SCP-3470
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-3470

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Spreparowane jajo SCP-3470 i trzy niewyklute jaja SCP-3470 znajdują się w chłodni w Ośrodku 42. Mobilna Formacja Operacyjna Lambda-12 ("Pest Control") monitoruje obecnie obszar wokół Parku Narodowego Cibola pod kątem oznak dalszego występowania SCP-3470.

Opis: SCP-3470 jest drapieżnym organizmem, który wykorzystuje agresywną mimikrę, aby polować na ludzi. SCP-3470 przypomina Forda Anglię 105E z nieokreślonego rocznika, z jednym pasażerem na miejscu kierowcy. Najbardziej zauważalna cecha SCP-3470 jest związana z kierowcą: mimo że przednia szyba jest wiecznie zamglona w taki sposób, że twarz kierowcy jest zasłonięta, podczas polowania na ofiarę, SCP-3470 wyciąga lewą rękę kierowcy poza pojazd i daje nią sygnały drogowe. W dłoni osadzone jest dwoje ludzkich oczu, które zdają się reagować i działać w taki sam sposób jak normalne ludzkie oczy.

SCP-3470 poluje tylko w nocy, w sposób podobny do drapieżników zapędzających ofiary w zasadzkę; patroluje drogi na swoim terytorium szukając samotnych samochodów. Kiedy SCP-3470 zidentyfikuje potencjalną ofiarę, dogania ją, mija, a następnie zmusza do zwolnienia i zatrzymania się za pomocą gestów dłoni. Tuż przed atakiem, SCP-3470 obraca dłoń tak, aby ludzcy kierowcy mogli zobaczyć jego dłoń. Jednak metoda ataku i konsumpcji SCP-3470 jest wciąż nieznana.

Terytorium SCP-3470 obejmuje część Lasu Narodowego Cibola w Nowym Meksyku. Zostały zebrane liczne raporty na temat znalezionych, wciąż działających samochodów, których pasażerowie zaginęli. Wszystkie te raporty wspominały o tych samych śladach opon i niebieskich odpryskach farby na drzewach w pobliżu samochodów zaginionych osób. Dwóch policjantów wysłanych do zbadania tego obszaru zniknęło w podobny sposób; jednakże w momencie zaginięcia byli oni w kontakcie radiowym z innymi funkcjonariuszami, a ich opis SCP-3470, a zwłaszcza ręka jego kierowcy, przyciągnęły uwagę Fundacji.

Dodatek: Logi Dochodzenia i Zabezpieczenia

Po udanym oznakowaniu SCP-3470, nadajniki pokazały, że poruszał się on zgodnie z wzorcem ruchu drapieżnika żerującego na swoim terytorium. Dodatkowo zauważono, że SCP-3470 konsekwentnie powracał w to samo miejsce i pozostawał tam do wschodu słońca; uznano, że jest to jego gniazdo. Mobilna Formacja Operacyjna Lambda-12 została wysłana, aby zbadać sprawę.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported