SCP-353
ocena: +8+x

Identyfikator podmiotu: SCP-353

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Protokół zagrożenia biologicznego [ZMIENIONO] ma być podtrzymywany przez cały czas (Zagrożenie Biologiczne poziomu 4). W celu badania przedmiotu będą wymagane w pełni zabezpieczone materiały, rękawice i zbiornik tlenu. Prysznice do dezynfekcji i odkażania są standardową procedurą przed i po kontakcie z SCP-353. Cała strefa zabezpieczająca powinna być zawsze pod ziemią, pod ciśnieniem ujemnym i hermetycznie zamknięta, aby zapobiec przypadkowemu zanieczyszczeniu na zewnątrz. W przypadku naruszenia zabezpieczenia, wszystkie osoby poddane skażeniu powinny zostać umieszczone w bezpośredniej kwarantannie poziomu 4 w zakresie zagrożenia biologicznego. Terminacja będzie wymagana w przypadku wydostania się jednego lub więcej czynników zakaźnych klasy 9.

Obiekt powinien być karmiony, standardowo, trzy razy dziennie i wyposażony w minimalne wymagane przedmioty komfortowe: łóżko podwójne, poduszkę i koc. Ubrania w postaci jednorazowych chirurgicznych gaz należy dostarczyć w razie potrzeby, ale powinno się odmawiać próśb o inne rzeczy. Wszelkie objawy zewnętrzne choroby u obiektu, takie jak wysypka, wrzody, wymioty lub chorobliwa bladość lub zachowania powinny być natychmiast zgłaszane. Ponieważ pojawienie się objawów w SCP-353 oznacza umyślny wysiłek z jej strony, podmiot ma być ubezwłasnowolniony i przesłuchany.

Jeśli SCP-353 musi opuścić swoją przechowalnię z jakiegokolwiek powodu, powinna być wyposażona w wybuchowy kołnierz, urządzenie do uwalniania leku (dla dawek substancji euforycznych) oraz szczelne ubranie do zapobiegania zagrożeniom biologicznym. Jeśli ubranie SCP-353 zostanie rozszczelnione, należy przeprowadzić procedury sterylizacji, w tym spalanie dotkniętego obszaru.

Opis: SCP-353 wydaje się być normalną ludzką kobietą, która ma dwadzieścia sześć lat, o średniej budowie ciała i średniej inteligencji. Podmiot ma zdolność do zbierania zakaźnych wirusów i bakterii z pobliskiego środowiska, pielęgnowania i przechowywania ich w ciele, a następnie redystrybucji ich w celu wywołania niszczącego efektu pandemicznego. Nastrój SCP-353 wpływa bezpośrednio na promień zakażeń, gdzie silniejsze stany emocjonalne prowadzą do znacznego zwiększenia jej siły działania.

SCP-353 wydaje się być odporna na objawy wspomnianych czynników zakaźnych, ale tak długo, jak tylko je biernie przechowuje. Jej aktywne, świadome próby szkolenia, manipulowania i zmiany czynników zakaźnych pozostających w ciele powodują wystąpienie objawów, od łagodnie denerwujących do ciężkich. Objawy trwają tylko dopóki obiekt aktywnie indukuje zmianę ilości lub jakości czynnika zakaźnego, a zatem rzadko trwają dłużej niż kilka godzin.

Badania wykazały, że obiekt jest w stanie "przechowywać" prawie wszystkie zakaźne czynniki bakteryjne lub wirusowe w jej ciele, ale jest ona zdolna do zmiany tylko tych czynników, które są w stanie naturalnie przetrwać w organizmie człowieka. W chwili pisania tego raportu, krew SCP-353 zawiera ślady ponad tysiąca różnych czynników zakaźnych, w tym ludzkiego wirusa niedoboru odporności (HIV), Eboli, Marburga, sześćdziesiąt siedem różnych szczepów przeziębienia, opryszczki zwykłej A, // MI. coli //, cholery, plagi dżumy, SARS i malarii. Co najmniej 30% wspomnianych czynników zakaźnych było wcześniej nieznanych społeczności medycznej i prawdopodobnie zostały zaprojektowane przez samą SCP-353, co czyni SCP-353 nieocenionym zasobem.

Dodatek 353-01: SCP-353 została pierwotnie spotykana w [USUNIĘTO], w Republice Południowej Afryki, gdzie wydawało się, że celowo próbowała pobrać szczepy wirusa Eboli. Personel Fundacji ścigał SCP-353 do Drezna w Niemczech, gdzie stwierdzili, że z powodzeniem zasymilowała Marburga i redystrybutowała wspomniany wirus na [USUNIĘTO]. Obiekt został ostatecznie ubezwłasnowolniony środkami fizycznymi i został pod opieką Fundacji z minimalnymi stratami ludzkimi.

Do tej pory jej prawdziwa tożsamość nie jest znana, bo nie daje imienia innego niż "Wektor" i nie chce odpowiadać na pytania dotyczące jej przeszłości. SCP-353 twierdzi, że podróżowała po świecie zachodnim, szukając większych zakażeń do jej "kolekcji". Zapytana dlaczego, nie odpowiada inaczej niż: "Ponieważ mogę".

Dodatek 353-02: Pierwsze testy wykazały, że jest tak samo zdolna manipulować i zmieniać czynniki zakaźne w ciałach pobliskich bytów, jak manipulować nimi w swoim ciele. Wydaje się, że woli manipulować chorobami we własnym ciele, ponieważ daje jej to pełny dostęp do wyników jej manipulacji. Ponadto jej zdolność do manipulowania chorobą u pobliskich podmiotów oznacza, iż prawdopodobnym jest, że jest również zdolna do leczenia chorób i ich wydalania.

Jak również przypominam personelowi, aby odnosili się do humanoidalnych SCP przez ich numeryczne oznaczenia SCP. Jeśli SCP-353 odmówi współpracy, ma zostać obezwładniona i ukarana. Nie jesteśmy tutaj, aby spełnić jej fantazje o złoczyńcach rodem z X-men. - Dr. Saarijärvi

Dodatek 353-03: Biorąc pod uwagę, że ta dziewczyna to chodząca bomba wirusów, zalecam, abyśmy ją obezwładnili, przypięli do stolika i dali jej masywną dawkę rybawiryny / koktajlu ██████████/interferonu do spłukania jej systemu. Dr. ████████

Dodatek 353-04: Spłukać jej system? Po moim trupie! Czy wiesz, że ta dziewczyna ma jakimś cudem pierwotny szczep grypy hiszpańskiej z 1918 r.? Jak również pół tuzina wirusów, których nigdy nie widzieliśmy? Te wszystkie możliwości badawcze… Dr. ██████████

Dodatek 353-05: Ograniczone badania zostały zatwierdzone. O5-██

Dodatek 353-06: Odwołanie do tej postaci "Wektor", w tym szaleństwo używania koloru czarnego w celach kosmetycznych, jej postawa "siła gwarantuje władzę", jej pragnienie infekowania, a nie leczenia, oraz jej lekceważenie ludzkiego życia jest sygnałem w kierunku skrajnego złośliwego narcyzmu i tendencji psychopatycznych. Jej oczywista przyjemność w manipulowaniu i kontrolowaniu chorób wewnątrz niej pomimo często bolesnych objawów jest również dość niepokojąca. Żądam zgody na badania psychologiczne; doradztwo lub terapia może być przydatna w ograniczeniu jej trudnego zachowania. Dr. Glass

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported