SCP-3855


ocena: +3+x

INFORMACJA OD ADMINISTRACJI BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI I ZAPISÓW

Poniższy dokument nie był aktualizowany od 13 stycznia 1940 roku. W związku z tym został oznaczony jako zarchiwizowane przez Bezpieczeństwo Informacji i Zapisów Fundacji. Informacje zawarte w nim mogą być znacząco nieaktualne.


3855.jpg

Wejście do SCP-3855 w 1929 roku (po prawej).

Identyfikator podmiotu: SCP-3855 (ZARCHIWIZOWANE)

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3855 obecnie znajduje się pod kontrolą Fundacji, a także został przekształcony w kryjówkę dla lokalnych agentów z Nowego Jorku. Dawni stali klienci Duszy Sekretu zostali poddani działaniom amnezjaków,[sic] - RAISA a pozostali członkowie Duszy Chicago powiązanej z barem zostali schwytani. Obecnie przy wejściu do obiektu obsadzony jest strażnik, w celu zapobiegnięcia nieautoryzowanemu wejściu.

Pod żadnym pozorem pracownicy spoza Fundacji nie mogą dowiedzieć się o istnieniu SCP-3855 lub jego aktywacyjnym haśle.

Opis: SCP-3855 jest dwupiętrowym budynkiem znajdującym się w Lower East Side Manhattanu w Nowym Jorku. Od 1921 do 1930 roku, SCP-3855 był pubem prowadzonym przez Ducha Chicago, anomalną organizację przestępczą, aktywną we wczesnym XX wieku. Znane jako "Dusza Sekretu", jej właściciele serwowali importowane alkohole i wina ustosunkowanym członkom amerykańskich organizacji przestępczych, w tym osobom, które także miały do czynienia z anomalnymi artefaktami. Tak jak pierwotny, tytułowy bar Chicago, Dusza Sekretu posiadała także drugie piętro, które było wykorzystywane do sprzedawania anomalii swoim klientom.

SCP-3855 stanowi pierwsze znane użycie "antymemów"[sic] - RAISA w sferze cywilnej: szczególnie nazwa, miejsce i zastosowanie SCP-3855 nie może zostać przypomniane bez usłyszenia lub przeczytania wywoławczego hasła "Słyszałem o gnieździe Chappella w Manhattanie". Brak tego wyzwalacza sprawi, że wspomnienia powiązane z SCP-3855 staną się nieprzystępne, a osoby odwiedzające obiekt nie będą w stanie przypomnieć sobie miejsca, w którym spędziły czas. Możliwe jest wykonanie nagrań i zdjęć SCP-3855, jednak wspomnienia ich zawartości także zostaną utracone bez wywoławczego hasła.

Historia: SCP-3855 zostało otworzone jako Dusza Sekretu w lutym 1921 roku wedle polecenia lidera Ducha Chicago, Richarda D. Chappella, reprezentując pierwszy rozrost koncernu przestępczego w zarządzaniu pubem na terenie Nowego Jorku. Starając się uniknąć skupienia na sobie zarówno organów prawnych jak i konkurujących organizacji, Chappell nadał SCP-3855 poprzez nieznany sposób anomalne właściwości. Właściwości antymemowe SCP-3855 nie zostały powielone przez żaden inny znany zakład Ducha, aczkolwiek zapisy mogą być niekompletne, ze względu na nieodłączne właściwości redagowania informacji, prawdopodobnie powiązanymi ze wspomnianymi zakładami.

W przeciwieństwie do innych pubów prowadzonych przez organizację Chappella na terenach Chicago, Dusza Sekretu była wybiórcza w swojej klienteli i dokładnie prześwietlała wszystkich klientów przed przekazaniem im wiedzy o wywoławczym haśle. Podczas wstępnej fazy otwarcia dyskutowane było, czy umożliwić stałym klientom wchodzenie na pierwsze piętro, ale ostatecznie zostało to uznane za niepraktyczne.

Wskutek jego anomalnych właściwości, zarówno Fundacja jak i Departament Policji Nowego Jorku nie były w stanie dowiedzieć się o istnieniu lub miejscu SCP-3855. Pomimo że właściciele życzyli sobie poszerzenia biznesu i właściwości antymemowych na inne części Manhattanu, Chappell zawetował pomysł, pisząc w pozyskanym po jego złapaniu liście z 1927 roku:

Nigdy wcześniej nie zaszedłem jak to zrobiłem w biznesie poprzez zadowalanie każdego cholernie głupiego pomysłu, które mi ktoś podsuwał. Doszedłem tutaj będąc ostrożnym. Jeżeli wypełnimy Nowy Jork pubami, których nikt nie może zapamiętać, ludzie zaczną się połapywać, że nie mogą ogarnąć, gdzie byli każdej weekendowej nocy. Otrzymaliśmy złotą gęś, a to, że ta gęś nie jest wysadzana diamentami nie oznacza, że musimy okraść jubilera.

Odkrycie: Dnia 23 listopada 1930 roku, współwłaściciel Duszy Sekretu, Albert Jones, został aresztowany przez NYPD pod zarzutem włamania, kiedy jego była żona zgłosiła, że próbował dostać się do jej mieszkania na Brooklynie. Po tym, jak policja potwierdziła jego powiązanie z Duchem Chicago, prokuratorzy zaoferowali mu zmniejszony wyrok za jego oskarżenie o włamanie i uniewinnienie z wszelkich oskarżeń powiązanych z przestępczą działalnością, z którą był powiązany za wiedzę o działalności Ducha w Nowym Jorku. Jones zaakceptował ugodę i w wkrótce po tym ujawnił istnienie Duszy Sekretu. Po tym jak anomalna natura SCP-3855 i jej wywoławcze hasło stały się znane policji, agencji usadowieni w NYPD poinformowali swoich przełożonych o anomalii, którzy zaczęli planować rajd na Duszę Sekretu.

3855jones.jpg

Zdjęcie Alberta Jonesa (1895-c. 1932)

SCP-3855 zostało nabyte przez Fundację w Boże Narodzenie z 1930 roku, kiedy pub został najechany i zamknięty po informacji od Jonesa, że Richard Chappell będzie w nim obecny, aby świętować. Z niewiadomych przyczyn Chappell dowiedział się znacznie wcześniej o rajdzie i powrócił poprzedniego dnia do Chicago. Po dokładnym skanie przez personel medyczny określono, że SCP-2680 nie był produkowany na miejscu, a SCP-3855 został przeorganizowany jako kryjówka i pozostaje pod stałą kontrolą Fundacji.

Albert Jones został przeniesiony do Maine przez władze federalne USA jako część programu aresztu ochronnego i mieszkał w Bangorze aż do 27 października 1932 roku, kiedy zniknął podczas wracaniu do domu z pracy w lokalnym warzywniaku. Jego kapelusz i marynarka zostały znalezione około kilometr dalej od sklepu i nie wykryto żadnych fizycznych oznak bójki, ani nie zgłaszano przez świadków innej osoby podążającej za nim. W kieszeni jego płaszcza znaleziono notatkę, która brzmiała: "Niezła próba. Nie ukryjesz się, kablu".

Po zamknięciu Ducha Chicago w 1933 nie znaleziono żadnych zapisów losu Jonesa, aczkolwiek uznaje się go za zmarłego.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported