SCP-348
ocena: +3+x
348.jpg

SCP-348 wypełniony zupą z makaronem.

Identyfikator podmiotu: SCP-348

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-348 zabezpieczony jest w standardowej szafie, w Ośrodku 19. Pracownicy chcący przeprowadzić testy na SCP-348 muszą otrzymać autoryzację od pracownika z upoważnieniem poziomu 3 lub wyższego, a następnie przedstawić szczegółową listę nominalnych testerów.

Opis: SCP-348 to biała miska ceramiczna ze wzorkiem jasnoniebieskich kwiatów. Mierzy około 20 [cm] średnicy oraz 9 [cm] wysokości. Podczas gdy nie istnieją żadne znaczniki fabryczne, w boku miski wygrawerowane są chińskie znaki oznaczające "myślenie o tobie" (想着你, "xiǎng zhe nǐ").

Jeśli obiekt znajdzie się w pobliżu osoby cierpiącej łagodną chorobę lub uraz (np. łagodny kaszel, katar czy zadrapania), SCP-348 wypełni się zupą. Składniki obecne w owej zupie są różne względem wielu testerów; młodzi (osoby w wieku od 4 do 18 lat) zawsze stwierdzają, że zupa była apetyczna i w smaku przypominała to, co gotowali ich rodzice. Testerzy dojedzą zupę do końca, jeżeli nie zostanie im to zabronione.

Dzieci, które jedzą z SCP-348 kilkakrotnie, często wykazują zadowolenie, stwierdzając, że pomimo iż jedzą zupę same, nie czują się samotne.

Dodatek SCP-348-1: SCP-348 został pozyskany krótko po wpłynięciu do Fundacji pogłosek o dziecku żyjącym w █████, w █████████, które najwyraźniej posiada nadzwyczajne zdolności regeneracyjne. W czasie dochodzenia ustalono, że podejrzane dziecko odkryło SCP-348 na strychu swojego domu i zaczęło wykorzystywać obiekt po tym, jak rodzice nie poświęcali mu wystarczająco wiele uwagi. Rodzice dziecka, oboje zatrudnieni na pełen etat, odmówili skomentowania ich stosunków z dzieckiem.

Testy na dzieciach zostały zamaskowane jako seria ankiet mających ocenić sukces nowych artykułów spożywczych oferowanych w szkołach publicznych.

Dodatek SCP-348-2: Odnotowano, iż okazjonalnie, kiedy zupa stworzona przez SCP-348 zostaje skonsumowana, na wnętrzu miski pojawia się wiadomość; jej słowa wyglądają, jakby były nadrukowane na ceramikę oraz są zgodne stylistyczne z tymi na boku obiektu. Pojawiająca się wiadomość jest w języku najlepiej znanym konsumentowi zupy. Po kilku godzinach (lub kiedy SCP-348 produkuje następną zupę), słowa te znikają.

Log Testowy SCP-348-1323-█

Tester: 8-latka cierpiąca ból gardła.
Krótki Opis: Żyje w dobrych stosunkach z obojgiem rodziców.
Notatki: Testerowi skonsumowanie zupy zajęło około 30 minut. Później stwierdził, że ból gardła najwidoczniej zanikł.

Tester: 10-latek, niedawno doznał urazu podczas jazdy rowerem (drobne zasinienie).
Krótki Opis: Żyje z obojgiem rodziców. Często się z nimi kłóci.
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Nie zapomnij wyszorować zębów.

Tester: 11-latek cierpiący łagodny katar.
Krótki Opis: Żyje z przybranymi rodzicami.
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Cieszę się, że jesteś szczęśliwy.

Tester: 9-latka cierpiąca łagodny katar.
Krótki Opis: Żyje z obojgiem rodziców, którzy najprawdopodobniej mają skłonność do wpadania w furię.
Notatki: Nie odnotowano niczego istotnego ani w trakcie, ani po teście. Tester stwierdził, że pomimo iż nie uznał zupy za nadzwyczajnie dobrą, nadal chciał ją zjeść. Dochodzenie w następstwie ustaliło, iż katar testera zanikł szybciej, niż oczekiwano.

Tester: 6-latek, niedawno uznał urazu podczas zabawy z przyjaciółmi (drobne zadrapania).
Krótki Opis: Po rozwodzie rodziców. Obecnie żyje z matką.
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Przepraszam, synu.

Tester: 7-latka cierpiący kaszel.
Krótki Opis: Żyje z matką i babcią; ojciec nie żyje (wskutek wypadku drogowego).
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Kocham cię.

Dodatek SCP-348-3: Testy wykazały, iż jeżeli osoba powyżej lat 18 będzie usiłowała skonsumować zupę stworzoną przez SCP-348, nie będzie odczuwała silnego pragnienia dokończenia tego posiłku. Niektóre takie osoby stwierdzą, że "czegoś im brakowało", ale większość jedynie oznajmi, iż zupa była średnia.

Dalsze badania wpływu obiektu na starszych testerów wykazały, że pomimo iż wiadomości dla nich nadal się pojawiają, mają starty i rozmyty wygląd. (Szczegóły w logu testowym).

Log Testowy SCP-348-2635-█

Nota: Zaobserwowano, iż pomimo że przetestowano ponad sto osób, to mniej niż pięcioro otrzymało wiadomości od SCP-348.

Tester: 30-latka cierpiąca ból głowy.
Krótki Opis: W złych stosunkach z obojgiem rodziców. Odrzuciła propozycję ojca odnośnie do szkolenia zawodowego. Obecnie żyje sama.
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Dlaczego?

Tester: 35-latek cierpiący kaszel.
Krótki Opis: Rodzice rozwiedzeni. Raz na miesiąc odwiedza ojca i macochę; nie odwiedza matki na jej życzenie.
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Będzie lepiej.

Tester: 40-latka cierpiąca ból gardła.
Krótki Opis: Przeprowadziła się i odosobniła od obojga rodziców. Pomimo to wysyłała im pieniądze oraz pomogła im zamieszkać w domu dla osób w podeszłym wieku. Niedawno zmarł jej ojciec.
Notatki: Tester stwierdził, że na początku zupa była gorzkawa, ale pod koniec już "spełniająca". Pojawiła się wiadomość: Dziękuję.

Tester: 40-latek cierpiący łagodne boleści pleców.
Krótki Opis: Około roku wcześniej zamordował swojego ojca.
Notatki: Tester spróbował zupy, a następnie odmówił dalszej konsumpcji, skarżąc się na jej smak. Później tester zaczął cierpieć silne boleści żołądkowe. Po wylaniu zawartości SCP-348, SCP-348 natychmiast wypełnił się najwidoczniej wodą słoną, która pozostała w nim przez trzy godziny, nim zniknęła.

Tester: 45-latek cierpiący bóle artretyczne.
Krótki Opis: Szczęśliwie żonaty; żyje z żoną i dziećmi. Wraz z rodziną odwiedza ojca raz na tydzień. Matka nie żyje.
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Jestem z ciebie dumny.

Pomimo pozyskania obszernej wiedzy w czasie testów nie wiadomo, czy wiadomości, które pojawiają się na SCP-348, pochodzą od ojców testerów, czy od samego SCP-348.

Dodatek SCP-348-4: SCP-348 został raz użyty w teście na 60-letnim mężczyźnie cierpiącym chorobę śmiertelną. Tester, będący dziadkiem wielu wnuków, oznajmił, iż zupa stworzona przez SCP-348 była "najlepszym daniem, jakiego kiedykolwiek skosztował". Po teście tester stwierdził, że czuje się "usatysfakcjonowany" i zaznaczył, że ból będący objawem choroby najwidoczniej złagodniał. Tester zmarł w spokoju tydzień później.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported