SCP-3536

ocena: +2+x
machine.jpg

Część SCP-3536.

Identyfikator podmiotu: SCP-3536

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3536 jest przechowywany w pokoju magazynowym na obiekty Bezpieczne w Ośrodku 234. Testowanie SCP-3536 z innymi bakteryjnymi obiektami SCP wymaga pisemnej zgody od urzędującego Nadzorcy Badawczego (obecnie Dr Maravilla). Wszystkie instancje SCP-3536-1 stworzone dla celów testowych należy po badaniach zniszczyć poprzez spopielenie.

Opis: SCP-3536 to duża aparatura zajmująca około 30 m2. Głównymi częściami SCP-3536 są zbiornik oznaczony 'Surowe materiały', dwa zbiorniki z bulionem, kilka pomp i kompresorów i panel z kilkoma pokrętłami. Oba zbiorniki samoistnie napełnią się bulionem odżywczym jeśli zostaną całkowicie opróżnione. Ze względu na korozję ruchome jest tylko jedno pokrętło. SCP-3536 ma również pojemnik podłączony do małej szklanej fiolki.

Odręcznie napisana instrukcja pozyskana razem z SCP-3536 zapewniła niepełne informacje odnoście do działania podmiotu. Instrukcja stwierdza, że jakakolwiek mieszanina związków zawierających węgiel, wodór, azot, tlen i fosfor zasili SCP-3536 oraz poleca mieszankę węgla drzewnego, kwasu fosforowego, kwasu siarkowego i gazowego azotu.

Jeśli w fiolce zostanie umieszczona próbka zawierająca bakterie, a następnie jest ona włożona w maszynę, SCP-3536 użyje zmagazynowanych surowych materiałów do stworzenia żywych replik wszystkich bakterii obecnych w próbce. Rozmiary tych kopii, dalej oznaczanych jako SCP-3536-1, są zwiększane zależnie od ustawienia ruchomego pokrętła; podczas testów stworzono instancje w rozmiarach od 2 do 45 cm.

Instancje SCP-3536-1 są stabilne strukturalnie, pomimo przewidywań prawa kwadratowo-sześciennego. Poza tym nie różnią się w widoczny sposób od ich nieanomalnych odpowiedników.

Odkrycie: Służby porządkowe w Georgetown, Gujana zatrzymały dziewięć osób próbujących porwać pacjenta Davis Memorial Hospital chorującego na zapalenie wsierdzia. Grupa stała za wieloma zgłoszeniami o pobiciach i nielegalnych wtargnięciach do różnych szpitali i zdobyła rozgłos w związku z ich modus operandi, którym było zbieranie różnych próbek od pacjentów zakaźnych i w stanie śmiertelnym. Po śledztwie w rezydencji prowodyra w piwnicy odkryto SCP-3536. Znaleziono również dużą ilość wyrzuconych błon SCP-3536-1, co jest zgodne z późniejszą hipotezą jakoby osoby te żyły na diecie składającej się całkowicie z SCP-3536-1.

Z SCP-3536 znaleziono także kilkadziesiąt albumów zawierających ręcznie zapisane przepisy uwzględniające instancje SCP-3536-1, osobiste przemyślenia i plany zgodne z nieudanymi porwaniami. Fragmenty zapisków wskazywały na rosnącą pośród grupy obsesję SCP-3536 i SCP-3536-1. Warto zaznaczyć, że analizy wykazały, że pismo w instrukcji nie pasuje do pisma żadnego z dziewięciu członków grupy.

Pracownicy klasy D, którzy podczas testów zjedli SCP-3536-1 zazwyczaj (~90%) zgłaszali bardzo przyjemny smak, ale badania nie potwierdziły obecności żadnych właściwości uzależniających lub wpływu na umysł SCP-3536 lub SCP-3536-1.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported