SCP-3521ocena: +13+x
DECYZJĄ RADY NADZORCZEJ
Poniższy plik jest sklasyfikowany Poziomem 2/3521.
Nieautoryzowany dostęp jest wzbroniony.
3521

Site scp-wiki.net.pl cannot be found.


bananapills.jpg

SCP-3521.

Specjalne Czynności Przechowawcze: Cały zapas SCP-3521 znajduje się pod Składem Odpadów Stwarzających Zagrożenie Biologiczne Ośrodka 92-EX i jest obecnie niedostępny. Fundacyjne zespoły zarządzania odpadami pracują obecnie nad usunięciem odpadów stwarzających zagrożenie biologiczne i odzyskaniem SCP-3521, a także wszelkich innych obiektów, które można odzyskać z Ośrodka 92-EX.

location.png

Ośrodek 92, GA, USA

Opis: SCP-3521 jest grupową desygnacją na zapas szesnastu farmaceutycznych tabletek żelowych stworzonych przez osobę (zwaną "dado" w zebranych wiadomościach), obecnie uważaną za amatorskiego para-farmakologa, we współpracy z nieznanym zamachowcem. Instancje SCP-3521 mają jasno-żółty kolor i w przybliżeniu 1.2cm długości. SCP-3521 szybko rozpuszczają się w wodzie i są zrobione z nieznanych, prawdopodobnie anomalnych, składników.

Podstawowa anomalna natura SCP-3521 zostaje ujawniona dopiero po spożyciu SCP-3521 przez podmiot. Na krótko po konsumpcji ekstremalnie wysoka liczba nieobranych bananów1 zacznie manifestować się w żołądku podmiotu w nieokreślonym tempie2. Na podstawie informacji uzyskanych podczas odkrycia SCP-3521 uważa się, że ta objętość bananów ma na celu spowodowanie ostrej śmiertelnej dawki promieniowania jonizującego. Choć banany zawierają śladowe ilości radioaktywnego potasu, zamanifestowana ilość wywołuje znacznie bardziej oczywiste przyczyny śmierci, takie jak: wykrwawienie, uduszenie lub w większości potwierdzonych przypadków SCP-3521: uraz spowodowany zgnieceniem 9.15 milionami kg bananów pojawiających się w żołądku podmiotu.

Dodatek 3521.1: Odkrycie i Testowanie

Zapas SCP-3521 został odkryty po strzelaninie między Departamentem Policji w Atlancie a nieznaną grupą osób, które są uważane za powiązane z grupą produkującą heroinę. Podczas dochodzenia w magazynie, którego broniły te osoby, odkryty został worek zawierający każdą znaną instancję SCP-3521 wraz z niedawno zarejestrowanym telefonem komórkowym, powszechnie nazywanym 'burner phone'. Zawartość wiadomości z tego telefonu jest dostępna w Dodatku 3521.2.

Pełne śledztwo w magazynie zaowocowało kilkoma dodatkowymi anomalnymi przedmiotami, które zostały pozyskane przez personel Fundacji wraz z instancjami SCP-3521.

site92.jpg

Zawalony dach Ośrodka 92. Szkody powstały w wyniku zniszczenia niższych poziomów ośrodka.

Podczas pracy w Ośrodku 92, D-28491 został wybrany do testowania efektów SCP-3521. D-28491 została podana dawka SCP-3521 i umieszczono go pod obserwacją. Na podstawie odzyskanego materiału wideo po około trzydziestu minutach D-28491 krótko narzekał na silny ból brzucha, po czym szybko napęczniał i zniknął pod szybko rosnącą masą bananów. Komora testowa została zniszczona w ciągu kilku sekund, a znaczna część niższych poziomów ośrodka w ciągu kilku minut.

Działania ratownicze rozpoczęły się niemalże natychmiastowo, ponieważ znaczna liczba pracowników została uwięziona pod powierzchnią w obszarach obecnie niedostępnych z powodu ekspansji bananów. Dalszymi przeszkodami w ratowaniu był fakt, że masa bananów, która szybko została zgnieciona pod naciskiem otaczającej ją ziemi w gęstą papkę, była wyjątkowo radioaktywna. Ze względu na to, pierwsze zewnętrzne powiadomienie, że w Ośrodku 92 doszło do krytycznego zdarzenia miało miejsce, gdy Ośrodek 17 otrzymał powiadomienie o ostrzeżeniu przed promieniowaniem, co zazwyczaj jest wynikiem awarii reaktora.

Ośrodek 92 został ewakuowany, chociaż dwudziestu trzech członków personelu badawczego i sześćdziesięciu jeden innych pracowników zginęło po wydarzeniu. Ze względu na objętość radioaktywnego odpadu biologicznego poniżej Ośrodka 92, każdy dostępny obiekt anomalny3 został przeniesiony do pobliskich ośrodków, a sam ośrodek został zamknięty. Działania ratownicze są w toku.

Dodatek 3521.2: Odzyskane Dane Telefoniczne

Notatka: Poniżej znajduje się istotny fragment rozmowy tekstowej odzyskanej z telefonu komórkowego znalezionego w pobliżu zapasu SCP-3521 podczas jego odkrycia.

Jest nowa robota. Potrzebuję czegoś od ciebie.

co szukasz?

Gdy pracowałem z lil-B zazwyczaj załatwiał mi pluton.

nie pluton

Co?

pluton zbyt latwy do wysledzenia. trzeba byc dyskretnym. nie pluton.

Co masz na myśli?

potas.

W jaki sposób potas jest bardziej dyskretny od plutonu?

latwy do schowania. uzyje banana.

Banany są radioaktywne?

tak

Ile bananów potrzebujesz?

pozwol mi sie tym zajac. kiedy potrzebujesz?

15.04

Wiem, że powinieneś być jakimś uczonym, ale nie jestem co do tego pewien.

Jesteś pewien, że radioaktywne banany są bardziej dyskretne od plutonu?

Bo myślę, że nie.

powiedz mi. widzisz pluton na ziemi i widzisz banana. co cie bardziej niepokoi?

Łapię, ale to będzie dużo bananów, nie?

Czy po prostu jeden bardzo radioaktywny?

musisz nauczyc sie ufac dado.

banan tak efektywny jak pluton.

plus nie mozesz wysledzic banana.

na kogo pokaza palcem?

sklep spozywczy?

ok ok

Po prostu nie byłem pewny.

Nie mogę sobie pozwolić, by spierdolić ponownie.

I zazwyczaj nie pracuję z nowymi.

dobrze. ty ufasz dado i wszystko ok. nie martw sie.

banan nawet lepszy od plutonu.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported