SCP-3280
/* source: http://ah-sandbox.wikidot.com/component:collapsible-sidebar-x1 */
 
#top-bar .open-menu a {
    position: fixed;
    top: 0.5em;
    left: 0.5em;
    z-index: 5;
    font-family: 'Nanum Gothic', san-serif;
    font-size: 30px;
    font-weight: 700;
    width: 30px;
    height: 30px;
    line-height: 0.9em;
    text-align: center;
    border: 0.2em solid #888;
    background-color: #fff;
    border-radius: 3em;
    color: #888;
    pointer-events: auto;
}
 
@media not all and (max-width: 767px) {
 
  #top-bar .mobile-top-bar {
    display: block;
    pointer-events: none;
  }
 
  #top-bar .mobile-top-bar li {
    display: none;
  }
 
  #main-content {
    max-width: 708px;
    margin: 0 auto;
    padding: 0;
    transition: max-width 0.2s ease-in-out;
  }
 
  #side-bar {
    display: block;
    position: fixed;
    top: 0;
    left: -18rem;
    width: 15.25rem;
    height: 100%;
    margin: 0;
    overflow-x: hidden;
    overflow-y: auto;
    z-index: 10;
    padding: 1em 1em 0 1em;
    background-color: rgba(0,0,0,0.1);
    transition: left 0.4s ease-in-out;
 
    scrollbar-width: thin;
  }
 
  #side-bar:target {
    left: 0;
  }
  #side-bar:focus-within:not(:target) {
    left: 0;
  }
 
  #side-bar:target .close-menu {
    display: block;
    position: fixed;
    width: 100%;
    height: 100%;
    top: 0;
    left: 0;
    margin-left: 19.75em;
    opacity: 0;
    z-index: -1;
    visibility: visible;
  }
  #side-bar:not(:target) .close-menu { display: none; }
 
  #top-bar .open-menu a:hover {
    text-decoration: none;
  }
 
  /* FIREFOX-SPECIFIC COMPATIBILITY METHOD */
  @supports (-moz-appearance:none) {
  #top-bar .open-menu a {
    pointer-events: none;
  }
  #side-bar:not(:target) .close-menu {
    display: block;
    pointer-events: none;
    user-select: none;
  }
 
  /* This pseudo-element is meant to overlay the regular sidebar button
  so the fixed positioning (top, left, right and/or bottom) has to match */
 
  #side-bar .close-menu::before {
    content: "";
    position: fixed;
    z-index: 5;
    display: block;
 
    top: 0.5em;
    left: 0.5em;
 
    border: 0.2em solid transparent;
    width: 30px;
    height: 30px;
    font-size: 30px;
    line-height: 0.9em;
 
    pointer-events: all;
    cursor: pointer;
  }
  #side-bar:focus-within {
    left: 0;
  }
  #side-bar:focus-within .close-menu::before {
    pointer-events: none;
  }
  }
}

ocena: +6+x

Trwa ciemna i burzliwa noc. Spędziłeś ostatnie parę godzin w schowku na miotły z niczym innym oprócz wody ze zlewu, która ma Cię utrzymać przy życiu. Chaos już dawno przycichł. Czas stąd uciec. Powoli otwierasz drzwi.
Uderza piorun, dając chwilę wytchnienia od ponurej ciemności pustych korytarzy Ośrodka. Powoli przestępując nad ciałem Dr. Cawthrone'a, starasz się zachować milczenie. Nie wiadomo, jak to coś poluje. Najlepiej jest podjąć wszelkie środki ostrożności.
Gdzieś w oddali, mrożący krew w żyłach krzyk zagłusza przetaczający się grzmot. Litościwie zostaje po chwili ucięty; miarowy szum kropel wody znów przejmuje inicjatywę. Przynajmniej zmierzasz w inną stronę, do biura ochrony.
Nichols leży rozłożony na swoim miejscu przed centrum ochrony, wypatroszony od gardła po krocze, rozlewając wnętrzności na swoje kolana, które kapią, kapią, kapią na posadzkę. Odsuwasz jego fotel na bok i wprowadzasz swoje dane do terminala…

WITAJ W BAZIE DANYCH SCIPNET

Dostęp do pliku: SCP-3280

Uzyskiwanie dostępu do pliku: SCP-3280 Proszę czekać.

Kolejny błysk pioruna, na korytarzu. Twoje oczy zwracają się w kierunku drzwi, paranoicznie, z obawą, z oczekiwaniem. To może być wszędzie.

Plik znaleziony.Otwieranie 'SCP-3280 Poziom Upoważnienia 0'

storm.jpg

[USUNIĘTO]

Uwaga: Ze względu na twój obecny poziom upoważnienia, niektóre informacje mogą być niedostępne lub niepełne.

Identyfikator podmiotu: SCP-3280

Klasa podmiotu: [USUNIĘTO]

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3280 ma pozostać w miejscu swojego powstania w nieistniejącym już Johnston Labs and Pharmaceuticals Research Center, którego teren został przejęty przez Fundację. Specjaliści ds. przechowywania są w trakcie opracowywania trwałej metody zabezpieczania SCP-3280.

Jeżeli SCP-3280 dotrze do wyjścia ze Strefy 2, Ośrodek zostanie całkowicie zablokowany, co uniemożliwi wejście i wyjście z niego. Należy wówczas pamiętać, że po tym zdarzeniu zostanie aktywowany Protokół Blackout, zapewniający, że żadne dane poufne nie są przesyłane z terenu Ośrodka. Będzie to konieczne, aby móc zapobiec całkowitemu przełamaniu zabezpieczeń i niepowodzeniu Trzeciej Misji (Chronić).

Opis: [DANE USUNIĘTO]

Ależ oczywiście. Pomimo wielokrotnych zapewnień, że zwiększenie twojego poziomu upoważnienia zostanie niedługo wdrożone, nadal posiadasz tylko poziom 0, a więc jesteś bezużyteczny tak długo, jak systemy bezpieczeństwa wciąż działają.
Jednak ten plik… Czy to zdjęcie było w ogóle prawdziwe? Widziałeś ten plik już wcześniej — to na pewno… Nie. Nie, to nie może być prawda. Nie masz jednak czasu na tak błahe sprawy. Musisz dostać się do środka.
Ciche kap, kap, kapanie ciała Nicholsa przypomina Ci o jego obecności. Ostrożnie macasz jego ciało, szukając w ciemności jego smyczy. Jest wciśnięta pod niego, ale dajesz radę wyciągnąć ją i odczepić od pętelki. Na szczęście Nichols był typem osoby, która zapisywała swoje hasło na spodzie swojej karty upoważnienia, jak to odkryłeś po odwróceniu karty w swojej dłoni.
Podchodzisz do terminalu z odnowionym zapałem.

WITAJ W BAZIE DANYCH SCIPNET

Poziom Upoważnienia Bezpieczeństwa 2 - Przyjęto

Przyznać dostęp do nagrań z monitoringu?

To zdecydowanie się przyda. Nie chcesz przegapić okazji, by móc sprawdzić, czy to coś jest z dala od Ciebie, czymkolwiek to jest. Musisz to sprawdzić na własną rękę.

t

Uzyskiwanie dostępu…


Proszę wybrać kanał, który należy wyświetlić.

Uruchomiono: 2F Baraki

Badacz Jenson najwyraźniej powiesił się na własnoręcznie wykonanym stryczku na jednej z pryczy. Błysk pioruna oświetla kałużę pod jego zwłokami.

Uruchomiono: 2F Wschodnie Skrzydło

Doktor Emmanuel bezwładnie potyka się w zaciemnionym korytarzu. Na dźwięk grzmotu na zewnątrz, chwyta się za swój brzuch i upada.

Uruchomiono: 1F Wejście

Pierwsze piętro okazało się zalane. Wygląda na to, że kilka osób próbowało się stąd wydostać przez frontowe drzwi, pomimo zabezpieczeń, które uczyniły to miejsce niemożliwym do opuszczenia. Przez to, że wszystkie twarze są zwrócone ku ziemi, nie jesteś w stanie rozpoznać ciał w wodzie.

Uruchomiono: Strefa 2

Mężczyzna w pomarańczowym kombinezonie leży martwy w rogu piwnicy. Na sąsiedniej ścianie pękła rura, która nieprzerwanie cieknie na betonową podłogę.

Uruchomiono: 1F Stołówka

Ciężko stwierdzić, ilu członków personelu tam się znajduje. Jedyne, co z nich pozostało, poza błądzącymi po powierzchni wody resztkami ubrań, to różowawa papka gromadząca się pod oknami.
To samo w praktycznie całym ośrodku. Martwi i umierający, nieważne, gdzie spojrzysz. Cokolwiek to spowodowało, cokolwiek czai się w tych korytarzach, nie ma zamiaru się ujawnić. Nigdzie Cię to nie prowadzi, a coraz ciężej jest Ci nad tym myśleć. A może…

Dostęp do pliku: SCP-3280

Uzyskiwanie dostępu do pliku: SCP-3280


storm2.jpg

[USUNIĘTO]

Uwaga: Ze względu na twój obecny poziom upoważnienia, niektóre informacje mogą być niedostępne lub niepełne.

Identyfikator podmiotu: SCP-3280

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Każdego tygodnia jeden członek personelu klasy D ma zostać przeniesiony do Strefy 2 przez Podziemny Punkt Dostępu Gamma.
Ma on uzyskać fałszywe informacje dotyczące natury SCP-3280, po czym otrzymać polecenie zejścia do najgłębszego poziomu Ośrodka. Ma on być wyposażony w latarkę, jak i pałkę teleskopową do samoobrony. W jego ubranie należy wszyć ultradźwiękowy nadajnik, który będzie emitować częstotliwość zdolną przyciągnąć SCP-3280 do jego lokalizacji po wejściu do najgłębszego obszaru Ośrodka. Ma to na celu odciągnięcie uwagi SCP-3280 od wyjścia ze Strefy, gdyż obiekt preferuje żywe ofiary.

Coraz ciężej… się skupić.

Niepowodzenie w zabezpieczeniu SCP-3280 będzie skutkować pełnym zamknięciem Ośrodka 51 Ośrodka. MFO Iota-12 ("The Silencers") i Tau-4 "Water, Water, Everywhere" zostaną natychmiast wysłane, aby opanować zagrożenie. Jeżeli w przeciągu 12 godzin Dowództwo nie otrzyma potwierdzenia bezpieczeństwa, wszystkie Ośrodki mają zastosować awaryjne środki przygotowania do nieuniknionego scenariusza XK.

Opis: SCP-3280 to świadomy byt, składający się z płynu fizycznie identycznego z wodą, zdolnego do przemieszczania się z prędkością ~2,5 km/h. W momencie odkrycia Obiekt miał objętość ok. 6,4 litra, obecnie szacuje się ją na ~2500 litrów.

Podmiot jest wrogi wobec ludzi. SCP-3280 będzie poszukiwał ludzi w swoim pobliżu, a po ich znalezieniu będzie wtłaczać swoją masę do ciała przez wszystkie możliwe otwory. Obiekt jest również łatwo wchłanialny poprzez pory na skórze. U osób dotkniętych wpływem podmiotu da się zanotować takie objawy jak osłabienie kontroli motorycznej, halucynacje wzrokowe i bóle brzucha.

Niemal jak na zawołanie, czujesz burczenie we własnym żołądku.

SCP-3280 naśladuje zachowania klaustrofobiczne, gwałtownie wyciekając z zamkniętych przestrzeni i pojemników, takich jak fiolki lub obiekty testowe. Obiekt jest w stanie skondensować swoją masę, a następnie uderzać impulsem o ciśnieniu przekraczającym 255 MPa — uniemożliwiając tym samym wszelkie formy fizycznego zamknięcia lub transportu. Kiedy podmiot nie może upolować żadnej żywej ofiary, spróbuje opuścić poziom podziemny, w którym obecnie się znajduje. Jak dotąd SCP-3280 był utrzymywany z dala od wyjścia ze swojej strefy. Uważa się , że jeśli SCP-3280 dowie się, że jest zamknięty w obrębie pojedynczej strefy, dojdzie do trwałego przełamania zabezpieczeń. Ucieczka podmiotu z terenu Ośrodka doprowadziłaby do scenariusza końca świata klasy XK, jeśli ten trafiłby do obiegu wody naszej planety. Środki awaryjne obejmują

Dziwne pulsowanie w twoim brzuchu staje się nie do zniesienia. Cofasz się, z dala od monitora. Potykasz się jak pijany, próbujesz walczyć z tym, co w tobie siedzi, wychodzisz na korytarz. Burza na zewnątrz szaleje. Potoki kropel deszczu rozpryskują się po oknach. Opadasz na ścianę, z twarzą przyciśniętą do zimnego szkła.
Dopiero podczas kilku ostatnich sekund, kiedy woda zbliża się do twojego gardła i się rozszerza, zauważasz, że krople deszczu wbrew grawitacji pędzą w kierunku twojej twarzy.<<< Gdy nastał świt | Po Burzy | Made of Clay >>>

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported