SCP-3560
ocena: +4+x
forest.jpg

Wnętrze SCP-3560.

Identyfikator podmiotu: SCP-3560

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Ze względu na bliskie położenie względem istniejącego już Ośrodka przechowawczego Fundacji, SCP-3560 jest obecnie przechowywany przez personel Ośrodka 64. Wszystkie ścieżki prowadzące do SCP-3560 mają zostać odcięte od publicznego dostępu pod przykrywką poważnych osuwisk w regionie. Cywile próbujący wejść do SCP-3560 mają zostać zatrzymani przez personel ochrony podających się za strażników parkowych. Personel jest upoważniony do podania środków amnezyjnych klasy A cywilom, gdyby sytuacja tego wymagała.

Opis: SCP-3560 jest międzywymiarowym portalem klasy 3 znajdującym się w Forest Park, Portland, Oregon, USA. Portal sam w sobie przypomina elipsoidę z białej mgły stojącej pionowo, o długości wynoszącej około 1 m wzdłuż głównej osi. Fizyczne obiekty, które zbliżą się do SCP-3560 z którejkolwiek jego strony będą mogły przez niego przejść.

Wnętrze SCP-3560 jest utrzymanym w monochromatycznej kolorystce, lasem charakterystycznym dla klimatów umiarkowanych. Podczas gdy cała roślinność występująca w SCP-3560 jest zbudowana z materiału biologicznego, nie przechodzi ona procesów komórkowych typowych dla podobnych, nieanomalnych ich odpowiedników. Cała wewnętrzna przestrzeń SCP-3560 jest również stale pokryta nieopadającą mgłą, która ogranicza widoczność do około 40m. Pomimo braku jego widocznego źródła, wnętrze SCP-3560 jest stale oświetlone światłem o natężeniu wynoszącym około 3 luksów. Pełne rozmiary wnętrza SCP-3560 są obecnie nieznane, ze względu na brak prób eksploracji obiektu mających na celu znalezienie jego obwodu.

Wnętrze SCP-3560 jest zamieszkiwane przez wiele automatów przypominających modele produkowane przez Anderson Robotics w różnych stopniach zepsucia1 (odtąd określane jako SCP-3560-1). SCP-3560-1 są często wrogo nastawione do ludzi, w szczególności personelu Fundacji, i okazały się być niezniszczalne, kiedy znajdują się wewnątrz SCP-3560. Wszystkie próby pochwycenia instancji SCP-3560-1 i wyciągnięcia jej z SCP-3560 zakończyły się niepowodzeniem, jako iż wszystkie instancje stawały się niematerialne i znikały na krótko po przejściu przez SCP-3560.

Obecnie trwają eksploracje wnętrza SCP-3560. Eksploracje wnętrza SCP-3560 zostały zawieszone do odwołania.

Dodatek 3560-A: Log Eksploracji 3560-3

Dodatek 3560-B: Przesłuchanie 3560-1

Dodatek 3560-C: Incydent 3560-4

Dnia 12.03.2027 roku, kolejne cztery instancje SCP-3560 dokonały manifestacji, z czego dwie uformowały się wewnątrz dormitorium dla pracowników Ośrodka 64, a pozostałe dwie w kwaterze głównej Jednostki Incydentów Nadzwyczajnych (UIU), zwiększając łączna liczba istniejących instancji do ośmiu. Zaobserwowano jak instancje SCP-3560-1 wychodziły z SCP-3560 w postaci istot widmowych 4 poziomu i porwały łącznie dwunastu pracowników UIU i Ośrodka 642.

Wykorzystanie Przenośnych Jednostek Elektro-Taumaturgicznych Hoffmana3 okazało się efektywne w przeprowadzaniu egzorcyzmów na instancjach SCP-3560-1. Obecnie trwają badania nad sposobami zamknięcia nowopowstałych instancji SCP-3560.

Próby wejścia do SCP-3560 i uratowania porwanego personelu jak dotąd okazały się tylko częściowo udane. Pozostałości po czwórce z dwunastu porwanych osób zostały pozyskane z SCP-3560 w różnych stopniach okaleczenia:

Imię Obecne stanowisko Dawne stanowisko Stan w momencie pozyskania
Debora Stevens Fundacja: Programista AIAD Wydział Zaawansowanej Logiki Anderson Robotics Została znaleziona powieszona na drzewie przy użyciu włókien aramidowych. Denatka zdawała się być pozbawiona wielu pasków skóry ze swojego ciała.
Charles Freeman Fundacja: Rozwój Paratechnologii Badania i Rozwój Anderson Robotics Został znaleziony na polanie. Denat wykrwawił się.4
Arav Jindal UIU: Specjalista ds. Inwigilacji Badania i Rozwój Anderson Robotics Znaleziony poćwiartowany na obszarze około 1 km.
Mari Tanaka UIU: Public Relations Kontakt z Klientami Anderson Robotics Została znaleziona w pobliżu wejścia do SCP-3560. Denatka została pozbawiona skóry i okazała się być androidem Anderson Robotics typu Saker. Podmiot nie odpowiadał, a jej wewnętrzne SI było poważnie uszkodzone.

Każda ze znalezionych osób miała na swoich plecach wszyty aramidowym włóknem symbol serca z postrzępioną linią idącą przez jej środek. Obecnie trwają próby namierzenia pozostałych, porwanych członków personelu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported