SCP-3693
ocena: +2+x
SCP-3693
Poziom2
Klasa podmiotu:
euclid
Klasa drugorzędna:
n/a
Poziom zakłóceń:
dark
Poziom ryzyka:
znikomy

theother.jpg

Ilustracja SCP-3693.

Identyfikator podmiotu: SCP-3693

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3693 jest przechowywany w bezpiecznej krypcie przechowawczej w Ośrodku 19. Ze względu na nieokreślone zachowanie SCP-3693 oraz niezdolność wizualnych urządzeń rejestrujących do postrzegania SCP-3693, obiekt musi być monitorowany przez cały czas przez ludzkiego obserwatora przez okienną stację widokową bezpośrednio przylegającą do jego przechowalni. Wszelkie zmiany w tym zachowaniu mają być zaraportowane do specjalisty przechowywania SCP-3693.

Opis: SCP-3693 jest wysoką na 1.6m ceramiczną rzeźbą przedstawiającą młodą kobietę o nieokreślonym wieku.

SCP-3693 może zostać zauważony wyłącznie, gdy obserwatorzy mają zamknięte oczy. Pomimo tego, że jest widoczny przez zamknięte powieki, inne bariery (takie jak ściany lub drzwi) będą blokować go w części lub w całości. Zazwyczaj jest obserwowany, unosząc się parę centymetrów nad ziemią, ale okazjonalnie spocznie, jeśli nie poruszał się przez jakiś czas.

Podczas obserwacji, SCP-3693 szybko zbliży się do obserwatora, wchodząc do najbliższej wolnej przestrzeni (w odległości kilku centymetrów), jednocześnie odwracając się w ich stronę. W zależności od wysokości obserwatora SCP-3693 przejdzie do unoszenia się na poziomie oczu. Jeśli obserwator poruszy się z jego oryginalnej pozycji z jego oczami wciąż zamkniętymi, SCP-3693 podąży za nim, cały czas utrzymując tę samą odległość. Gdy obserwator otworzy oczy, SCP-3693 zaprzestanie jakiegokolwiek ruchu. Nawet gdy nie jest widziany, SCP-3693 okupuje przestrzeń i można z nim wchodzić w interakcje; wydaje się, że nie jest w stanie poruszać się przez ściany ani wchodzić w interakcje z drzwiami.

Osoby, które obserwują SCP-3693 często zgłaszają uczucie bycia obserwowanymi. Długotrwałe wystawienie zazwyczaj prowadzi do umiarkowanego niepokoju. SCP-3693 nie podjął żadnych wrogich działań podczas przebywania w zamknięciu Fundacji.

Dodatek 3693.1: Odkrycie

SCP-3693 został odkryty w 1995 roku na wyspie Hashima, Japonia, przez fundacyjny personel przeprowadzający śledztwo w sprawie lokalnych legend o duchu kobiety zabitej tam przez odrzuconego kochanka. Podczas badania piwnicy opuszczonego magazynu agenci zaobserwowali SCP-3693 przyciśniętego do szklanej ścianki działowej, podążając za nimi, gdy ich oczy były zamknięte. Dalsze badanie tego miejsca ujawniły pokruszone resztki betonu i skręcone pręty zbrojeniowe, a także kilka odpływów podłogowych, które były zatkane krwią i odchodami. Ciało kobiety ze złamanym karkiem zostało odnalezione obok.

Po zabezpieczeniu SCP-3693 i przeniesieniu go, agenci Fundacji wrócili do magazynu, by kontynuować badanie tego miejsca. Nie można już było zlokalizować piwnicy. Śledztwo w sprawie tożsamości ciała trwa.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported