SCP-3528

ocena: +5+x
GreaterNoctule.jpg

Podobny aparycją do SCP-3528 borowiec olbrzymi.

Identyfikator podmiotu: SCP-3528

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3528 należy przechowywać w dużej ptaszarni otoczonej dźwiękoszczelną barierą. Ptaszarnia SCP-3528 ma być uzupełniona o duże ptaki, by zapewnić pożywienie. Żaden członek personelu o płci żeńskiej lub o Niemieckim bądź Rosyjskim pochodzeniu nie może wchodzić w kontakt z SCP-3528.

Opis: SCP-3528 jest nietoperzo-podobną istotą o rozpiętości skrzydeł wynoszącej około 12 m. SCP-3528 jest wysoce podobny do borowca olbrzymiego (Nyctalus lasiopterus).

SCP-3528 prowadzi nocny tryb życia i jest w pełni zdolny do lotu z maksymalną zarejestrowaną prędkością 190 km/h. SCP-3528 posiada szczątkowe oczy i wrażliwe uszy. Badania ujawniły ludzki szkielet przeczepiony do szkieletu chitopterianowego w kilku miejscach. Obecność szkieletu nie wpływa na SCP-3528, z wyjątkiem rzadkich przypadków, w których SCP-3528 momentalnie drga, kiedy szczęka szkieletu lekko się otwiera.

Łapy SCP-3528 posiadają duże chowane pazury zdolne do spontanicznego podgrzania i podpalenia trzymanego obiektu.

Testy wykazały, że SCP-3528 korzysta z telepatii podczas polowania. Krtań SCP-3528, która u nieanomalnych nietoperzy służy w celu echolokacji, wydaje zamiast tego typu wibracji docelowe fale intensywnych ultradźwięków. Dźwięk ten powoduje duże wiry powietrzne na swojej drodze i skutkuje czasowym częściowym paraliżem u 60% kobiet go słyszących.

SCP-3528 instynktownie agresywnie atakuje załogowe samoloty; jednakże jego ataki są w większości nieskuteczne wobec nowoczesnych samolotów.

Dnia 8 października 1994 roku, zdalna placówka Obskurakorps została odkryta. Para zwłok podobnych do SCP-3528, z tą różnicą, że były one mniejsze i nie posiadały drugiego szkieletu, została znaleziona na miejscu. Zwłoki posiadały liczne rany po dużych rozmiarach amunicji. Dodatkowo w lokacji odnaleziono szczątki Niemieckiego pilota Josefa Kociok'a (odznaczonego asa, który zyskał rozgłos po uziemieniu niesławnego 46 Rosyjskiego Reżimu Ochrony składającego się z kobiecego zespołu bombardującego nazywanego przez Niemców "Wiedźmy Nocy".)

Fragmenty DNA tych pozostałości zgadzają się z drugim szkieletem SCP-3528.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported