SCP-3326
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-3326

Klasa podmiotu: Thaumiel

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie instancje SCP-3326 mają być przechowywane i używane w połączeniu z inną instancją SCP-3326 tak aby każda jednostka była objęta zarówno własnym polem Scrantona, jak i polem jednostki partnerskiej. Jakikolwiek demontaż, transport i rozlokowywanie jednostek SCP-3326 musi być nadzorowane przez członka MFO Rho-2 (Leapfrogs) przypisanego do tej konkretnej pary jednostek. Żadne przemieszczanie jednostek SCP-3326 poza lub między ośrodkami nie będzie miało miejsca bez zgody dyrektora ośrodka i eskorty kontyngentu MFO Rho-3 (Bullfrogs).1

Opis: SCP-3326 jest zbiorową desygnacją na pozostałe produkty Projektu Mainstay. Projekt Mainstay został zaproponowany przez Dr. Scrantona w 1989 z zamiarem używania anomalnych artefaktów, procesów i bytów, by stworzyć urządzenie mogące utrudniać lub zapobiegać anomalnym zmianom w lokalnej rzeczywistości.

W 1993 r. wyprodukowano pierwszą prototypową Kotwę Rzeczywistości Scrantona i wykazano, że mogła tworzyć kulę o szerokości 2 metrów, w której manipulacja rzeczywistości poprzez anomalne środki okazała się niemożliwa.2 Dalsze testy ujawniły, że stworzone "Pole Scrantona" było nie tylko w stanie chronić przed konwencjonalną manipulacją rzeczywistością i wszystkimi znanymi klasami temporalnego wymazywania, ale mógł także zostać wykorzystany do negowania mocy bytów i artefaktów zaginających rzeczywistość w jego obszarze.3

Od 3 maja 2005 r. Dr Tobias Scranton umarł w wypadku samochodowym w 1964. Wierzy się, że duże wydarzenie zmieniające rzeczywistość lub potężny byt/artefakt manipulujący rzeczywistością zmienił to, co dla Dr. Scrantona w bazowej rzeczywistości było doświadczeniem bliskim śmierci tak, by stało się śmiertelnym wypadkiem. Ze względu na to wydarzenie, Dr Scranton nigdy nie złożył propozycji, która stałaby się Projektem Mainstay, Kotwa Rzeczywistości Scrantona i wszystkie wynalazki pochodzące od niej nie zostały nigdy stworzone i wszystkie Kotwy Rzeczywistości i technologie na ich podstawie będące poza polem aktywnej Kotwy Rzeczywistości przestały istnieć. Pozostałe ███ Kotwy Rzeczywistości zostały desygnowane instancjami SCP-3326.

Pod warunkiem, że instancja SCP-3326 pozostanie w aktywnym polu Scrantona, wszelkie efekty, jakie wywarła na naszą obecną rzeczywistość, pozostaną. Anomalie zabezpieczone i personel uratowany w przeszłości poprzez używanie tej instancji SCP-3326 nie odniosą żadnych negatywnych skutków. Po usunięciu jakiejkolwiek instancji SCP-3326 z aktywnego pola Scrantona ta przestanie istnieć, a rzeczywistość zostanie zmieniona tak, by odzwierciedlać nieistnienie tej instancji. Każdy incydent, podczas którego jednostka SCP-3326 została umieszczona poza aktywnym polem Scrantona, skutkował w retroaktywnych śmierciach i przełamaniach zabezpieczeń. Obliczono, że pozostałe ███ instancji, zwłaszcza SCP-3326-██, zapobiegły co najmniej █ potencjalnym scenariuszom klasy K i śmierci ponad 12,000 członków fundacyjnego personelu i niezliczonych cywili.

W chwili pisania tego tekstu pozostałe instancje SCP-3326 zostały przekazane do testowych i przechowawczych ośrodków Fundacji, rezydencji i miejsc pracy O5, miejsc przechowywania danych i przechowalni SCP-3326.

Dodatek: Jak dotąd wszystkie próby replikacji technologii SCP-3326 skutkowały porażką. Rozbieżności pomiędzy zachowaniem egzotycznych cząstek używanych w jednostkach SCP-3326 i tymi poza aktywnymi polami Scrantona wskazują, że oprócz śmierci Dr. Scrantona wydarzenia z 5.3.05 zmieniły prawa naszej rzeczywistości tak, aby tworzenie cząstek ██████ (które są wymagane do tworzenia SCP-3326) było niemożliwe.

Próby ulepszenia większych jednostek SCP-3326 w celu umożliwienia działania w ruchu były kosztowną porażką. Modyfikacja mniejszych jednostek w przenośne urządzenia taktyczne, choć udana, wytworzyła niedopuszczalną ilość uszkodzonych lub kanibalizowanych jednostek SCP-3326. Każda z tych jednostek jest cenna i utrata którejkolwiek z nich nie jest już uważana za wartą korzyści zapewnianych przez drużyny MFO odporne na efekty zmieniające rzeczywistość. Wszystkie istniejące personalne kotwy rzeczywistości zostaną asygnowane do członków MFO Rho-2 i personelu poziomu 5.
-O5-█

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported