SCP-3166
ocena: +7+x

Identyfikator podmiotu: SCP-3166

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Franczyza medialna Garfield musi pozostać aktywna i sukcesywna tak długo, jak to możliwe. Fundusze mają być przekazywane na rzecz wszelkich przedsięwzięć medialnych serii Garfield za pośrednictwem firm przykrywkowych Fundacji działających w branży komiksowej i filmowej. Agenci związani z Paws, Inc.1 oraz Andrews McMeel Syndication2 mają na celu umieszczenie w wychodzących komiksach kontrolujących agentów memetycznych, zachęcających do zatrzymania sporów między fanami Garfielda i zniechęcających Jima Davisa do opuszczenia serii Garfield.

Agenci muszą monitorować osoby o wysokim ryzyku ataku SCP-3166. W przypadku manifestacji SCP-3166, agenci będą mieli za zadanie użycie dostarczonej mrożonej lazani do zwabienia SCP-3166 jak najdalej od celu i zneutralizowania go poza zasięgiem publicznym. Każdemu świadkowi należy wówczas podać środki amnezyjne w zależności od poziomu ich narażenia na podmiot.

Opis: SCP-3166 jest humanoidalnym bytem mierzącym 2,1 metra, o domniemanym patafizycznym charakterze, o którym wiadomo, że manifestuje się w okresie, gdy franczyza medialna Garfield słabo sobie radzi w odbiorze publicznym. Zewnętrzna warstwa ciała SCP-3166 przypomina starannie wykonany kostium postaci Garfielda, który jak wykazały badania w terenie, składa się z prawdziwego kociego futra. Jednak analiza składu SCP-3166 w terenie wykazała, że jego masa wewnętrzna składa się w całości z makaronu: konkretnie lazani.

Po spełnieniu wszystkich kryteriów dotyczących jego manifestacji, SCP-3166 pojawi się w okolicy odpowiedniej osoby, zwanej od teraz celem, i zacznie przemieszczać się w jej kierunku. Do celów obranych przez SCP-3166 należą:

  • Osoby wyraźnie zaangażowane w media konkurencyjne franczyzy Garfield.
  • Osoby wcześniej zaangażowane w produkcji komiksów o Garfieldzie.
  • Osoby biorące udział w tworzeniu parodii franczyzy Garfield.
  • Krytycy franczyzy Garfield.
  • Twórca Garfielda, Jim Davis.3

Po dotarciu do celu, SCP-3166 będzie próbował siłą zadać obrażenia celowi przy użyciu pobliskich przedmiotów i siłowemu wciskania lazani podmiotowi, pozyskanej podczas samo-wypluwania. Podczas tego procesu SCP-3166 będzie wokalizować miauczenie, mruczenie i piszczenie w sposób podobny do wzburzonego kota. Lazania poza masą SCP-3166 okazała się być skuteczną formą przynęty dla podmiotu, ponieważ po jej zobaczeniu SCP-3166 porzuca swój oryginalny cel i zamiast tego spróbuje dotrzeć do lazani w celu napełnienia swojej masy.

Pierwsza manifestacja SCP-3166 odbyła się 23 października 1989 roku w chicagowskich biurach United Media, które w tym okresie były wydawcami komiksu Garfield. Po manifestacji SCP-3166 włóczył się po biurach w sposób zdezorientowany i przygnębiający, do momentu próby ujęcia go przez ochronę co skutkowało masowym atakiem podmiotu na wszystkie osoby znajdujące się w biurowcu. Po upłynięciu dwudziestu minut podmiot zdemanifestował się. Agenci Fundacji szybko zareagowali na tę sytuację odpowiednio podając wszystkim światkom środki amnezyjne.

W ciągu następnego tygodnia podobne manifestacje miały miejsce w kilku innych biurach United Media na całym kraju, kończąc się 29 października 1989 roku. Po tej dacie, SCP-3166 zmienił swoje zachowanie do aktualnej postaci. Zobacz tydzień komiksów Garfielda rozpoczynający się 23 października 1989 roku w Dokumencie Uzupełniającym 3166-1 w celu uzyskania dodatkowego kontekstu na temat przebudzenia patafizycznego. Początkowo, osoby zajmujące się produkcją komiksów Garfielda twierdziły, że nie pamiętają pracy nad tymi właśnie paskami komiksu w tamtym tygodniu. Wszyscy pracownicy pracujący nad zabezpieczeniem SCP-3166 muszą się zapoznać z tym materiałem.

Dodatek 3166-1: Wykorzystując próbki tkanek pobrane przez agenta Mullera podczas ostatniej manifestacji SCP-3166, analiza genetyczna mięsa obecnego w lazani wykazała, że jest ono genetycznie identyczne z twórcą Garfielda, Jima Davisa. Połączenie to jest aktualne niezrozumiałe. Jednakże podczas obserwacji Pana Davisa przez zespoły zabezpieczające, wielokrotnie skarżył się na poważne ukąszenia komarów w nocy, bezpośrednio przed manifestacją SCP-3166.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported