SCP-359
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-359

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-359 zamknięty jest w betonowej strukturze o wymiarach 30 [m] : 30 [m] : 30 [m]. Do konstrukcji tej nie wolno wchodzić w godzinach od 21:00 do 06:00 czasu lokalnego. Monitoring w tych godzinach przeprowadzany jest za pomocą kamer bezpieczeństwa zainstalowanych wewnątrz struktury.

SCP-359 należy codziennie karmić pojedynczym egzemplarzem dojrzałej świni. Akceptowalne substytuty diety mogą być uzgadniane z agentem ██████████ i dr. ██████████. Pozostałości po ofiarach SCP-359 muszą zostać usunięte z przechowalni do godziny 20:45.

Opis: SCP-359 wygląda jak metalowa rzeźba przedstawiająca myszołowa rdzawosternego (Buteo jamaicensis) z rozpiętością skrzydeł ok. 4,3 [m]. Obiekt stoi w gnieździe na szczycie 12 [m] łuku. W dzień (godziny ok. 06:00–21:00 czasu lokalnego), obiekt nie dokonuje żadnych poruszeń ani nie reaguje na stymulacje zewnętrzne. Jednakże Fundacja dowiodła, iż w godzinach od 21:00 do 06:00 obiekt zachowuje się podobnie jak dojrzały okaz myszołowa rdzawosternego, z wyjątkiem nocnej aktywności osobnika. SCP-359 najwyraźniej potrafi latać – nie określono jeszcze mechanizmu, który wykorzystywany jest do tego działania, ponieważ skrzydła obiektu są zbyt krótkie, by mogły umożliwić lot.

Przed pozyskaniem, SCP-359 znajdował się na południe od █████████, ████, w Stanach Zjednoczonych. Obiekt po raz pierwszy został zauważony przez Fundację, kiedy lokalni leśniczy zaczęli znajdować truchła jeleni wirginijskich (Odocoileus virginianus) na obszarze do 1 [km] od rzeźby; szczątki jeleni nosiły znamiona żerowania. Jeleń wirginijski nie posiada żadnych naturalnych wrogów-drapieżników w stanie ████. Śledztwo oficjalnie rozpoczęło się [USUNIĘTO], po otrzymaniu informacji od kierowców jadących Drogą Stanową ██, o tym, iż sam obiekt już na łuku się nie znajdował. W tym samym dniu, lokalny farmer doniósł o znalezieniu rzeźby na swoim polu: pochylała się ona nad szczątkami jednej z jego krów, zwierze to nosiło znamiona żerowania większego ptaka. Farmerowi zaaplikowano preparat amnezyjny klasy A i poinformowano, iż jego krowa zdechła wskutek przyczyn naturalnych, a jej truchło zostały skonsumowane przez kojoty. Droga ██ została zamknięta "na czas trwania napraw", a SCP-359 przeniesiony został do swojej obecnej przechowalni. Na łuku umieszczono nieruchomą replikę podmiotu.

Dodatek 1: Przed pozyskaniem nie istniały żadne dowody wskazujące na to, żeby SCP-359 kiedykolwiek próbował żerować na zwierzętach innych niż ssaki parzystokopytne. Jednakże, od czasu zabezpieczenia obiektu, zaatakował on a następnie skonsumował czterech pracowników klasy D, którzy weszli do jego przechowalni w czasie zastrzeżonym. Trwa badanie przyczyn zajścia tej zmiany dietetycznej u podmiotu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported