SCP-3312
ocena: +9+x

Identyfikator podmiotu: SCP-3312

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Fundacyjne oprogramowanie musi monitować wszelkie formy mediów społecznościowych w celu wykrycia potencjalnych śladów SCP-3312, przede wszystkim platformy wideo, bazy danych chmur publicznych i fora dyskusyjne. Linki, łącza i reklamy odnoszące do SCP-3312 muszą zostać zneutralizowane poprzez protokół RR-113. Wszystkie odniesienia do ATF powinny zostać skatalogowane dla przyszłego użytku.

Osobnikom poddanym działaniu SCP-3312 należy zaaplikować środki amnezyjne klasy B pod warunkiem, iż nie są oni w Stadium 4. lub wyższym. Osobnikom w czwartym i piątym Stadium należy zaaplikować środki amnezyjne klasy A. Drapieżnych osobników w Stadium 6. należy przechowywać w Ośrodku 990. Osobników wykazujących stadia przekraczające szósty poziom należy schwytać i przetransportować do Ośrodka 990 celem testów.

Opis: SCP-3312 to czynnik memetyczny, maskujący się i jawniący pod fałszywą tożsamością strony fanowskiej i nakłaniający ludzi do wzmożonej konsumpcji produktów, mediów i zawartości różnych fanbase'ów (szczegóły poniżej). Wiadomym jest, iż SCP-3312 wywodzi się z amatorskiej organizacji przedsiębiorczej "Accelerate The Future" ("Przyśpiesz Przyszłość"), niżej nazywanej "ATF". (Zobacz: Zapis-16/08 i kolejne wpisy)

Aktualnym przedmiotem zainteresowania ATF jest społeczność entuzjastów antropomorficznych zwierząt, ogólnie znanym jako "fandom furries". Poprzednimi obiektami zainteresowań zainfekowanymi środkiem memetycznym były: komiksy ██████, seriale animowane, produkowane przez ██████ █████████ oraz [USUNIĘTO].

Począwszy od 05.07.201█, SCP-3312 zaadaptował się celem zostania zagrożeniem informacyjnym, stylizowanym na stronę internetową1 o charakterze witryny skupiającej się na tematyce furry. Efekt memetyczny zawartości strony działa w ten sam sposób, co sama strona.

Aktualna forma SCP-3312 oddziałowywuje na osobników przez sześć stadiów rozwoju oraz jedynie na tych, którzy nie mieli jak dotąd do czynienia ze społecznością furries2. Należy zaznaczyć, że po Stadium 4., SCP-3312 ewoluuje z kompulsywnego memetyka do czynnika wpływającego na myślenie.

Stadium 1.: Po ekspozycji na SCP-3312, osobnicy poddani jego działaniu zaczną przejawiać wyraźne zainteresowanie antropomorficznymi postaciami w mediach mainstreamowych, jak, lecz nie tylko, maskotki firmowe, filmy i seriale animowane, gry i ilustracje na opakowaniach płatków śniadaniowych. Kompulsywne efekty SCP-3312 w tym stadium są relatywnie łagodne, a w 82% przypadków udało się przywrócić osoby poddane działaniu SCP-3312 do oryginalnej formy bez efektów ubocznych.

Pierwszych osobników w Stadium 1. odkryto 11.8.██. Krótko po tym, oprogramowanie Fundacji odkryło zapis rozmowy prowadzonej na chacie strony używanej przez ATF.

Stadium 2.: Osobnicy zaczną inicjalizować swój udział w społeczności furries. Może dochodzić do wkładu własnego w społeczność, także w postaci stworzenia fikcyjnego, antropomorficznego zwierzątka mającego reprezentować jego kreatora (tzw. "fursona"), tworzenie cyfrowych lub ręcznych grafik przedstawiających antropomorficzne zwierzęta oraz udział w opartych na forum grach role-play, wykorzystującym takową(e) postać(ci). Osoby w Stadium 2. nie są rozróżnialni od nieanomalnych członków fandomu furry. Należy zaznaczyć, że postaci stworzone przez osobników w Stadium 2. wyglądem przypominają tę od członka ATF "olliefox".

Stadium 3.: Osobnicy zaczną aktywnie przeszukiwać internet celem znalezienia użytkowników wypowiadających się negatywnie o społeczności furries, chcąc wystawić ich na działanie SCP-3312. Rozrost SCP-3312 będzie postępował w tępie przyśpieszonym dzięki działaniom osobników w Stadium 3. Poświęcać oni będą większość swojego czasu online użytkując witrynę ATF.

Zaangażowanie osobników w Stadium 3. w fandom furry szybko przekroczy granice obsesji. Wyodrębnione przypadki zachowania osobników w Stadium 3. obejmują:

- Otworzenie wielu dedykowanych grom role-play kont na wielu platformach społecznościowych

- Zakup ███ zwierzęcych kostiumów, których cena wynosi łącznie ok. ██,███ dolarów

- Zapoznanie ███ osób z efektami SCP-3312 poprzez posty na forum

- Ciągłe próby skontaktowania się z członkiem ATF "olliefox"3

- Próba założenia partii politycznej, skupiającej się na potrzebach członków społeczności furry, m.in. prawo do noszenia zwierzęcych kostiumów w formalnym otoczeniu pracy, propozycja ustanowienia narodowego święta opartego na świecie zwierząt oraz ciągła debata między legalizacją a delegalizacją "awoo"

- ██ udokumentowane aresztowania w następstwie ataku na znane lokalizacje partii angażujących się w społeczność furry; kary dotyczyły zakłócania spokoju, posiadania i sprzedaży narkotyków, wandalizmu i uprowadzenia

- ██ przypadki indoktrynacji kultu podczas lokalnych konwentów i happeningów kostiumowych; praktyki kultystyczne obejmowały poświęcenie w ofierze [USUNIĘTO] w celu "zbliżenia się do ██████"; 6 osób niedotykniętych efektem działania SCP-3312 jest obecnie hospitalizowanych fizycznie i psychicznie

Około 60% znanych przypadków przejścia w Stadium 3. miało miejsce 25.09. Parę dni przed tymi wydarzeniami, odkryto kolejny zapis sesji chatu.

Stadium 4.: Behawioralna de-ewolucja wraz ze zmianami w sposobach komunikacji werbalnej. Wszystkie odnotowane instancje podmiotów w tym Stadium przyjmowały rolę dziecka przed oķresem dojrzewania. Osobnicy w Stadium 4. nie będą w stanie odpowiednio dbać o swoje potrzeby, potrzebując pomocy zewnętrznych żeby zachować
umiejętność podejmowania decyzji4.

Stadium 4. wymusza kompletny fanatyzm w stosunku do społeczności furry i, w każdym przypadku, wpływa negatywnie na stosunki osobników z ich finansami, interakcje społeczne, pracę, rodzinne stosunki i warunki życia. Kilka wywiadów z rodzinami osobników wykazały, iż komunikacja między nimi brutalnie się zatrze po przejściu w Stadium 4.; kolejne wywiady wykazały, że osobniki w Stadium 4. uważają społeczność furry za swoją "prawdziwą" rodzinę i wyrażą chęć zachowania relacji jedynie z tymi osobami, które podzielają ich zachowanie.

Warunki życia osobników w Stadium 4. są uważane za niezdolne do utrzymania ludzkiego życia. Mieszkania szybko przechodzą w stan ruiny przez kompletny brak chęci osobnika do zajmowania się czymkolwiek innym oprócz SCP-3312, włączając w to własne zdrowie i otoczenie. Zachowania przejawiane przez dotkniętych SCP-3312 pokrywają się z objawami osób cierpiących na patologiczne zbieractwo. 55% osobników w Stadium 4. zostało eksmitowany i/lub było bezdomnymi ze względu na brak zainteresowania sobą i swoim miejscem zamieszkania.

Stadium 5.: Osobniki będą cierpieć na urojenia sensoryczne, przekonani, iż są antropomorficznym zwierzęciem i będą utrzymywać się w tym przekonaniu w każdy możliwy sposób. W tym stadium rozpoczyna się odrzucenie nieanomalnej społeczności. Osobniki zaczną grupować się w stada. Godnymi wyróżnienia zachowaniami niektórych osobników w Stadium 5. są:

- Nieudany stosunek seksualny między osobnikiem w Stadium 5. a █ drapieżnych zwierząt w ██████████ zoo w Indianie, zakończony zranieniem wszystkich biorących udział w zdarzeniu

- Terminacja Annabelle Y█████ w Fabryce █████ ████, będąca następstwem wzięcia █ jej pracowników jako zakładników po tym, jak nazwała się "prawdziwym Leopardem ███████"

- ██ przypadków samobójstwa przez upadek z wysokości, specyficzne objawy osobników w Stadium 5. identyfikujących się z uskrzydlonymi organizmami

- ████ przypadków śmierci spowodowanych chorobami powiązanymi z przegrzaniem organizmu, 96% z nich miało miejsce podczas noszenia zwierzęcego(ych) kostiumu(ów)

- Publiczny zamach na członka ATF "olliefox"

- ██ śmierci z powodu ran postrzałowych, w konsekwencji doprowadzających do zabronienia noszenia kostiumów zwierząt w trzynastu parkach

Rozmowa z poniższego zapisu miała miejsce po incydencie z Annabelle Y█████.

Stadium 6.: Osobniki pod wpływem SCP-3312 doświadczą całkowitego zaniku wyższych funkcji kognitywnych i skłonią się do instynktu samozachowawczego zwierzęcia będącego źródłowym dla ich osobistej postaci. Wszystkie pozostałości po dawniejszej osobistości zanikną pod wpływem SCP-3312. Osobnicy w tym Stadium jednakże zachowają mowę ludzką, aczkolwiek charakteryzowaną na dziecinną formę wymowy, wraz z podwyższoną tonacją głosu. Wszystkie testy wykazały, iż mowa
takich osobników bardziej przypomina zwierzęce wokalizacje niż ludzką mowę.

Drapieżne osobniki w Stadium 6. wykazują niezwykłą agresję wobec zarówno dotkniętych jak i niedotkniętych SCP-3312, zabijając swoje ofiary bezwzględnie. Do tej pory, żaden z osobników w Stadium 6. nie rozpoznał żadnej osoby z którą ówcześnie jakoś się wiązał.

Poniższy zapis jest transkrypcją nagrania wideo z misji MFO-S-88 ("Animal Control"), przeprowadzanej w posesji Michaela Perry w ████████, Oklahoma, zidentyfikowany przez Fundację jako członek ATF "MPerry". Nagranie zostało pozyskane z kamery S-88-November.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported