SCP-354
ocena: +26+x
redpool-new.jpg

SCP-354 w stanie, w jakim go odkryto.

Identyfikator podmiotu: SCP-354

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Procedury Przechowawcze: W związku z brakiem możliwości przeniesienia SCP-354, wokół podmiotu wybudowana została Strefa 354. Strefa 354 zamieszkiwana jest przez siły obronne i personel Klasy-D przygotowany do zajmowania się zagrożeniami pojawiającymi się z SCP-354, oraz badaczami pracującymi nad SCP-354 i jego właściwościami. Dla własnego bezpieczeństwa, żaden pracownik placówki nie może nigdy zbliżać się do SCP-354. Bezpośrednia interakcja z SCP-354 dozwolona jest tylko do celów badawczych mających na celu eliminację SCP-354 i musi być zatwierdzona przez personel O5.

Strefa 354 została zbudowana w celu przechowywania i eliminowania wszelkiego zagrożenia wyłaniającego się z SCP-354. W centrum Strefy 354 postawiono wysoką na dwadzieścia (20) stóp (ok 6 metrów) betonową ścianę, wzmocnioną [USUNIĘTO] wokół SCP-354, tak, aby zapobiec wyłanianiu się bytów na masową skalę. Detektory ruchu o krótkim czasie reakcji usytuowane są na szczycie muru, skierowane na staw, a uzbrojeni strażnicy mogą łatwo eliminować cele z pomostów zawieszonych nad podmiotem.

Opis: SCP-354 to staw czerwonego płynu odkryty w północnej Kanadzie. Ciecz w konsystencji przypomina ludzką krew (stąd kolokwialna nazwa Krwawy Staw), jednak nie jest substancją o pochodzeniu biologicznym. Basen nie ma wyraźnego brzegu, gleba miesza się z cieczą dopóki, w pewnym momencie, więcej jest ziemi i grunt jest stabilny. Ciecz staje się gęstsza wraz z głębokością; jeżeli staw ma dno, nie zostało jeszcze osiągnięte.

Okresowo, ze stawu wyłaniają się byty, które próbują uciec z przechowalni. Jak dotąd praktycznie wszystkie stworzenia wyłaniające się z SCP-354 były ekstremalnie wrogie i skrajnie niebezpieczne.

Uważa się, że SCP-354 pierwszy raz zostało odkryte w roku ████ przez ocalałych pasażerów wypadku lotniczego, którzy natknęli się na podmiot przez przypadek. SCP-354 urósł do rangi lokalnej legendy na długo przed przybyciem personelu Fundacji w celu zażegnania niebezpieczeństwa.

Po odkryciu lokalizacji legendy, personel SCP ustanowił Stację Obserwacyjną Epsilon-38, której zadaniem było monitorowanie stawu i powstrzymywanie kolejnych wędrowców przed znalezieniem go. SCP-354 został zaklasyfikowany jako Euclid do czasu, aż jego właściwości nie zostały lepiej poznane.

O godzinie 14:03 ████, niezidentyfikowany byt wyłonił się z SCP-354. Kontakt ze Stacją Obserwacyjną Epsilon-38 został utracony. Mobilna Formacja Operacyjna ████ została wysłana w celu unieszkodliwienia bytu, co ostatecznie się jej udało. Wszyscy pracownicy Stacji Obserwacyjnej Epsilon-38 zostali znalezieni martwi. W następstwie tych wydarzeń, w celu przechowywania SCP-354, wybudowano Strefę 354.


Dokument 354-1-a: Część dziennika opisującego byty, które wyłoniły się z SCP-354 przed Wydarzeniem 354-20.

SCP-354-1: Pierwszy byt zniszczył Stację Obserwacyjną Epsilon-38. Wyglądem przypominał gigantycznego nietoperza. Zneutralizowany przez Mobilną Formację Operacyjną ████.

SCP-354-2: Stworzenie, ssak wielkości niedźwiedzia, pokryte ostrymi jak brzytwa kolcami. Wyglądem przypominało kolczatkę. Praktycznie kuloodporny, nie był jednak w stanie opuścić obszaru przylegającego do stawu. Zneutralizowany za pomocą napalmu.

SCP-354-3: Czarna, metaliczna sfera wykazująca zdolność lewitacji. Wysyłała skoncentrowane wiązki mocnej radiacji, wystarczające do uszkodzenia członków i organów, co prowadziło do śmierci. Ówczesny Opiekun Strefy, doktor ██████ uderzył SCP-354-3 młotem budowlanym, wyłączając ją. SCP-354-3 dokonała wtedy samo-zniszczenia, wywołując pomniejsze uszkodzenia struktur i poważne obrażenia u dr ██████. Dr ██████ został całkowicie wyleczony i odznaczony za męstwo.

SCP-354-4: Humanoidalne, jaszczurowate stworzenie, wysokie na ok 4,6 metra (15 stóp). Uciekło zarówno z odgrodzonego terenu przy stawie jak i Strefy 354. Ostrzał z broni konwencjonalnej powodował niewielkie fizyczne uszkodzenia i był bardzo nieefektywny. Mobilna Formacja Operacyjna Omega-7 "Pandora's Box" została wysłana i skutecznie zneutralizowała stworzenie.

SCP-354-5: [USUNIĘTO]

SCP-354-6: Wyglądał jak mężczyzna pochodzenia hinduskiego. Jako, że otoczenie stawu nie było całkowicie naprawione, SCP-354-6 został natychmiastowo zastrzelony, zanim jeszcze miał szansę na ucieczkę. Opiekun Strefy dr ██████ wyraził niezadowolenie w związku z gwałtowną egzekucją SCP-354-6, którego testy wykazały, że był to normalny człowiek.

<dane uszkodzone>

SCP-354-14: Większość ciała stworzenia pozostawało głęboko pod powierzchnią stawu. Pięć (5) macek, przypominających należące do ośmiornicy, zostało dostrzeżonych, jak wyłaniają się z SCP-354 i sięgają do ogrodzenia. Kilku pracowników Klasy-D zostało pochwyconych przez macki i wciągniętych do stawu. Po otrzymaniu znacznych obrażeń z broni palnej, SCP-354-14 wycofało się z powrotem w głąb podmiotu i zniknęło. Nie odzyskano żadnego członka porwanego personelu.

SCP-354-15: Kotowate stworzenie złożone z zabarwionych na niebiesko kryształów, które później zidentyfikowano jako lód. Było zdolne przeskoczyć przez mur i wystarczająco zwinne, by unikać większości ostrzału. Wyraźnie agresywne, dotkliwie kaleczyło każdego pracownika z którym nawiązało walkę. Obiekt zaatakował i związał walką SCP-354-16, gdy ten wyłonił się ze stawu i został zneutralizowany w walce.

SCP-354-16: Kotowate stworzenie złożone z ciemnych, czarno-czerwonych kamieni, które po późniejszym zbadaniu okazały się częściowo zastygłą magmą. Ogień z broni palnej okazał się w głównej mierze nieskuteczny. Stwór nie był wrogi względem personelu i nie próbował uciec z bezpośredniego otoczenia stawu, dopóki nie został zaatakowany przez SCP-354-15. Udało mu się pokonać i zneutralizować SCP-354-15, po czym jego aktywność zmniejszała się wraz z ochładzaniem. Po pełnym skamienieniu i pozostawaniu po nim nieruchomo, obiekt został przeniesiony do biura doktora ███████ dla celów estetycznych.

SCP-354-18: Metalowa, humanoidalna maszyna opisana przez kilku pracowników Klasy-D słowem "Terminator". Obiekt posiadał urządzenie maskujące sprawiające, iż był niewidoczny dla ludzkiego oka. Obiekt był doskonale wyszkolony w walce i zabił prawie 90% strażników Strefy-354 w czasie przedzierania się przez placówkę. Około sześćdziesiąt (60) minut po wyłonieniu się ze stawu obiekt wstrzymał działanie i wyłączył się. Obiekt został rozmontowany a jego bateria została zutylizowana. Obiekt pozostaje celem badań.

Notatka Opiekuna Strefy, doktora ██████: To już trzeci raz, kiedy muszę odwoływać się do Puszki Pandory żeby zajęli się rzeczami wyłażącymi z SCP-354. Abel jednak nie narzeka… można powiedzieć że spodobała mu się walka z SCP-354-11. Może powinniśmy utrzymać jakąś "gorącą linię" z MFO Ω-7?


Dokument 354-3-a: Dziennik Misji Eksploracyjnej 354 Alfa

Szczegóły w dzienniku.


Notatka Opiekuna Strefy, doktora ██████: Minęły już dwadzieścia dwa miesiące od czasu, gdy ze stawu wyłoniła się ostatnia kreatura. Wcześniej najdłuższy okres spokoju trwał osiem miesięcy. Podejrzewam jeden z dwóch scenariuszy. Albo Czerwony Staw "umarł", albo "wyczerpał się" lub jakiekolwiek powinno być tego określenie; albo "ładuje się" na coś naprawdę dużego. O5 wierzy, że bardziej prawdopodobne jest pierwsze wyjaśnienie, odwołano 30% personelu i zmniejszono finansowanie o 25%. Mam nadzieje, że mają racje, gdyby jednak tak nie było, za jakiś czas zmierzymy się z niewiarygodną potwornością, a nie mamy nawet ułamka siły potrzebnej do powstrzymania jej. Martwię się o bezpieczeństwo nas wszystkich.


Dokument 354-4: Dziennik Wydarzeń 354-20
Rankiem [USUNIĘTO] cały personel Strefy 354 opuścił placówkę. Oprócz tego na obszarze wyłączono zasilanie, a pracownicy zabrali z placówki zapasy i pojazdy, wskazując tym samym, iż nie jest to ewakuacja z powodu nagłego wypadku. Mobilna Formacja Operacyjna Theta-12 została wysłana na miejsce w celu odkrycia powodu ewakuacji oraz, jeżeli będzie to możliwe, nawiązania kontaktu z personelem Strefy 354. Zanim jednak MFO Θ-12 przybyła do obszaru, lokalna głowica bojowa Strefy została zdetonowana, co skutkowało zniszczeniem całej placówki oraz śmiercią [USUNIĘTO].

MFO Θ-12 otrzymała rozkaz nawiązania kontaktu z personelem Strefy i, w przypadku wrogości, otrzymała pozwolenie na terminację każdego niewspółpracującego pracownika. Duży konwój pojazdów zabranych ze Strefy 354 został dostrzeżony, gdy kierował się na południe od Strefy 354 z dużą prędkością. Zapisy audio MFO Θ-12 wskazują na to, że konwój składał się z personelu Strefy 354, jednak poprzednia hierarchia dowodzenia została całkowicie zmieniona, przy czym uzbrojeni pracownicy Klasy-D i pracownicy badawczy otworzyli w kierunku MFO Θ-12 ogień z broni palnej. MFO Θ-12 została rozbita i po tych wydarzeniach nie udało się nawiązać kontaktu z byłym personelem Strefy 354.


Dokument 354-5: Po zniszczeniu Strefy 354, w jej miejscu wybudowano Ośrodek Przechowawczy Czerwony Staw. Podstawowe mapy nowej placówki można znaleźć w ████████-███-█ i ███-████-█████████. W przeciwieństwie do poprzedniej placówki, która skupiała się na badaniach i neutralizacji stworzeń wyłaniających się z SCP-354, nowy Ośrodek przeznaczony jest całkowicie, tylko i wyłącznie do zabezpieczenia SCP-354 i stworzeń, które mogą się z niego wyłonić, na równi ze wszystkimi nieprzewidywalnymi siłami, które mogą zostać wygenerowane. Ma to związek z radami nowego Dyrektora Ośrodka [ZMIENIONO], który wierzy, że wydarzenia opisane w Dzienniku 354-20 były rezultatem psychicznego bądź mentalnego ataku przeprowadzonego przez samo SCP-354.


Dokument 354-6: Przesłuchanie dotyczące [ZMIENIONO]

Dr. ██████████: Czy ma Pan coś przeciwko nagrywaniu tej rozmowy?

Agent ████: Nie, proszę kontynuować.

Dr. ██████████: Bardzo dobrze. (Pauza) Więc, zacznijmy od początku. Co się wydarzyło w ośrodku przechowawczym Czerwony Staw?

Agent ████: Jak teraz na to patrzę… wydaje mi się dziwne, że nikt nigdy wcześniej nie zasugerował wypompowania stawu. Kiedy dr ████ przedstawił swój plan… wydawało się nam to wtedy świetnym pomysłem.

Dr. ██████████: Co dokładnie było w tym pomyśle takiego pociągającego?

Agent ████: To było wyjście, rozwiązanie. Procedury SCP… czytałem je. To jakiś żart. Czytający ma wrażenie, że staw jest pod kontrolą.

Dr. ██████████: Zakładam, że ma Pan odmienne zdanie na ten temat?

Agent ████: Tam na stawie jest półmetrowej grubości, zrobiona ze wzmacnianego betonu płyta przykrywająca całość. A mimo to, za każdym razem jak jakaś bestia próbuje się przedostać, w jakiś sposób jej się udaje i dostaje się do budynków. Ludzie umierają, za każdym razem. Widziałem [ZMIENIONO] własne wnętrzności. Czy możesz to sobie wyobrazić, starcze?

Dr. ██████████: Więc dla Pana, i oczywiście pozostałych pracowników ośrodka przechowawczego Czerwony Staw, wysuszenie go wydawało się świetnym rozwiązaniem dla cierpienia powodowanego przez SCP-354.

Agent ████: (krzesło się odsuwa kiedy Agent ████ wstaje) Cierpienia? To nie tylko-

Dr. ██████████: Proszę usiąść. To wszystko jest nagrywane. (Pauza, Agent ████ siada) Więc, O5 wyrazili zgodę na osuszenie SCP-354, i co się wtedy stało?

Agent ████: Ewakuowano zbędny personel do lokalizacji kilka kilometrów dalej, zostawiając tylko podstawowe siły obronne i obsługę sprzętu. Głównie Klasę-D i kilku Agentów do pilnowania sprawy.

Dr. ██████████: I Pan był jednym z nim.

Agent ████: Tak.

Dr. ██████████: Jak przebiegało osuszanie?

Agent ████: Technicy przynieśli wielką pompę z tymi wszystkimi wężami. Odsunęliśmy płytę, ale… (pauza)

Dr. ██████████: Ale…?

Agent ████: Miałeś kiedyś sen, który wydawał się rzeczywisty, ale wiedziałeś, że śnisz i czułeś, że koniecznie musisz się obudzić, żeby uciec od niego?

Dr. ██████████: Nie mogę powiedzieć, że miałem.

Agent ████: Oczywiście że miałeś, wszyscy miewają. Tak to właśnie wyglądało, jak wsunęliśmy węża i zaczęliśmy pompować. Wszystko przestało być rzeczywiste. Czuliśmy, że musimy natychmiast z tego uciec.

Dr. ██████████: A Pan był jedyną osobą która to poczuła?

Agent ████: Nie, wszyscy w tym samym czasie. To ten pierdolony staw!

Dr. ██████████: Proszę o obniżenie głosu. Co się stało gdy pompa została aktywowana?

Agent ████: Nigdy nie została. Nie mogliśmy. Nie pozwolił nam.

Dr. ██████████: Kto wam nie pozwolił?

Agent ████: Staw!

Dr. █████████: Proszę, prosiłem o obniżenie głosu.

Agent ████: Dotychczas był zadowolony tylko rzucając w nas potworami. Bawił się. Ale my go zamknęliśmy i teraz próbowaliśmy zabić! Teraz jest zły!

Dr. ██████████: (do asystentów) Strażnicy, proszę uspokoić Agenta ████.

Agent ████: Mój kumpel zmierzył kiedyś jego brzegi i porównał je ze zdjęciami z pierwszego kontaktu. Wiesz czego się dowiedział? (Agent ████ łapie doktora ██████████)

Dr. ██████████: Ochrona!

Agent ████: On rośnie! Staw rośnie! Staje się większy i silniejszy każdego dnia, a my właśnie go rozgniewaliśmy! Zabieraj te łap-

Dr. ██████████: Podajcie mu uspokajacz. Będziemy kontynuować rano, skoro już teraz majaczy.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported