmiotu. Po znalezieniu należy przypisać autoryzowanego członka Departamentu Patafizyki do zdekonstruowania podmiotu.

MFO Iota-10 ("Damn Freds") ma zbadać wszystkie wskazówki dotyczące możliwych lokalizacji SCP-3143-A. Jeśli zostanie znaleziony należy go zatrzymać i przenieść do aresztu Fundacji.

Opis: SCP-3143 to intrafikcyjny konstrukt. Podczas aktywności konstrukt ten wykazuje umiejętność do tymczasowego 'spłaszczania' części rzeczywistości do formy scenariuszopodobnej narracji. Narracja ta jest pochodną gatunku ustalonego przez północnoamerykańskich pisarzy czarnych kryminałów.1

Podczas tego okresu SCP-3143 wciela się w rolę głównego bohatera (prywatnego detektywa z lat 30. XX w.) zatrudnionego, by rozwiązać sprawę. Wszystkie byty spłaszczone przez efekt podmiotu stają się postaciami w narracji wokół niego, wykazując osobowości i cechy typowe dla gatunku. Narracja będzie trwała aż działania SCP-3143 doprowadzą do rozwiązania sprawy zgodnego z gatunkiem; w tym momencie narracja się zakończy, a rzeczywistość powróci do stanu poprzedniego. Wydarzenia mające miejsce w narracji będą odwzorowane w rzeczywistości; jednakże byty uwikłane w te wydarzenia zazwyczaj ich nie pamiętają.

SCP-3143 został zaobserwowany po raz pierwszy w 2005 w następstwie przełamania zabezpieczeń w Ośrodku 95. W 2012, fundacyjny Departament Patafizyki pracował razem z Departmentem Analityki z celem nawiązania kontaktu z SCP-3143 i zabezpieczeniem go.

SCP-3143-A to Murphy Lawden, autor SCP-3143.

Dodatek 3143.1: Logi przesłuchania


UWAGA: PONIŻSZY PLIK JEST UTAJNIONY NA POZIOMIE 4/3143


JAKIEKOLWIEK PRÓBY UZYSKANIA DOSTĘPU DO TEGO PLIKU BEZ AUTORYZACJI POZIOMU 3/3143 ZOSTANIE ZANOTOWANA I DOPROWADZI DO NATYCHMIASTOWEJ AKCJI DYSCYPLINARNEJ.O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported