SCP-3759

ocena: +4+x
endling.jpg

Instancja SCP-3759.

Identyfikator podmiotu: SCP-3759

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Lokalizatory GPS mają być utrzymywane na lądzie zajmowanym przez SCP-3759. Standardowe protokoły dezinformacji, przekierowywania statków i samolotów oraz fałszowania zdjęć satelitarnych obowiązują.

Opis: SCP-3759 odnosi się do grupy kilku tysięcy nienamacalnych żółwi olbrzymich z Pinty (Chelonoidis abingdonii) będących na zmiennym lądzie obecnie znajdującym się 380 km na zachód od wybrzeża Ekwadoru.

Instancje SCP-3759 zmieniają każdą powierzchnię, na której staną, w skałę wulkaniczną, do maksymalnego promienia 5,8 m. Analiza geologiczna tej skały wskazuje, że jej kompozycja jest zgodna z tą z Wysp Galapagos. Skała tworzona przez instancje SCP-3759 jest jedynym znanym materiałem, przez który nie mogą przeniknąć.

Ilość powierchni, którą populacja SCP-3759 może zmienić w jednej chwili ma górny limit w przybliżeniu równy 1,4 km2; po tym jakakolwiek dalsza transmutacja skutkuje w tym, że równa ilość wcześniej przemienionej skały zmienia się w wodę morską.

Słodkowodne sadzawki i wegetacja rodzima dla Galapagos spontanicznie pojawiają się w pobliżu środka lądu w równych okresach.

Dodatek: Ranka 24.06.2012, "Samotny George", ostatni nieanomalny przedstawiciel żółwia olbrzymiego z Pinty, umarł. Populacja SCP-3759 zorganizowała się, by uformować okrąg i w środku okręgu zmanifestowała się nowa instancja SCP-3759. To jedyny raz, kiedy stworzenie nowej instancji zostało zarejestrowane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported