SCP-372
ocena: +10+x
4672099774_43981e976c.jpg

SCP-372 (najwyraźniejsze znane zdjęcie)

Identyfikator podmiotu: SCP-372

Klasa obiektu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-372 przechowywany jest w celi o wymiarach 5m x 2m x 4m, wyłożonej wzmocnionymi płytami z pleksiglasu. W każdej z 4 ścian celi znajdują się czujniki ruchu na podczerwień. Karmienie obiektu odbywa się raz na dwa tygodnie, składa się ono z 1 kg czerwonego mięsa oraz surowych warzyw. Pożywienie podawane jest za pomocą wbudowanej w celę rynny.

Wszyscy strażnicy pracujący w pobliżu celi przechowawczej SCP-372 mają być wyposażeni w hełmy z wbudowanymi na przodzie kamerami, transmitującymi obraz na żywo do najbliższego stanowiska straży. W przypadku naruszenia procedur przechowawczych należy ogłosić alarm o obowiązku obserwowania krótkich ruchów w kącie widzenia, oraz natychmiast zgłosić jeśli, taki ruch zostanie zaobserwowany.

Opis: SCP-372 jest stworzeniem nieznanego gatunku, mierzącego około 2 metrów długości od głowy do ogona, ważące w przybliżeniu 45 kilogramów. Posiada długie, cienkie ciało z ośmioma parami wąskich kończyn.

Analizy obiektu wykazały, że włókna mięśniowe są [ZMIENIONO], co pozwala obiektowi na wykonywanie bardzo szybkich i precyzyjnych ruchów. Każda część korpusu jest wyjątkowo elastyczna, a odnóża są pokryte niewielkimi wypustkami pozwalającymi przylegać do wszystkich powierzchni stałych.

W miejscu uszu i oczu obiekt posiada [USUNIĘTO]. Ten narząd zmysłu jest zdolny nie tylko do echolokacji, ale także do wykrywania transferu energii, takiej jak impulsy elektryczne w mózgach pobliskich istot. SCP-372 posiada zdolność dostosowywania swoich ruchów do tych impulsów oraz przewidywania ruchów wszystkich istot w pobliżu. Używa tej techniki do ukrywania się za osobą, w martwej części pola widzenia oraz poza widzeniem peryferyjnym podczas ruchów sakkadowych.

SCP-372 pierwszy raz zwrócił uwagę fundacji dnia █.██.████, gdy tajny agent pracujący w █████████ ██████ doniósł, że widział istotę przypominającą rzekome halucynacje jednego z pacjentów (pan ████ ████████). Po dokładnym dochodzeniu, SCP-372 został schwytany poprzez [ZMIENIONO], po czym halucynacje przestały dręczyć poszkodowanego. Obiekt dezorientował pacjenta poprzez ukrywanie się poza polem widzenia pozostałych ludzi, przez co zwidy ''potwora'' nie mógł zobaczyć nikt inny. Niestety, w tym czasie pacjent rzeczywiście był niezrównoważony psychicznie z powodu stresu i [USUNIĘTO].

Log testów SCP-372

Uczestnicy: 2 pracowników klasy D
Lokalizacja: Pusty pokój o wymiarach 6m x 5m x 3m
Przebieg testu: D-1 został poinstruowany, aby stanąć na środku pokoju, natomiast D-2 w rogu. Oboje mieli za zadanie dokonać wizualnego przeszukania pomieszczenia. SCP-372 został wpuszczony do pokoju. Po pięciu minutach, strażnicy weszli i wyprowadzili SCP-372 z powrotem do celi przechowawczej, a D-1 i D-2 zdali sprawozdanie.
Wyniki: Po pięciu minutach, D-1 nie zaobserwował niczego, natomiast D-2 zauważył kilka szybkich ruchów.

Uczestnicy: 2 pracowników klasy D
Lokalizacja: Pusty pokój o wymiarach 6m x 5m x 3m
Przebieg testu: D-1 oraz D-2 otrzymali nakaz stanąć w przeciwległych rogach pokoju i dokonać wizualnego przeszukania wraz z wpuszczeniem do środka SCP-372.
Wyniki: Po pięciu minutach obaj pracownicy klasy D zauważyli SCP-372 piętnaście razy (w identycznych momentach). Uważa się, że SCP-372 pozostawał w miejscach, gdzie nakładały się martwe punkty widzenia obydwóch testerów, a od czasu do czasu musiał zmieniać kryjówkę, podczas gdy owe punkty się nie nakładały.

Uczestnicy: 4 pracowników klasy D
Lokalizacja: Pusty pokój o wymiarach 6m x 5m x 3m
Przebieg testu: D-1, D-2, D-3 oraz D-4 zostali poinformowani, aby stanąć w czterech rogach pokoju i wypatrywać SCP-372
Wyniki: Około 1,5 sekundy po wpuszczeniu SCP-372 do obszaru testowego, D-3 wrzasnął i skulił się na podłodze próbując zatamować krew tryskająca z rany na [ZMIENIONO], która pojawiła się samoistnie. D-1, D-2 i D-4 porzucili swoje stanowiska i podbiegli do (zablokowane) wyjścia. D-4 zaczął mocno uderzać w drzwi, zanim również został ranny, tracąc jeden ███. D-1 i D-2 wycofali się do jednego rogu; D-1 skulił się w pozycji embrionalnej, podczas gdy D-2 stał zupełnie nieruchomo. Nie zaobserwowano żadnej aktywności w ciągu następnych pięciu minut. Gdy test został zakończony, D-3 zmarł, D-4 wymagał chirurgicznego [ZMIENIONO], natomiast D-1 i D-2 nie byli fizycznie poszkodowani. Żaden z pracowników klasy D, którzy przetrwali, nie zaobserwował SCP-372 aż do końca testu.
Notatki: Pomijając to, co SCP-372 zrobił choremu psychicznie pacjentowi, jest to pierwszy przypadek ataku mogącego zaszkodzić jakiejś osobie. D-3 nie miał czasu, by zrobić cokolwiek, co zdenerwowałoby SCP-372. Może po prostu był głodny? - Dr. ███████.

Uzupełnienie: Każdy członek personelu udający w żartach nerwowość i zgłaszający w celach rozrywkowych zaobserwowanie SCP-372 otrzyma wyjątkowo surową naganę. —O5-█

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported