SCP-374
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-374

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-374 musi być przechowywany zdemontowany. Ostrze SCP-374 ma być przechowywane oddzielnie od reszty obiektu i po każdym użyciu należy je wyczyścić i wypolerować optyczną ściereczką do polerowania i nieabrazyjnym środkiem czyszczącym.

Ze względu na ich skrajny wiek, wszystkie części obiektu muszą być trzymane w placówkach o kontrolowanym klimacie. Ostrze musi być przechowywane w placówce z systemem przeciwpożarowym klasy 2, a rama musi być przechowywana w placówce z systemem przeciwpożarowym klasy 3.

Właściwości SCP-374 zależą od połączenia jego oryginalnej drewnianej ramy i metalowego ostrza; należy je zachować. Inne części SCP-374 (wkręty, śruby, lina) mogą zostać wymienione w razie potrzeby.

Każda martwa instancja SCP-374-1 ma być przechowywana w formaldehydzie przez okres jednego roku, po czym ma zostać spalona. Z wyjątkiem sytuacji awaryjnych do produkcji instancji SCP-374-1 można wykorzystywać wyłącznie personel klasy D.

Wszystkie przesłuchania mają być nagrywane, transkrybowane i archiwizowane. Przesłuchania należy rozpoczynać pytaniem "Słyszysz mnie?" w celu wymuszenia odpowiedzi.

Opis: SCP-374 jest gilotyną z czasów rewolucji francuskiej stworzoną z dębu ze stalowym ostrzem. SCP-374 nie przejawia anomalnych właściwości, gdy nie jest używany. Każde użycie SCP-374 do ścięcia głowy żywego człowieka tworzy instancję SCP-374-1.

SCP-374-1 jest odciętą ludzką głową zamieszkałą przez osobowość mężczyzny z czasów rewolucji francuskiej o imieniu Jean-Philippe-Horace-Donatien █████████████. Przez około trzydzieści pięć (35) minut po utworzeniu instancji, SCP-374-1 jest w stanie widzieć, słyszeć i mówić, a także przejawiać ograniczone formy zwiększonej świadomości, umożliwiające mu udzielenie prawdziwych odpowiedzi na wszelkie zadane pytania.

Strategiczna użyteczność obiektu jest ograniczona kłótliwością i niechęcią do Fundacji: ponieważ obiekt jest przekonany, że pracownicy Fundacji są złymi mordercami, może próbować zaciemniać, wprowadzać w błąd lub zmieniać temat.

Kiedy zbliża się koniec okresu aktywności, SCP-374-1 najpierw traci wzrok, potem słuch, a ostatecznie staje się bezwładny.

Historia: SCP-374 został pozyskany podczas nalotu na placówkę Marshall, Carter, and Dark w roku 19██. Podczas pierwszej manifestacji pod kontrolą Fundacji, SCP-374-1 wypowiedział poniższe słowa:

"Ah, moi nowi władcy. Oto zasady mojego istnienia. Po pierwsze, zadajcie mi pytania, a ja udzielę prawdziwych odpowiedzi. Po drugie, [PRZEKLEŃSTWO] was wszystkich i [PRZEKLEŃSTWO] wasze matki. Jesteście morderczymi tyranami, a ja was [PRZEKLEŃSTWO] nienawidzę. Zapamiętajcie to."

Dodatek: SCP-374-1 odpowiada na bezpośrednie pytania prawdziwymi, ale bezużytecznymi stwierdzeniami, takimi jak "Nie chcę ci tego mówić", "Nienawidzę cię" i "Mam nadzieję, że wszyscy powiązani z Fundacją SCP będą płonąć w piekle na zawsze"; jego brak współpracy w tych przypadkach można obejść, po prostu mówiąc mu "to nie ma znaczenia".

Dodatek: Ze względu na jego tendencję do długich filozoficznych dygresji dotyczących wolnej woli, paradoksów predestynacji i teorii chaosu, SCP-374-1 nie należy zadawać pytań dotyczących przyszłości.

Log przesłuchania: (██ marca, 20██)

Dr. █████████: Słyszysz mnie?

SCP-374-1: Oczywiście, ty głupi [PRZEKLEŃSTWO]! Czego [PRZEKLEŃSTWO] wasza [PRZEKLEŃSTWO] Fundacja chce tym razem. "Jean-Philippe, gdzie są moje kluczyki!" "Jean-Philippe, czy ta głupia [PRZEKLEŃSTWO] w stołówce mnie lubi!" "Jean-Philippe, ile to pięćdziesiąt osiem razy dwadzieścia trzy!"

Dr. █████████: Jak i dlaczego twoja świadomość jest związana z tą gilotyną? W jaki sposób i dlaczego jesteś zmuszony udzielać prawdziwych i pouczających odpowiedzi na zadawane przez nas pytania?

SCP-374-1: Nie mogę odpowiadać na pytania związane z tym tematem. Oh, dobra robota, [PRZEKLEŃSTWO], zmarnowałeś ludzkie życie na jedną z niewielu rzeczy, o których nie mogę ci przekazać informacji. Ty [PRZEKLEŃSTWO] potworze.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported