SCP-3874

ocena: +8+x
medium.jpg

SCP-3874 w 2005.

Identyfikator podmiotu: SCP-3874

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Ze względu na Porozumienie SCP-GOC z 19701, bezpośrednie zaangażowanie Fundacji w przechowywanie SCP-3874 jest niemożliwe. Zamiast tego, Fundacja ma za zadanie monitorować aktywności GoI-616 "Pentagram"2 w związku z anomalią i próbując sabotować wszelkie znane próby zamachu na SCP-3874.

Opis: SCP-3874 jest byłym Premierem (1959-1976) i Prezydentem (1976-2008) Kuby, Fidelem Alejandro Castro Ruzem. Choć anomalne właściwości obiektu są w dużej mierze nieznane, wierzy się, że SCP-3874 posiada jedną, lub więcej z poniższych anomalnych właściwości:

 • Możliwość wpływania na prawdopodobieństwo,
 • Jasnowidztwo,
 • Niezniszczalność/Błyskawiczne właściwości regeneracyjne,
 • lub Patafizyczną Wszechwiedzę.

SCP-3874 nie zademonstrował żadnych z wyżej wymienionych anomalnych właściwości publicznie ani nie wykazuje żadnych oznak typowych dla metaczłowieka Klasy-B; jednakże ilość prób zamachu przetrwanych przez SCP-3874 została uznana za najprawdopodobniej anomalną; Według wyciekłej dokumentacji Pentagramu dostarczonej przez dezertera Matthew Shaha, organizacja podjęła ponad 600 prób3 zamachu na SCP-3874 od 1963. Metody wykorzystywane w próbach zabicia obiektu włączają zarówno anomalne, jak i normalne środki.

Wypróbowane metody zawierają:

castro2.jpg

SCP-3874 w 1959.

 • Eksplodujące cygaro,
 • Zatrute lody,
 • Skontaktowanie się z dawnymi członkami Chicago Spirit i Persons of Interest UIU, by uczestniczyć w inwazji w Zatoce Świń,
 • Przemowa dyplomatyczna będąca zagrożeniem poznawczym,
 • Voodoo,
 • Radioaktywne Parafarmaceutyki,
 • i Orbitalny Promień Dezintegracyjny.

Dodatek.01: Po odkryciu anomalnych właściwości SCP-3874 i próby zamachu z 1975, Fundacja rozpoczęła potajemnie wywierać nacisk, by wspierać dochodzenie Church Committee w sprawie nadużywania agencji wywiadowczych Stanów Zjednoczonych przez kilka departamentów stanu.

Ze względu na polityczny nacisk ze strony Departamentu Obrony, zamiast tego Church Committee skoncentrowało swoje dochodzenia na NSA. W odpowiedzi Fundacja zaimplementowała Procedurę-343FB21 "The Strong-Arm", plan pojmania Williama Altona Cartera4. Pod pozorem organizacji frontu terrorystycznego, Fundacja wydała groźbę prezydentowi, który w odpowiedzi podpisał Executive Order 11905, zabraniając pracownikom rządu Stanów Zjednoczonych udziału w zabójstwie politycznym.

Dodatek.02: Pomimo podpisania Executive Order 11905, Pentagram kontynuował podejmowanie tajnych prób zabójstwa, zwłaszcza w 2000, gdy grupa zmieniła niedawno pojmanego Eliána Gonzáleza w uśpionego agenta w celu zabicia SCP-3874. Ten plan został odkryty przez Głównego Naukowca GoI Ośrodka 19 Dr. Everwooda i wysłano agentów wywiadowczych Fundacji, aby podali amnestyki Gonzálezowi, usuwając wszelkie programowanie uśpionego agenta.

Dodatek.03: Dnia 23 czerwca 2001, poniższa korespondencja została otrzymana od prezesa Pentagramu i amerykańskiego sekretarza obrony Donalda Rumsfelda.

bro.pngDo każdego, kogo może to dotyczyć,

Chociaż rząd Stanów Zjednoczonych rozumie i docenia usługi, które zapewnia FSCP naszemu wspaniałemu kraju i światu, nie możemy dłużej znieść waszej ciągłej ingerencji w bezpieczeństwo narodowe. Chociaż Mur Berliński i Związek Radziecki upadły, zagrożenie komunizmem pozostaje żywe na naszym własnym podwórku. Zaledwie 90 mil od Florydy znajduje się potencjalne zagrożenie dla wielkich swobód, na których opiera się ten kraj.

To pokorna prośba o zaprzestanie ingerencji w nasze stosunki zagraniczne. Zgodnie z zasadami przedstawionymi w Inicjatywie Zabezpieczać, Przechowywać, Chronić, nie możecie ingerować w politykę tego kraju poza nadzwyczajnymi okolicznościami. Jeśli nadal będziecie działać wbrew potrzebom tego kraju, może być konieczne ponowne rozważenie konieczności finansowania FSCP i umożliwiania dalszego działania waszych baz na amerykańskiej ziemi.

Z tego, co rozumiemy, GOC ma bardziej zrównoważony plan dotyczący anomalii niż wy.

Wasz,

signature.png

Dalsze próby powstrzymywania zamachów Pentagramu na SCP-3874 mają być przeprowadzane przez osoby trzecie, zakontraktowane przez firmy-przykrywki Fundacji.

Dodatek.04: Dnia 25 listopada 2016 kubańskie wiadomości poinformowały o śmierci SCP-3874, co zostało przypisane przyczynom naturalnym. Operacja "90 Años" została rozpoczęta chwilę później z celem odzyskania zwłok SCP-3874 i przeniesienia ich do Placówki 725 w Kolumbii. Ze względu na brak anomalnych strażników, czy agentów GOC w kostnicy, Agent LaFerrier mógł z powodzeniem wziąć ciało SCP-3874 przed kremacją, wcześniej podmieniając prochy SCP-3874 z tymi D-1221.

Po przybyciu do Placówki 72, przeprowadzono autopsje celem zidentyfikowania jakichkolwiek możliwych anomalnych właściwości posiadanych przez SCP-3874. Nie znaleziono żadnych wyników. Dodatkowe eksperymenty nie przyniosły rezultatów. Potwierdzono, że przyczyna śmierci była naturalna i nie znaleziono żadnego zaangażowania Pentagramu w związku ze śmiercią SCP-3874.

Dnia 1 stycznia 2017, Agent LaFerrier, przebrany za nowego wenezuelskiego dyplomatę, miał za zadanie zbliżyć się do Raula Castro6 i spróbować zebrać informacje odnośnie do anomalnych właściwości SCP-3874.

Dodatek.05: Po przesłuchaniu Raula Castro, ustalono, że SCP-3874 nigdy nie posiadał anomalnych właściwości. Chociaż statystycy Fundacji zakwestionowali możliwość przeżycia przyziemnego człowieka i uniknięcia ponad 600 prób zamachu, prawdopodobieństwo tego jest nieanomalne większe niż 0, w związku z czym jest to możliwe.

Dokumentacja SCP-3874 ma być natychmiastowo poddana reklasyfikacji.O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported