SCP-3589

ocena: +5+x
armory.jpeg

Ramię SCP-3589 uszkodzone podczas przełamania

Identyfikator podmiotu: SCP-3589

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3589 jest przechowywany w Standardowej Komorze Przechowawczej dla Humanoidów w Ośrodku 31. Obecne ramiona i górna część ciała SCP-3589 mają pozostać unieruchomione w żelu polimerowym #MCN119 (wymienianym co miesiąc). Natychmiastowo po zakończeniu jakichkolwiek badań, badacze mają za zadanie kilkakrotnie usuwać ramiona SCP-3589, do czasu odrośnięcia ludzkich kończyn, oraz ponownie nałożyć żel.

Niebiologiczne ramiona składające się z wartościowych materiałów mogą zostać przetopione, bądź w inny sposób zutylizowane, a biologiczne ramiona mają zostać zakonserwowane kriogenicznie, gdy nie są przeprowadzane na nich badania.

Opis: SCP-3589 to Armando Rivera, 34 letni mężczyzna pochodzenia Meksykańsko-Amerykańskiego.

Anomalne właściwości SCP-3589 manifestują się, kiedy jedno z jego ramion jest usunięte. Następnie, z kikuta SCP-3589 zacznie wyrastać amorficzna masa komórek macierzystych. Narośl ta szybko się zróżnicuje i w przeciągu 1,1 sekundy przekształca się w nowe ramię. SCP-3589 twierdzi, że nie czuje żadnego bólu, zarówno podczas tego procesu, jak i początkowego usunięcia.

SCP-3589 jest w stanie siłą wyrwać swoje własne ramiona bez większego oporu, bądź trudności. Jednakże, zewnętrzne próby usunięcia ramion wymagają w przybliżeniu czterokrotnie większej siły wyrwania niż ta, która mogłaby spowodować zwichnięcie ludzkiego barku.

Oderwane ramiona SCP-3589 mogą składać się z wielu różnych materiałów, oraz nie są całkowicie ludzkie w morfologii1.

W przybliżeniu 30% kończyn wytworzonych przez SCP-3589 przypominają nieanomalne ludzkie kończyny. Badania DNA dopasowały do kończyn żyjących osób; osoby te nie wykazują żadnych anomalnych właściwości, bądź nie są świadome istnienia SCP-3589. Ramiona składające się z gazowych, ciekłych, lub amorficznych materiałów zachowują swój kształt. Struktura usuniętych ramion wydaje się być wytwarzana losowo.

Po oderwaniu, biologiczne ramiona pozostają sprawne, pomimo braku przepływu krwi od SCP-3589. Wiele warstw tkanki epidermalnej uszczelnia wszystkie naczynia krwionośne w miejscu usunięcia.

SCP-3589 utrzymuje ograniczoną kontrolę ruchową nad odciętymi ramionami, gdzie stopień koordynacji i kontroli nad nimi jest odwrotnie proporcjonalny do liczby instancji, które SCP-3589 próbuje kontrolować równocześnie. SCP-3589 otrzymuje ograniczone informacje zmysłowe od odciętych ramion (głównie dotyk i propriocepcja).

Dodatek 3589-01: Podczas niepowiązanego przełamania zabezpieczeń, SCP-3589 próbował uciec w wynikłym chaosie i odrzucił kilkadziesiąt ramion, dopóki nie wytworzył kilka gęstych, metalicznych. SCP-3589 połączył te ramiona wokół swojego ciała, aby się ochronić, oraz spróbować zbiec Ośrodkowej ochronie, dzierżąc więcej ramion (odpowiadające Terizinosaurowi, skorpionom, oraz różnym lotnym substancjom chemicznym), jako prowizoryczne bronie.

Dr Rosa Marquez została ciężko ranna, podczas przełamania, tracąc swoje lewe ramię. Podczas próby aktywowania procedury blokady Ośrodka, jedno z odrzuconych, ludzkich ramion SCP-3589 wylądowało w pobliżu niej i połączyło się z kikutem jej brakującej kończyny. Następnie, SCP-3589 stracił kontrolę nad wszystkimi odrzuconymi ramionami, które zwróciły się w kierunku Dr Marquez.

Ponad 200 ramion otoczyło Dr Marquez. Kilkadziesiąt z nich połączyło się z nią u swoich spodów, podczas gdy pozostałe kończyny ułożyły się w skomplikowaną, wielościenną klatkę. Klatka ta kurczyła się do momentu, aż uformowała się w sferyczną skorupę o średnicy około 2m. Pozostała ona w tym stanie przez około 4 minuty, po czym wszystkie ramiona obejmujące tę strukturę rozłączyły się i upadły na ziemię. SCP-3589 pozostał niezdolny do czucia, bądź kontrolowania któregokolwiek z tych ramion, aczkolwiek żadne z nich nie uległo rozkładowi.

Nie znaleziono żadnych śladów po Dr Marquez.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported