SCP-3790

Department of Abnormalities

ocena: +10+x

Site scp-wiki.net.pl cannot be found.


doorway3.jpg

Wnętrze SCP-3790.

Specjalne Czynności Przechowawcze: Drzwi do klatki schodowej prowadzącej do SCP-3790 muszą być zamknięte na kłódkę przez cały czas, a w pobliżu musi znajdować się jeden strażnik, by upewnić się, że żadna osoba nie wejdzie do SCP-3790.

Decyzją Rady Nadzorczej wejście do SCP-3790 jest wzbronione.

Opis: SCP-3790 jest strukturą zlokalizowaną poniżej opuszczonego magazynu Port Superior Canning Company w Londynie, Wielka Brytania. Jedyny dostęp do tej przestrzeni to wąska klatka schodowa, która kończy się małymi czarnymi drzwiami. Drzwi te nie posiadają żadnych znaków identyfikacyjnych z wyjątkiem małej metalowej plakietki tuż nad klamką o treści "Departament Anormalności Fundacji SCP".

  • _


  Wnętrze SCP-3790 składa się z kilku poziomów, każdy zawiera korytarz posiadający cztery drzwi, po dwa na stronę, i okratowaną windę towarową na samym końcu prowadzącą do niższych poziomów. Choć istnieją dowody na wcześniejszą ludzką aktywność w SCP-3790, struktura wydaje się być opuszczona od dłuższego czasu.

  Każde z drzwi to solidne, ciężkie metalowe drzwi z przesuwanym panelem zakrywającym małe szklane okienko do słabo oświetlonej komory za nimi. Drzwi te, niektóre z nich są zardzewiałe ale inaczej nienaruszone, zostały w pewnym momencie w przeszłości pozbawione klamek i mechanizmów otwierających i zostały zamknięte za pomocą przyspawania. Jedynymi znakami charakterystycznymi na tych drzwiach są małe metalowe plakietki zlokalizowane tuż pod przesuwanym panelem. Te plakietki zazwyczaj posiadają coś, co uważa się za desygnację nadaną zawartości komory, choć w paru przypadkach plakietki zostały usunięte lub uszkodzone.

  Podkładka do pisania trzymająca notatnik wisi na tyle głównych drzwi wejściowych. Wydaje się, że kilka stron zostało wyrwanych z notatnika. Najbardziej frontowa nianaruszona kartka zawiera listę imion i krótką notkę. Pozostałe strony nie są istotne.

  Winda ma dostęp do siedmiu poziomów struktury.

  Nie ma żadnego zapisu potwierdzającego, że Fundacja SCP kiedykolwiek miała Departament Anormalności. Nie odnaleziono żadnych informacji dotyczących struktury.

  Dodatek 3790.1: Zawartość Komór

  Poniżej znajduje się lista pokoi na każdym poziomie, tekst na każdej plakietce, oraz wizualny opis zawartości każdej komory, jeśli taki jest możliwy.


  Poziom Pierwszy

  Pokój Pierwszy
  Nazwa na Plakietce: Vivaldi
  Opis: Komora jest pusta z wyjątkiem skrzypiec podpartych w odległym rogu pokoju. Smyczek jest zniszczony i leży na ziemi przed nimi.

  Pokój Drugi
  Nazwa na Plakietce: Twarz Montezumy
  Opis: Ozdobna drewniana skrzynia ze złotymi inkrustacjami i dużą stalową kłódką spoczywa na stole na środku komory. Cichy odgłos tykania, taki jak zegarka, jest ledwo słyszalny ze środka komory.

  Pokój Trzeci
  Nazwa na Plakietce: Brak plakietki
  Opis: Komora jest pusta.

  Pokój Czwarty
  Nazwa na Plakietce: Plakietka została uszkodzona, a tekst jest nieczytelny
  Opis: Komora jest pusta. Długie nacięcia pokrywają ściany. Kawałki kości są widoczne na podłodze komory.

  Poziom Drugi

  Pokój Pierwszy
  Nazwa na Plakietce: Ian
  Opis: Chudy, blady mężczyzna w kaftanie bezpieczeństwa z opaską na oczach siedzi w kącie komory.

  Pokój Drugi
  Nazwa na Plakietce: Płaczący Chłopiec
  Opis: W pokoju ustawiono płótno. Owinięte jest prześcieradłem.

  Pokój Trzeci
  Nazwa na Plakietce: Obserwatorzy
  Opis: Trzy nieco humanoidalne postacie skulone są w dalekim kącie pokoju, odwracając wzrok od drzwi. Figury nieznacznie się przesuwają, ale z powodu warunków oświetleniowych w komorze nie można dostrzec innych szczegółów.

  Pokój Czwarty
  Nazwa na Plakietce: Brak plakietki
  Opis: Za drzwiami wydaje się być kolejny ciemny korytarz.

  Poziom Trzeci

  Pokój Pierwszy
  Nazwa na Plakietce: Nieskończone Zimno
  Opis: Podłoga komory jest pokryta cienką warstwą wody. Wnętrze pokoju wydaje się znacznie większe niż pozwalałyby na to wymiary zewnętrzne.

  Pokój Drugi
  Nazwa na Plakietce: Smutek
  Opis: W środku komory znajduje się piedestał. Cztery równoległe linie w kurzu, podobne do śladów palców, sugerują, że to, co było na nim, zostało niedawno usunięte.

  Pokój Trzeci
  Nazwa na Plakietce: Świat Bez Ludzi
  Opis: Komora jest pusta.

  Pokój Czwarty
  Nazwa na Plakietce: Nienawiść Adama
  Opis: Czarny, niewyraźny, falujący kształt jest widoczny z tyłu pokoju.

  Poziom Czwarty

  Pokój Pierwszy
  Nazwa na Plakietce: Gwiazda Poranna
  Opis: Zardzewiały miecz wisi na stojaku z tyłu pokoju. Drzwi do komory wydają się być ciepłe.

  Pokój Drugi
  Nazwa na Plakietce: Piołun
  Opis: Okienko jest zasłonięte.

  Pokój Trzeci
  Nazwa na Plakietce: Naszyjnik Harmonii
  Opis: Prosty złoty naszyjnik wisi na filarze z tyłu pokoju, który jest oświetlany przez pojedynczą wysoką świeczkę. Komora nie wydaje się mieć podłogi.

  Pokój Czwarty
  Nazwa na Plakietce: Brak plakietki
  Opis: Komora jest nieoświetlona. Osoby, które wejrzą do pokoju, czują po tym długotrwałe uczucie strachu.

  Poziom Piąty

  Pokój Pierwszy
  Nazwa na Plakietce: Serce Ludzkości
  Opis: W środku komory znajduje się pojedyncze, wciąż bijące, ludzkie serce podwieszone do sufitu za pomocą drutu. Wnętrze komory wydaje się być zniekształcone.

  Pokój Drugi
  Nazwa na Plakietce: Ślady narzędzi wskazują, że plakietka została oderwana. Słowo "witaj" zostało wydrapane w metalu w miejscu, w którym powinna być plakietka.
  Opis: Panel przesuwny jest przyspawany.

  Pokój Trzeci
  Nazwa na Plakietce: Kanał 55
  Opis: Mały telewizor CRT znajduje się w środku pokoju. Coś gra na ekranie, ale zasłonięto go ciemną tkaniną.

  Pokój Czwarty
  Nazwa na Plakietce: Żywy Koszmar
  Opis: Brudny podwójny materac na prostej metalowej ramie spoczywa na środku pokoju. Na materacu leży figura z podciągniętym na nią prześcieradłem.

  Poziom Szósty

  Pokój Pierwszy
  Nazwa na Plakietce: Pan Cisza
  Opis: Wysokie, czarne, drewniane pudło opiera się na tylnej ścianie. Jest związane łańcuchami i zamkami. Z przodu zostało udekorowane jasnofioletowym "W" ze złotym wykończeniem.

  Pokój Drugi
  Nazwa na Plakietce: Krzesło Martwego Człowieka
  Opis: Drewniane krzesło znajduje się w odległym rogu pokoju. Można zobaczyć słaby cień 'siedzący' na nim, który znika przy drugiej obserwacji.

  Pokój Trzeci
  Nazwa na Plakietce: Ötzi
  Opis: Warstwa lodu zakrywa okienko i pogarsza widoczność. Można zobaczyć ciemny kształt na środku pokoju, choć nie można rozróżnić żadnych szczegółów.

  Pokój Czwarty
  Nazwa na Plakietce: Korona Apollyona
  Opis: Srebrna skrytka znajduje się na stole na środku pokoju. Warto zauważyć, że zewnętrzna strona drzwi jest pokryta zarysowaniami, jak gdyby coś próbowało dostać się do komory.

  Poziom Siódmy

  Choć otwarcie poziomu siódmego jest widoczne przez okratowaną podłogę windy, mechanizm podnoszący wydaje się być zmodyfikowany i już więcej nie może uzyskać dostępu do tego poziomu.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported