SCP-327
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-327

Klasa obiektu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-327 należy przechowywać w zbiorniku ze słoną wodą o wymiarach 40 m x 40 m x 10 m w Ośrodku ██. Zbiornik należy czyścić raz w tygodniu lub natychmiast po wystąpieniu zakwitu glonów. Ściany zbiornika powinny być dźwiękoszczelne. Personel wchodzący w interakcje z SCP-327 lub wchodzący do przechowalni powinien zostać wyposażony w słuchawki wygłuszające, o ile nie rozmawiają bezpośrednio z SCP-327. Personel, który zgłosi występowanie efektów właściwości SCP-327 ma natychmiast zostać odsunięty od aktywnej służby do czasu zbadania przez terapeutę.

SCP-327 należy karmić 15 kg sałaty i wybranych warzyw liściastych każdego dnia, wraz z odpowiednimi suplementami diety.

Wydano zgodę na szkolenie z języka angielskiego dla SCP-327, przeprowadzane przed Dr. Amberly i Watson. Na ten cel przeznaczono dwie godziny dziennie.

Opis: SCP-327 jest żeńskim osobnikiem gatunku ssaków przypominającego członków rzędu Sirenia, szczególnie Trichechus manatus (manat zachodnioindyjski), mierzącym około 2,8 m i ważącym ok. 450 kg, pomiędzy 25 i 30 rokiem życia. Podmiot posiada anormalne części ciała: płetwy mają widoczne palce oraz działające, przeciwstawne kciuki, a czaszka i rysy twarzy przypominają ludzkie. SCP-327 doznała uderzenia śrubą napędową łodzi około 5-10 lat przed pozyskaniem, czego dowodzi widoczna blizna na głowie i plecach oraz ślady poważnego urazu głowy.

SCP-327 jest świadoma i zdolna do mówienia po angielsku, używając prostych zdań, choć sprawia jej to znaczącą trudność zarówno pod względem wymowy jak i pojmowania konceptów.

Efekt anormalny SCP-327 skupia się wokół jej głównej wokalizacji, przyjmującej formę pieśni przypominającej tę wydawaną przez walenie. Owe wokalizacje są uznawane za wysoce nieprzyjemne dla ucha oraz powodują silny ból głowy i halucynacje w przypadku ludzi, trwające 6-12 godzin. Osoby dotknięte często zgłaszają klaustrofobię, awersję względem wody i zwierząt wodnych, a czasem uczucie przypominające topienie się. Inne ssaki również doświadczają tego efektu.

Podczas wokalizacji, plankton i wodorosty w zasięgu ok. 1 km od SCP-327 będą mnożyć się w niesamowicie szybkim tempie: w rezultacie zakwit glonów spowoduje znaczące uszczuplenie tlenu i wzrost poziomu neurotoksyn w okolicy, co spowoduje masowe wymarcie lokalnej flory i fauny wodnej. Wodorosty same w sobie nie posiadają żadnych efektów anormalnych, a sama SCP-327 jest odporna na efekty wywołane przez jej wokalizacje.

Przesłuchania przeprowadzone z SCP-327 ujawniły niewiele konkretnych szczegółów na temat jej pochodzenia, co spowodowane jest niemożnością do adekwatnego przekazywania informacji. SCP-327 wskazuje na istnienie innych osobników tego gatunku w Zatoce Meksykańskiej i Morzu Karaibskim: nie zgłoszono jednak żadnych anomalii, które odpowiadałyby opisom.

Dodatek-01: Dziennik Pozyskania: SCP-327 została pozyskana w sierpniu 2008 po serii niewyjaśnionych wystąpień chorób psychicznych wśród mieszkańców [ZMIENIONO] na Florydzie oraz zgłoszeń dziwnych dźwięków w okolicach. Obszar był pod obserwacją Fundacji przez dwa tygodnie, zanim zgłoszono, że „zmutowany” manat został wyrzucony na brzeg przez Cyklon Tropikalny Fay. Po dochodzeniu przeprowadzonym przez agentów Fundacji lokalnej populacji zaaplikowano preparaty amnezyjne, a osobnika pozyskano bez przeszkód.

Dodatek-02: Wycinek Przesłuchania ██/██/20██

Dla czytelności zapisu akcent SCP-327 został poprawiony.

Dr Amberly: Witaj, 327.

SCP-327: Wi’j, Dokrze Ambry. Trzy-Dwadzieścia-Siedem gotowa odpowiadać znowu na pytania.

Dr Amberly: Rozmawialiśmy wczoraj o piosence. Możesz powiedzieć coś więcej?

SCP-327: Tak. Piosenka dla ryb i zwierząt. Piosenka dla roślin. Piosenka dla ludzi. Piosenka dla domu. Piosenka jest dobra. Piosenka nie tak [SCP-327 nuci przez trzy sekundy]. Piosenka nie jak słowa. Piosenka to Piosenka. Piosenka robi rzeczy dobre. Piosenka nie dobra teraz.

Dr Amberly: A co się stało z piosenką?

SCP-327: [niskie warczenie naśladujące motorówkę] zrobiło ją złą.

Dr Amberly: Czyli łódka.

SCP-327: Tak. Ale jest dobrze. Zła Piosenka nie krzywdzi zwierząt tutaj. Ty i Watson pomagać Trzy-Dwadzieścia-Siedem mieć znowu dobrą piosenkę.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported