SCP-3561
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-3561

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3561-1 do -6 są trzymane na miejscu w komorze przechowawczej z kontrolowanym klimatem pod nadzorem fundacyjnego konserwatora sztuki. Należy zadbać o to, by wystawienie na kurz i wilgoć było minimalne.

Raz na tydzień każdą instancję należy wyjąć i sprawdzić pod kątem zmian, potem muszą zostać wyczyszczone przez certyfikowanego konserwatora.

Opis: SCP-3561 to zbiorowa desygnacja na sześć obrazów olejnych (SCP-3561-1 do -6) stworzonych przez Theodore'a Holdstocka między rokiem 1905 a 1907. Każdy obraz przedstawia wnętrze domu Holdstocka (zlokalizowanego w pobliżu Budziszyna w Saksonii w Niemczech).

Mimo tego, że perspektywa obrazów jest niezmienna między obserwacjami, detale okresowo ulegają zmianie. Zmiany te obejmują (ale nie wyłącznie) położenie mebli, zamknięte lub otwarte drzwi, oświetlenie i obecność sylwetek. Poprzez powtarzanie obserwacji badacze ustalili, że nie więcej niż pięć sylwetek jest widocznych w jednej chwili.

Dodatek 3561.1: Opisy

TYTUŁ PRZEDSTAWIA GODNE UWAGI POSTACIE
SCP-3561-1: Korytarz.na.piętrze Korytarz z krzesłem, dwoma obrazami i trzema otwartymi drzwiami (jedno na prawo od obserwatora, dwa na przeciw). Przez jedne z drzwi widać okno. Sylwetka czasem stoi w zacienionej części kolejnego pokoju, patrząc w stronę rogu pomieszczenia.
SCP-3561-2: Stary piecyk Po lewej żeliwny piecyk opalany drewnem, na wprost drzwi prowadzące do korytarza. Sylwetka stoi albo na korytarzu albo obok piecyka.
SCP-3561-3: Okno w dziewczęcej sypialni Na wprost jest otwarte okno z krzesłem bezpośrednio pod nim. Na prawo znajduje się łóżko, na lewo kredens. Sylwetka siedzi na krześle odwrócona w stronę okna, z głową pochyloną w modlitwie. Gdy jej nie ma krzesło znika, a okno jest zamknięte.
SCP-3561-4: Salon Drzwi po lewej prowadzące do salonu z obrazem, prostym łóżkiem, stołem i urną; na prawo jest komoda, nad nią lustro. Sylwetka czasami siedzi na łóżku, z głową pochyloną w modlitwie. W lustrze widoczne jest odbicie drugiej sylwetki.
SCP-3561-5: Jadalnia Ciemny pokój ze stołem i jedną zapaloną świeczką na nim. Do pięciu sylwetek siedzi przy stole, z głowami pochylonymi w modlitwie.
SCP-3561-6: Przedsionek Po lewej stół z dwiema zapalonymi świeczkami; na wprost okno, obok niego drzwi. Jest noc. Sylwetka siedzi przy stole z głową pochyloną w modlitwie. Gdy wszystkie pięć sylwetek jest obecnych na SCP-3561-5, można zobaczyć rękę przyciśniętą do okna.

Dodatek 3561.2: Historia i Pozyskanie

Theodore Holdstock przeprowadził się do Budziszyna z rodziną (trzema córkami, dwoma synami i żoną) w roku 1902 z nieujawnionych powodów (prawdopodobnie było to związane z pogarszającym się stanem psychicznym jego żony). Chociaż początkowo ich szanowano, Theodore i jego rodzina z czasem coraz bardziej odizolowywała się od ich sąsiadów w związku z szerzącymi się plotkami na temat choroby jego żony.

W 1904, Adelaide Weber (żona właściciela sklepu ogólnospożywczego, którzy wprowadzili się do miasta poprzedniego roku) napisała w swoim dzienniku o 'dziwnej rodzinie', która nigdy nie wychodziła z domu, za wyjątkiem męża — i to tylko by kupować zapasy. Obawy dotyczące stanu rodziny osiągnęły szczyt w 1905, gdy poproszono lokalną policję o interwencję. Nie przetrwały żadne dokumenty dotyczące tej konfrontacji; jednakże Theodore Holdstock dalej mieszkał w swoim domu aż do roku 1909, kiedy to popełnił samobójstwo.

Mimo wielu zgłoszeń ich sąsiadów, którzy twierdzili, że widzieli członków jego rodziny stojących w oknach, nie znaleziono żadnych śladów żony lub dzieci Theodore'a Holdstocka. Cały dobytek Pana Holdstocka (włącznie z SCP-3561) został potem sprzedany, a obrazy ostatecznie znalazły się w posiadaniu Basila Ottingera (szwajcarskiego bankiera i kolekcjonera anomalnej sztuki). SCP-3561 został pozyskany w roku 1985 razem z kilkoma innymi anomalnymi dziełami podczas fundacyjnego najazdu przeprowadzonego w Romandii w Szwajcarii.

Renowacje domu Holdstocka w 1987 roku doprowadziły do odkrycia nieznanej podpiwnicy. Wewnątrz niej policja znalazła pięć dobrze zachowanych ciał pasujących do wieku i opisów dwóch synów, żony i dwóch z trzech córek Holdstocka.

Każde ciało zostało ciasno owinięte w czarny kaptur i szal, ukrywając ich cechy szczególne; ręce zostały uwiązane drutem w pozycji modlitwy. Szczątki zostały poddane obróbce chemicznej, by przeciwdziałać gniciu i odorowi. W każde ciało chirurgicznie wstawiony został prosty, mosiężny szkielet z ruchomymi stawami, pozwalając na ustawianie ich w różnych pozycjach.

Do dnia dzisiejszego stan Marie Holdstock (najstarszej córki Theodore'a Holdstocka) pozostaje nieznany.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported