SCP-3199
ocena: +14+x
resized.jpg

Pierwsza wyraźnie uchwycona instancja SCP-3199, zdjęcie wykonane podczas wstępnego pozyskania.

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie instancje SCP-3199 należy przechowywać w Ośrodku 114 w komorze przechowawczej dla humanoidów klasy Keter, której ściany muszą być pokryte około dwu-centymetrową kwasoodporną stalą. Między tą komorą a zabezpieczeniem drugorzędnym musi być odstęp co najmniej dwóch metrów.

Zabezpieczenie drugorzędne polega na zawieszeniu wszystkich żywych instancji SCP-3199 w solidnym bloku gęstej, przeźroczystej substancji (aktualnie przezroczysta żywica akrylowa).

Blok ten musi się znajdować na wysokości co najmniej trzech metrów, przy czym jeden uzbrojony strażnik ochrony ma przez cały czas przebywać bezpośrednio poza zabezpieczeniem drugorzędnym. Ośmiocyfrowy kod dostępu może zostać udzielony poprzez Dyrektora Ośrodka w celu umożliwienia dostępu do wstępnej przechowalni.

Zabezpieczenie drugorzędne ma być regularnie sprawdzane pod kątem uszkodzeń. Wszelkie oznaki agresji muszą być odnotowane i zgłoszone aktualnemu Dyrektorowi Ośrodka 114 tak szybko, jak tylko to możliwe.

Procedura tymczasowego odzyskania jest zapisana w Dodatku 3199-03. Eksperymenty z użyciem żywych instancji SCP-3199 są zabronione bez zgody co najmniej dwóch członków personelu z 4 lub większym Poziomem upoważnienia.

Od 6.12.2017, istnieją cztery zabezpieczone instancje SCP-3199.

Od 18.2.2019, istnieją cztery zabezpieczone instancje SCP-3199.

Opis: SCP-3199 odnosi się do gatunku rozumnych bytów biologicznych kategorii 5, których pochodzenie jest obecnie nieokreślone, chociaż próbki tkanek wykazują obecność DNA jedwabnego kurczaka1, szympansa2, gronostaja3, małża4, żmiji zygzakowatej5 oraz człowieka. Instancje SCP-3199 są pozbawione owłosienia, pokryte cienką warstwą albuminy i posiadają w wyprostowaniu około 2.9 metra. Waga waha się przy 780 kg u dorosłych instancji i 360 u piskląt. Szyje SCP-3199 zdają się być przemieszczone i zdolne do obracania się o 340°, prawdopodobnie ze względu na naturę cyklu reprodukcyjnego SCP-3199.

SCP-3199 są oportunistycznymi łowcami, czyhającymi na żywe istoty w obrębie aktualnie niezidentyfikowanego zasięgu w obrębie 0.6 kilometra od piskląt, które nie osiągnęły jeszcze wieku dojrzałego. Średnia prędkość instancji rejestrowana jest na 25 km/h. Przy kontakcie ze zwierzęcym lub ludzkim obiektem SCP-3199 podejmie próbę [ZMIENIONO], degradując organy wewnętrzne i kości do formy płynu. Zwłoki są następnie transportowane do piskląt i wykorzystywane jako forma pożywienia.

Zaobserwowano jak instancje SCP-3199 produkują dużych rozmiarów jaja o blado-białym kolorze i gumowatym wyglądzie. Jaja te przechodzą pierw przez żołądek obiektu, przełyk i ostatecznie jamę ustną wychodząc wraz z lepką czerwoną substancją (początkowo uważaną za formę łożyska, badania chemiczne ujawniły jednak, że jest ona silnie korozyjnym materiałem). SCP-3199 wykazują silne cierpienie podczas tego procesu, emitując dźwięki opisane przez personel jako "nie tak bardzo różniące się od krzyku".

Prawdopodobnie przez biologiczny instynkt zapobieżenia wyginięciu SCP-3199 nieustannie produkuje nowe jajo w przypadku pustej przestrzeni. Ta anomalna właściwość nie posiada zbadanego limitu i może prowadzić do scenariusza transmutacji gatunkowej Klasy LK. Sama terminacja SCP-3199 może zostać wykonana z relatywną łatwością. Jednakże fakt, że każda instancja posiada (niezależnie do wieku) jedno jajo w żołądku skutkując przeżyciem co najmniej jednego osobnika przez cały czas, co czyni je niemożliwymi trudnymi do zabicia.

Próbki jaj wykazały niezwykła odporność na obrażenia, pozostając widocznie nienaruszone po:

 • Ekstremalnej tępej sile uderzeniowej.
 • Wysokim nacisku przekraczającym 180,000 psi.
 • Wysoce precyzyjnych ostrzach. (Ząbkowanych i nie-ząbkowanych)
 • Długim okresie wystawienia na kwas.

Bezpośrednie użycie materiałów wybuchowych zostało zaproponowane, ale szybko zostały one odrzucone przez wyższą administrację. Wystawienie na wysokie temperatury skutkuje przyśpieszeniem procesu wylęgu(Zobacz Dodatek 3199-04) i badacz fundacji Pwygh-Bythell szczególnie obawiał się tego pomysłu, wierząc, że niemal na pewno doprowadzi on do drugiego przełamania zabezpieczenia.

SCP-3199 przeklasyfikowany na Keter dnia 6.10.2017 po serii incydentów z przełamaniem zabezpieczeń. Pierwotna metoda przechowawcza SCP-3199 z wykorzystaniem wody została zastąpiona aktualnym użyciem roztworu żywicy.

Dodatek 3199-01: Dnia █.█.2017, O5-█ wydał następujące postępowanie odnośnie SCP-3199:

Wszystkie eksperymenty z próbkami jaj SCP-3199 są kategorycznie zabronione do odwołania. Jako iż okresy wylęgowe są zbyt nieprzewidywalne dla dalszych badań, a prawdopodobieństwo doprowadzenia do przełamania zabezpieczeń nieustannie wzrasta, Rada O5 podjęła wspólną decyzję o zapobieżeniu problemom u ich źródła i zatrzymaniu badań do czasu uzyskania nowych informacji.

Dziękujemy za współpracę.

SCP-3199 odkryto w ██████, Irlandia po zgłoszeniach o niezidentyfikowanej "łysej" istocie z lasów "płaczącej niczym banshee", zgłoszenia skutkowały wysłaniem na miejsce MFO Omega-19.
Dwoje członków personelu stracono w akcji, po znalezieniu ich wewnętrzne organy i szczęki były prawie całkowicie rozpuszczone. Podczas transportu SCP-3199 wydał na świat kolejne dwie instancje, co skutkowało kolejnymi sześcioma zgonami wśród personelu.

Dodatek 3199-02: Dnia █.█.2017, dokonano dokładniejszego przeszukania pierwotnego miejsca odnalezienia SCP-3199 w celu odnalezienia informacji o jego pochodzeniu. Lokalni mieszkańcy twierdzili, że badana rezydencja została założona w lesie przed kilkoma laty. Zespół Polowy D-029 pozyskał kilka ważnych przedmiotów, w tym:

 • Jedna torebka różnych nitek i igieł o innych kolorach i rozmiarach.
 • W przybliżeniu trzynaście kurzych tuszy (w oparciu na zebranych połówkach i ćwiartkach), z precyzyjnymi nacięciami na podbrzuszu, szyi oraz udach. Sześć z tuszy było nadgryzionych ludzkimi zębami w przypuszczalnie przypadkowych miejscach.
 • Kilka pojemników, wliczając w to butelki po wodzie i plastikowe pojemniczki z niezidentyfikowaną wodnistą pastą. Pasta jest w kolorze ciemnego brązu i przy kontakcie z tlenem twardnieje i staje się lepka. Substancja oczekuje chemicznej analizy.
 • Zeszyt formatu A5, marki ████, ciężko podrapany ludzkimi paznokciami. Słowa 'MANIFEST NOWEJ RASY" widnieją napisane na przodzie.
 • Dwa kurze pióra.

Sam zeszyt składał się z 24 kartek standardowego papieru w linie zapisanego nieanomalnym czarnym atramentem. 19 z tych stron składało się z różnych wzorów prostopadłościanów i prostych, wyglądających na dziecięce ilustracji przypominających SCP-3199. Na pozostałych pięciu stronach widnieje dziennik nieznanej osoby zapisany dużymi liniami. Większość zapisków okazała się kompletnie nieczytelna. Jednakże jeden z zapisów datowany na 6.██.1973 zapisany był szczególnie starannie jak na standardy reszty:

Jeżeli to czytasz to jesteś szczęsciażem szczęściarzem! dzieli nad nawet nie jedno milionowa godzina od zabawy zabawy i wspaniałej wrzestrońości wrzecha wszechstronności (NIECZYTELNE) ludzkiego DNA da początek nowej erze. Silniejsze ucho. Takiej w której [NIECZYTELNE] i jedzenie i woda będą niczym więcej niż częścią przeszłości gdy zrobimy więcej i więcej do dla lepszej przyszłości! [NIECZYTELNE]
NA PRAWDĘ NIE MAM ZA WIELE CZSU
CZASU
TO powód, dla którego tak ci ZAZDROSZCZĘ. masz tyle czasu ile potrzebujesz. czas będzie częścią czas będzie trwał i trwał a śmierć będzie życiem. życie nowe życiowe zmiany życia i uśmiechu świeżości. nowe życie będzie od teraz częścią życia. (sic)

Ostatnia strona składała się na kilka plam atramentowych, trzynaście przykładów napisów "życie" w różnych rozmiarach i dwa przypadki słów "czy tego nie chcesz?" (sic)

Dodatek 3199-03: Protokół 34-22-B

Odnośnie wznowienia zabezpieczenia SCP-3199. Następująca procedura ma zostać przeprowadzona w przypadku przełamania zabezpieczeń.

 • Aktualnie znajdujący się w Ośrodku personel poziomu 1 lub wyżej musi postępować zgodnie ze standardową procedurą zamknięcia i ma natychmiastowo przenieść się do Ośrodka 113 aż do odwołania rozkazu.
 • Ośrodek 114 należy wypełnić wodą destylowaną wraz ze środkami uspakajającymi Klasy A.
 • Zespół Polowy Tango-306-A zostanie zaalarmowany, przetransportowany i poinstruowany do odzyskania wszystkich próbek jaj SCP-3199.
 • Wszelkie żywe SCP-3199 zostaną uśmiercone na miejscu a pozostałe po nich jaja zebrane.
 • Wszelkie próbki jaj mają zostać przetransportowane do zewnętrznego pomieszczenia przechowawczego.
 • Ośrodek 114 zostanie wysuszony a personel sprzątający wysłany do dokładniejszego oczyszczenia terenu. Personel usiłujący uzyskać dostęp do Ośrodka 114 przed tym procesem zostanie zatrzymany i odpowiednio potraktowany.

Notatka: Niektórzy pracownicy wyrazili sceptyczność do co potrzeby aktualnego protokołu wznowienia zabezpieczenia. Aby to wyjaśnić, mamy powody do podejrzeń, że zanurzenie w wodzie jest sposobem na ograniczenie anomalnych właściwości reprodukcyjnych SCP-3199. Wydaje się, że wchodzą one w stan obojętny w obecności cieczy o dowolnej gęstości i klarowności. Istnieją dwie teorie odnośnie tego zjawiska:
1. SCP-3199 muszą skupić wszystkie swoje instynkty przetrwania na nie utonięciu. Możliwym jest, że znaleźliśmy lukę w ich własnej naturze.
2. SCP-3199 odbiera ciecz wokół siebie jako "pełną przestrzeń" i w rezultacie tego nie produkuje jaj, kiedy jest zanurzony.
Druga teoria wymagałaby większego zużycia wody, gdyż wymaga ona by SCP-3199 był w pełni zanurzony. Mam teraz nadzieje, że mówiąc, że przynosi to co najmniej ulgę w metodzie zabezpieczenia, mówię w imieniu całego Ośrodka 114.

Dr Lewis, 5.12.2017

Notatka: Z całego serca życzę powrotu do zdrowia rodzinom tych, którzy zginęli podczas pozyskania SCP-3199. Dodatkowo osobiście zalecam, aby Kpr Duncan otrzymał preparat amnezyjny Klasy B tak szybko, jak to możliwe. Żadnych wymówek.
Dr E. Ewing
Dyrektorka Ośrodka 114

Dodatek 3199-04: Log Eksperymentów

Eksperyment 3199-E-01 - 'Wystawienie na Intensywne Temperatury' - █.█.2017

Podmiot: Jedna próbka jaja od SCP-3199.

Metoda: Podmiot przeniesiony do zabezpieczonej celi. Wewnętrzna temperatura stopniowo zwiększana o 7°C/minutę.

Rezultaty: Po około dziewięciu minutach z jaja nagle wylęgło się pojedyncze pisklę. Obecny personel szybko zareagował w celu zabezpieczenia nowo powstałej instancji. Jednakże przez wysokie warunki termalne wpłynęły na fizyczny rozwój instancji, powodując jej dorośnięcie w ciągu 40 sekund.

W rezultacie pisklę (aktualnie dorosły osobnik) wyprodukowało kolejne dwie instancje SCP-3199. Odpowiedź ochrony była szybka i wszystkie trzy instancje zostały zatrzymane. Wszelkie dalsze testy termiczne z użyciem jaj SCP-3199 zawieszone do odwołania.

Eksperyment 3199-E-02 - 'Kąpiel w Ciekłym Azocie' - █.█.2017

Podmiot: Jedna próbka jaja od SCP-3199.

Metoda: Podmiot całkowicie zanurzony w ciekłym azocie. Ochrona pozostała na posterunku, by zapobiec kolejnemu wypadkowi. Po około 45 minutach jajo SCP-3199 osiągnęło temperaturę -190°C. Po dwóch godzinach jajo zostało usunięte i umieszczone pod wysokim naciskiem.

Rezultaty: Prasa hydrauliczna pracowała na nacisku około 9,000 psi. Pęknięcia pojawiły się po 30 minutach od rozpoczęcia zaraz przed pęknięciem jaja. Odłamki zostały zebrane i ponownie poddane prasie hydraulicznej. Nie wykryto żadnych śladów albuminy lub żółtka. Spalenie tych pozostałości okazało się skuteczne w doszczętnym zniszczeniu jaja.

Eksperyment 3199-E-03 - 'Chemiczna Analiza Skorupy' - █.██.2017

Próbki: 10 gramów drobno sprasowanej skorupy zebranej z jaj SCP-3199.

Rezultaty: Szczegółowe badanie chemiczne ujawniło ślady masy perłowej, szkliwa i obecnie nieznanej substancji związku węgla. Analiza mikroskopowa sugeruje, że sama skorupa składa się z ciasno ułożonych, uporządkowanych kryształów. Praktyczne wykorzystanie tego materiału jest obecnie rozważane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported