SCP-3484
ocena: +4+x
rauberslehrbuch.jpg

Przykładowa strona SCP-3484. Potwierdzono, że nie posiada zagrożeń memetycznych.

Identyfikator podmiotu: SCP-3484

Klasa podmiotu: Bezpieczne W oczekiwaniu na Zrozumiane, 05.05.2018

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3484 i jego angielskie tłumaczenie są trzymane w standardowej szafce na anomalne przedmioty w Ośrodku 66 i nie wymagają specjalnego zabezpieczenia poza standardowymi procedurami zamknięcia i kontroli.

Studiowanie SCP-3484 jest ograniczone do pracowników klasy D pod przewodnictwem Dr. Rodericka Argenta, którzy mają być poddani kwarantannie oddzielającej ich od innych pracowników, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wiedzy memetycznej.

Opis: SCP-3484 to podręcznik do anatomii wydany w roku 1862. Podmiot został napisany w języku niemieckim i wydrukowany w Göttingen. Obiekt wykazuje zużycie typowe dla książek w tym wieku trzymanych w magazynie, podmiot doświadczył lekkiego odbarwienia okładki z powodu wystawienia na nieżrące chemikalia. Na marginesie strony 87 znajduje się odręcznie napisane angielskie słowo "REMOVED???" ("USUNIĘTE???"). Obiekt opisuje proces, dzięki któremu ludzkie ciało może zostać rozczłonkowane i złożone z powrotem bez użycia żadnych narzędzi. Po wystarczającym przestudiowaniu SCP-3484 podmioty są w stanie zademonstrować opisywane umiejętności na sobie lub innych.

Metoda rozczłonkowywania zakłada palpację specyficznych znaczników opisanych w SCP-3484, a następnie przyłożenie nacisku i/lub przekręcenie części ciała w danym znaczniku. Po udanym dokładnym wykonaniu metody, dana część ciała odłącza się od ciała gospodarza. Odłączone części utrzymują żywotność do 72 godzin od odłączenia od ciała i wykazują nieprzerwane działanie i ruch. Jednakże nie mają one połączenia nerwowego z ciałem gospodarza, gospodarz nie jest w stanie odczuwać bodźców poprzez usuniętą część ciała, ani kontrolować jej ruchów.

Odłączone części ciała można z powrotem dołączyć poprzez podobne techniki również opisane w SCP-3484. Połączenie nerwowe jest ponownie nawiązane przy przyłączeniu danej części bez żadnych oznak degradacji czy neuropatii, a gospodarz może normalnie wznowić użytkowanie jej.

SCP-3484 ostrzega o tym, że części ciała od różnych osób nie należy łączyć. Eksperymenty potwierdziły, że długotrwałe dołączanie obcych części ciała prowadzi do rozległego odrzucenia tkanek, w większości przypadków w miejscu dołączenia, co ostatecznie prowadzi do silnych i potencjalnie śmiertelnych zapaleń i owrzodzenia wątroby, skóry i błony śluzowej. Symptomy te można załagodzić poprzez użycie histokompatybilnych dawców i odbiorców i terapie immunosupresyjne.

Mimo ryzyka odrzucenia tkanek, opisane metody pozwalają na dołączanie dodatkowych części ciała od dawców do w pełni nieruszonego odbiorcy. Odbiorca będzie miał kontrolę nad dodatkowymi częściami, jednakże dodanie mózgu spowoduje rywalizację o kontrolę nad ruchem pomiędzy mózgami.

Aktualizacja 04.12.2017: W warunkach testowych D-51174 zademonstrował techniki D-43922. Po wystarczających ćwiczeniach D-43922 okazał się zdolny do oddzielania części ciała, pomimo tego, że nigdy nie widział SCP-3484. SCP-3484 został zidentyfikowany jako zagrożenie memetyczne, podmiot wysłano do Departamentu Zagrożeń Poznawczych do dalszych badań.

Notatka Kierownika Badawczego: Po fakcie sprawdziłem nagrania z testu i zastanowiłem się, czy sam mógłbym dokonać palpacji znaczników. Jest to zaskakująco proste do odtworzenia, jeśli wie się, czego się szuka. Po dziesięciu minutach odczepiania i przyczepiania swojego lewego kciuka, zorientowałem się jak odwinąć moją dłoń przy nadgarstku i łatwo wysunąć kość łokciową. Musiałem lekko potrząsnąć by z powrotem weszła na miejsce, ale poskładałem swoją rękę i nie czuję się jakoś gorzej. - R. Argent

Aktualizacja 13.12.2017: Po szczegóły patrz Raport Zagrożenia Poznawczego 3484-CH1. Nie znaleziono żadnych fizycznych, czy mentalnych zmian wynikających ze studiowania treści SCP-3484. Ponadto, zdawkowa lektura nie wystarczy do przeniesienia efektu anomalnego. Warte zauważenia jest to, że podmioty pod wpływem SCP-3484 są w stanie usuwać i doczepiać części ciała innych podmiotów bez wystawienia na SCP-3484. Sugeruje to, że anomalny efekt memetyczny nie powoduje żadnych modyfikacji fizycznych u podmiotów po przestudiowaniu SCP-3484. Dalsze badania efektów anomalnych obiektu są wymÐ µæ&LØ£á ¤BT˜d1¶

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported