SCP-352
ocena: +3+x
352

Zdjęcie SCP-352 zrobione w czasie ograniczonego okresu przechowywania cywilnego

Identyfikator podmiotu: SCP-352

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Procedury Przechowawcze: Obszar przechowawczy przez cały czas musi pozostać szczelnie zamknięty. Zabronione są wszelkie interakcje ludzi z SCP-352. Wszystkie interakcje muszą być przeprowadzane za pomocą zdalnie sterowanego robota, bądź innych zdalnych środków. Jeżeli ludzka interakcja okaże się absolutnie niezbędna, należy wprowadzić pełne procedury przechowawcze haz-mat. Dodatkowo, do każdego członka personelu musi być przyczepiona lina bezpieczeństwa. Jeżeli którykolwiek członek personelu zacznie przejawiać nietypowe zachowania, musi on zostać natychmiast usunięty z obszaru przechowawczego za pomocą wcześniej wymienionej liny.

Każdy członek personelu, który zgłosi występowanie halucynacji i omamów po kontakcie z SCP-352 lub jej "włosami", musi zostać natychmiast umieszczony pod kwarantanną. Każdy członek personelu pracujący przy, bądź wewnątrz obszaru przechowawczego, musi poddawać się losowym badaniom stanu psychicznego i fizycznego. Każda zarażona osoba musi zostać natychmiastowo umieszczona pod kwarantanną.

Personel zaatakowany przez SCP-352 może zostać uratowany tylko wtedy, kiedy nie doszło do ugryzienia przez SCP-352. SCP-352 ma być karmiona raz na tydzień. Karmienie będzie przerywane na okres miesiąca jeżeli SCP-352 zaatakuje personel.

Opis: SCP-352 wygląda jak bardzo stara, wychudzona kobieta o nieokreślonej rasie i wieku. SCP-352 mówi po starorusku, jednak dialektem i akcentem bardzo utrudniającym tłumaczenie. SCP-352 komunikuje się bardzo niechętnie, a większość dotychczas odbytych rozmów składała się głównie z gróźb lub oświadczeń zemsty. SCP-352 nigdy nie określiła sama siebie żadnym imieniem, a za względu na jej agresywną naturę, ustalenie jakichkolwiek informacji na temat jej lub jej przeszłości było niemożliwe.

SCP-352 posiada poziom wytrzymałości i szybkości znacznie wyższe niż powinny być możliwe dla osoby w wieku i o budowie pasującej do wyglądu podmiotu, wykazano przenoszenie obciążeń ponad 200 kg z widocznym niewielkim wysiłkiem fizycznym i poruszanie się z prędkością przekraczającą 70 kilometrów na godzinę. SCP-352 może wyzdrowieć z ran, które byłyby zabójcze dla istoty ludzkiej, w tym dekapitacji i rozczłonkowania. Ta regeneracja może zająć od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od stopnia uszkodzeń. Wewnętrznie, SCP-352 wydaje się być normalną kobietą, z tkanką mięśniową, szkieletem i narządami odpowiadającymi stanem osobie w zaawansowanym wieku. Badania przeprowadzone na próbkach tkanek były niejednoznaczne.

SCP-352 jest w stanie wyhodować z każdej części swojego ciała bardzo cienkie, przypominające włosy nici, najwyraźniej kontroluje ten proces całkowicie. Nici te mogą rosnąć kilka metrów w ciągu godziny, i wydają się być przynajmniej częściowo pod kontrolą SCP-352. Zaobserwowano je "pełzające" po podłodze i w górę ścian, oraz po innych strukturach. Włosy te są jasne i prawie niewidoczne gołym okiem, wydają się być nieco cieńsze niż standardowe ludzkie włosy. Pasma są powleczone cienką warstwą enzymu chemicznego, identycznego z enzymem zawartym w ślinie SCP-352.

SCP-352 wytwarza enzym, który występuje głównie w jej ślinie i na włosach, ale jest obecny we wszystkich tkankach podmiotu. Jak dokładnie jest produkowany, oraz jaki jest jego dokładny skład chemiczny, pozostaje nieznane. Enzym ten reaguje po zetknięciu się z tkanką ludzką i szybko atakuje układ nerwowy. Objawy pojawiają się niemal natychmiast, należą do nich halucynacje, euforia, zanik myślenia poznawczego lub "logicznego" i tłumienie receptorów bólowych. Ten stan utrzymuje się przez kilka dni, w przypadku średniego wystawienia na enzym, lub może stać się stały w przypadku ekspozycji na wysoką dawkę. Ugryzienia SCP-352 prowadzą do "wysokiej ekspozycji" w 99,9% przypadków.

SCP-352 wydaje się utrzymywać na diecie mięsożernej, z silną preferencją dla mięsa ludzkiego. SCP-352 stworzy "sieć" z włosów, i będzie czekać na zdobycz, aż ta wystawi się na działanie enzymu i stanie się bardziej uległa. SCP-352 często usunie i pożre kończyny ofiary, aby zapobiec jej ucieczce, po czym zajmie się trwającą nawet kilka dni konsumpcją. Zaobserwowano, że ofiary ludzkie ciągle są w stanie euforii, i nie mają wiedzy o świecie zewnętrznym, nawet kiedy utracą kończyny i inne tkanki ciała.

Dodatek: Notatki dotyczące pozyskania

SCP-352 została pozyskana w południowej Rosji, w pobliżu miasta █████████████████. Raporty o "Zaczarowanym Lesie" i czarownicy odpowiedzialnej za wiele zgonów były początkowo ignorowane, dopóki nie otrzymano doniesienia o pojmaniu rzekomej wiedźmy. Gdy agenci Fundacji przybyli do miasta, znaleźli je opuszczone. Kilka ciał znaleziono w różnych stanach rozkładu, a ślady krwi wskazywały, że o wiele więcej ciał zostało przeciągniętych do "zaczarowanego lasu".

Zespoły ratownicze zostały wysłane i przejęły SCP-352, ponosząc ciężkie straty z powodu ataku podmiotu i narażenia na enzymu. W czasie akcji pozyskano także duże ilości "włosów". Uważa się to za przyczynę wielu wypadków narażenia na działanie enzymu, gdyż kontakt z "włosami" był przypisywany pajęczynom lub własnym włosom personelu i nie był zgłaszany do momentu wystąpienia halucynacji.

Dodatek: Notatki dotyczące zachowania

Podczas gdy SCP-352 preferuje dowolny rodzaj ludzkiego ciała w stosunku do wszelkich innych rodzajów mięsa, wydaje się mieć szczególną słabość do dzieci w wieku od 0 do 2 lat. Po zaobserwowaniu znacznie podwyższonego poziomu współpracy i zmniejszonej skłonności do atakowania personelu w okresie spożywania tego rodzaju mięsa, rozważana jest ewentualna zmiana w obecnej diecie.

Dodatek: Wykorzystanie SCP-604 i SCP-1680 w celu wydajniejszego pozyskiwania żywności dla SCP-352 oczekuje zatwierdzenia przez Dyrektora Ośrodka i przechodzi testy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported