SCP-3220
ocena: +4+x
shaft

Zablokowany szyb wejściowy do SCP-3220

Identyfikator podmiotu: SCP-3220

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Szyb prowadzący do SCP-3220 został zablokowany betonem. Obecnie nie ma permisji na dalszą eksplorację i badanie SCP-3220.

Opis: SCP-3220 jest dużym podziemnym silosem zlokalizowanym pod opuszczonym magazynem na wyspie Hashima, Japonia. Jest dostępny za pomocą szybu o głębokości pięćdziesięciu metrów pod włazem na środku podłogi magazynu. Mała metalowa plakietka ze słowami ”Departament Anormalności” po japońsku jest przykręcona do włazu.

SCP-3220 sięga nieco ponad jeden kilometr pod ziemię i ma dwadzieścia metrów średnicy. Struktura jest zaprojektowana w sposób podobny do panoptikonu1. Posiada dwieście poziomów, każdy jest wysoki na pięć metrów i składa się z okrągłego balkonu o szerokości trzech metrów, który biegnie po obwodzie pomieszczenia. Duża wieża na środku struktury ciągnie się od dolnego poziomu do wysokości górnego poziomu; jest skonstruowana z nieprzezroczystego, jednostronnego szkła wzmocnionego przez stalową ramę. Nie znaleziono żadnych metod na dostanie się do wieży.

Każdy poziom SCP-3220 posiada sześcienne cele osadzone w ścianach; te cele znajdują się trzy metry w bok i są w pełni wystawione na resztę konstrukcji. Półprzezroczysty panel z tyłu każdej celi zapewnia światło. W środku każdej celi znajduje się kratka odpływowa; nie wiadomo, dokąd te kratki odpływają.

Wszystkie cele w SCP-3220, z wyjątkiem jednej, są zajmowane przez pojedynczą humanoidalną rzeźbę stworzoną z pomalowanego betonu. Wszystkie rzeźby są zlokalizowane dokładnie nad kratkami odpływowymi w ich celach i są skierowane w stronę wieży. Każda rzeźba ciągle wydziela nieznaną ciemnoczerwoną substancję, która wpada do krat.

Dodatek: Przed zablokowaniem SCP-3220 betonem, na dolnym poziomie odkryto właz, dający dostęp do pokoju obserwacyjnego wieży poprzez drabinę. W środku pokoju obserwacyjnego znajdował się pojedynczy ludzki szkielet ze złamanym karkiem.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported