SCP-322
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-322

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-322 musi być przechowywany w bezpiecznej szafie, w jednostce przechowawczej 3. SCP-322 może być wykorzystywany w niektórych misjach oraz badaniach, ale wymaga to przedstawienia pełnowymiarowej propozycji oraz jej zatwierdzenia.

Opis: SCP-322 to kartonowe pudło mierzące 60 [cm] (24 [cali]) szerokości, 30 [cm] (12 [cali]) wysokości oraz 15 [cm] (6 [cali]) głębokości. Zapisane są na nim słowa: "Zestaw wyhoduj swój własny zamek" oraz grafika stylizowana na kreskówki popularne w latach 50. XX wieku.

W pudle znajduje się niewielka, prosta ulotka oraz szklany słój wypełniony większymi ziarnami piasku. Na ulotce zapisane są proste instrukcję, których prawidłowe wykonanie wytworzy wielki zamek. Dokładny transkrypt instrukcji:

Czołem, urwisie!

Marzy ci się własny zamek, ale nie chcesz tracić czasu na marzenia? Oto więc zestaw dla ciebie!

Wystarczy, że zasadzisz jedno z tych specjalnych „zamkowych nasion” gdzieś, gdzie jest dużo miejsca, np. na polu, metr pod ziemią! Wykopanie tego samemu może być kłopotliwe, mówisz? To przekonaj jakiegoś dorosłego, żeby ci pomógł, obiecując mu władzę nad częścią wkrótce TWOJEGO królestwa!

Następny krok jest równie łatwy, ale też ważny!

Przez siedem dni będziesz musiał podlewać swój zamek dokładnie o dwunastej w południe! To jest tydzień! Upewnij się też, iż robisz to jedynie ty. W przeciwnym razie wracamy do punktu wyjścia!

Wykonaj te kroki, a po siedmiu dniach będziesz mieć swój własny zamek! Całkiem fajnie, co nie, urwisie?

Po prawidłowym wykonaniu poleceń z instrukcji dochodzi do pojawienia się wielkiej, kamiennej fortecy z wewnętrzną twierdzą, dziedzińcem oraz zewnętrznym murem w miejscu, w którym zasadzone zostały „nasiona”.

Użycie każdego kolejnego nasiona zwiększa rozmiar zamku dwukrotnie. Styl konstrukcji (romański, barokowy, gotycki, kremlowy, shiro itd.) zależny jest od koloru "nasiona", które zostało zasadzone.

Niekiedy, po wyrośnięciu zamku wewnątrz znajdują się już służący, którzy całkowicie poświęcają się osobie, która zasadziła nasiono. Wygląd owych bytów nie zawsze jednak odpowiada ludzkiemu.1

Notatki dodatkowe: Obiekt został znaleziony w Orlando, w stanie Floryda, w roku 19██. Był on własnością osoby usiłującej wykorzystać go do stworzenia parku rozrywki. Obiekt został pozyskany, a wspomnianej osobie wyczyszczono pamięć.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported