SCP-3537
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-3537

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3537 ma być przechowywany w standardowej celi przechowawczej dla humanoidów w Hali 8 Ośrodka 13. Po zmianie wizerunku SCP-3537 może mieć dostęp do papieru i różnych materiałów papierniczych. Wszystkie dokumenty napisane przez SCP-3537 mają być trzymane w pliku znajdującym się w biurze doktor Marai.

W przypadku, w którym obecny wizerunek SCP-3537 jest nieznany, a podmiot przełamie zabezpieczenia, każde wyjście z placówki musi zostać zablokowane, po czym personel musi zdjąć jakąkolwiek odzież przykrywającą ich górną część ciała. Kiedy SCP-3537 zostanie zidentyfikowany, ma
zażyć środki uspokajające i zostać zaprowadzony z powrotem do swojej przechowalni.

Opis: SCP-3537 jest humanoidalnym polimorficznym bytem. SCP-3537 wykazał niezdolność do kontrolowania swoich transformacji. Są one zazwyczaj opisywane jako bolesne, w zależności od tego, jak drastyczne są zmiany w stosunku do poprzedniej alteracji. Najkrótszy zarejestrowany miniony czas pomiędzy fizycznymi zmianami wynosił 24 godziny, z najdłuższym wynoszącym 30 dni.

Jedyne niezmienione aspekty, które pozostają pomiędzy tymi zmianami, to mentalna charakterystyka SCP-3537 (wspomnienia, zdrowie i osobowość) oraz tatuaż znajdujący się na jego plecach pomiędzy łopatkami, o następującej treści: "Pan Kształtny od Małych Panów ® Doktora Wondertainment".

Wszystkie transformacje SCP-3537 przybierają wygląd nieanomalnych ludzkich osób. Niektóre z zarejestrowanych zmian obejmowały:

  • Zdobycie i utratę tłuszczu oraz masy mięśniowej1
  • Wzrost w granicach się od 1.56m do 1.97m
  • Pochodzenie etniczne oraz kolor skóry2
  • Kolor włosów3
  • Płeć
  • Biologiczny wiek
  • Całokształt struktury DNA

Zdarza się, że SCP-3537 zapisuje możliwe anomalne zdolności, które może posiadać transformacja. Testy wykazały, że SCP-3537 nie zdobywa wypisanych anomalii.

By zobaczyć listę zarejestrowanych transformacji, zobacz Dodatek 3537-A.

Krótko po początkowym zabezpieczeniu, SCP-3537 zmienił wygląd na przypominający otyłego mężczyznę nieokreślonego pochodzenia. Pigmentacja była obecna w ogólnym obszarze brzucha SCP-3537. Owa pigmentacja przybrała kształt wyrazów o następującej treści:

Dodatek 3537-A: Następująca lista zawiera niektóre zarejestrowane transformacje SCP-3537 wraz z opisem ich anomalii.

Data: 7.12.2016

Identyfikator transformacji: 3537-26 ("Pan Noc")

Opis: Mężczyzna pochodzenia peruwiańskiego. Wysoki na 1,80 metrów, waży 70,11 kg. Łysy. Pomiędzy 30 a 40 rokiem życia.

Inne cechy szczególne: SCP-3537 miał pigmentację na ciele przypominającą tradycyjne peruwiańskie malunki na ciele. Nie wydają się wpasowywać w opisy SCP-3537.

Możliwe anomalie: Przebywając w ciemności, byt miałby manifestować bioluminescencyjne plamy na swoim ciele. Te plamy zachowywałyby się jak gwiazdy i ich pozycja zmieniałaby się, by wpasowywać się w obecną lokalizację podmiotu.

Data: 6.11.2016

Identyfikator transformacji: 3537-89 ("Pani Piaszczysta")

Opis: Kobieta pochodzenia europejskiego. Wysoki na 1,63 metrów, waży 63,44 kg. Blond włosy. Jej wiek wynosi mniej więcej 20 lat.

Inne cechy szczególne: SCP-3537 prezentował oznaki ciągłej ekspozycji na słońce, z wyjątkiem ogólnego obszaru torsu. Ta "nieopalona" część wskazywała na użycie jednoczęściowego kostiumu kąpielowego.

Możliwe Anomalie: Nieokreślone ilości piasku miały manifestować się cyklicznie na małym obszarze wokół istoty. Jeśli osoba poniżej 18 roku życia weszłaby w interakcję z zamanifestowanym piaskiem, wszelkie stworzone konstrukcje (np. zamki z piasku) stałyby się niezniszczalne, niezależnie od zastosowanego nacisku.

Data: 28.5.2017

Identyfikator Transformacji: 3537-433 ("Pan Suwak")

Opis: Mężczyzna4 niesprecyzowanego pochodzenia. Wysoki na 1,73 metrów, waży 32,02 kg. Jego wiek w przybliżeniu wynosił 50 lat.

Inne Szczegółowe Cechy: SCP-3537 posiadał jasnofioletowe zabarwienie skóry ze złotymi pasami, występującymi w pozornie przypadkowym rozmieszczeniu na całym ciele.

Możliwe anomalie: Istota miała być czującą, pustą w środku, humanoidalną lalką z materiału, z różnymi suwakami wokół ciała. Owe suwaki po otwarciu miały prowadzić do wymiaru kieszonkowego. Przedmioty mogły być przechowywane i odzyskiwane z wnętrza istoty.

Dodatek 3537-B: Następujący wywiad miał miejsce 19.4.2018 roku pomiędzy SCP-3537 i badaczem Harlingiem.

Przesłuchiwany: SCP-3537

Przesłuchujący: Badacz Harling

<Początek logu>

Badacz Harling: Dzień dobry, SCP-3537. Dzisiaj chciałbym zapytać cię o te twoje "specjalne" transformacje.

SCP-3537: Oczywiście, doktorku.

Badacz Harling: Zacznijmy w takim razie. Dlaczego wymyślasz anomalne zachowania dla pewnych transformacji? Dlaczego nie dla każdej?

SCP-3537: To dość proste. Po prostu, szczerze mówiąc, nie uważam, żeby wszystkie z nich były aż tak interesujące. Nic naprawdę przyciągającego wzrok, nic, co sprawiłoby, że dziecko powiedziałoby "Mamo, chcę takiego! Proszę, kup mi takiego!".

Badacz Harling: Powiedziałbym, że polimorficzny byt jest przyciągający już samą swoją naturą. Czujesz się nieusatysfakcjonowany swoimi anomaliami w porównaniu z innymi z kolekcji?

SCP-3537: Nieusatysfakcjonowany? Zapewniam Pana, że jestem szczęśliwy taki jaki jestem, nieważne, jak wyglądam!

Badacz Harling: To w takim razie jaki jest cel tych wszystkich notatek, które piszesz?

SCP-3537: Burza mózgów.

Badacz Harling: Burza mózgów? Po co?

SCP-3537: Cóż, kiedyś były to pomysły na ewentualnych Małych Panów. Jeśli wpadłem na dobry pomysł na zmianę, zapisywałem go do przeczytania przez Dr W, a jeśli jej się spodobał, robiła z niego Pana!

Badacz Harling: Więc mówisz, że byłeś pierwszym, który został stworzony?

SCP-3537: Tak i nie. Masz rację w tym, że zostałem fizycznie stworzony pierwszy, ale byłem zdecydowanie ostatni, który dostał ten tatuaż. W sprawiła, że byłem częścią tworzenia Panów. Zagubiony? Ryba? Śmiech? Byłem nimi, zanim oni byli sobą. To znaczy, byłem większością z nich, gdyż nie wszyscy Panowie byli pomysłami mojej skromnej osoby. W każdym razie, kiedy lista miała dziewiętnastu Panów, W zdecydowała, że to ja powinienem być ostatnim.

Badacz Harling: Był jakiś konkretny powód za tą decyzją?

SCP-3537: Żaden. z tego co wiem.

Badacz Harling: Kończąc na dziś, mógłbyś wytłumaczyć, dlaczego ciągle tworzysz te opisy pomimo tego, że już nie pracujesz dla Dr Wondertainment?

SCP-3537: Robiłem to zwykle żeby zabić czas, wiesz, jako hobby. Dopiero niedawno poczułem, że powinienem je znowu robić, jakbym ponownie pracował. W każdym razie, skoro teraz należę do was, mogę od czasu do czasu podać wam moje pomysły, skoro wszyscy tutaj wydają się być zainteresowani tym, jak dziwacznie mogę czasem wyglądać.

<Koniec Logu>

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported