SCP-3936
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-3936

Klasa podmiotu: Thaumiel

Specjalne Czynności Przechowawcze: Personel przydzielony do SCP-3936 ma za zadanie transmitować sygnał potwierdzający ich obecność na miejscu każdego pierwszego dnia miesiąca. Kopie dokumentów oznaczone zwiększonym ryzykiem retroaktywnej alteracji mają być przechowywane w SCP-3936. Wszelkie naprawy wymagane przez systemy SCP-3936 mają być przeprowadzone przez obecny w placówce zespół inżynierów.

Wszystkie działania publiczne na zewnątrz SCP-3936 mają być zapisywane przez przydzielony personel.

Opis: SCP-3936 to Ośrodek Wykluczenia 01, placówka Fundacji wybudowana używając technologii Pudła Scrantona w skali macro, często używana do przetrzymywania ważnych dokumentów i chronienia ich treści przed retroaktywnymi alteracjami. Poprzez użycie owej technologii, SCP-3936 jest skutecznie odporny na działanie wydarzeń restrukturyzacji klasy CK.

SCP-3936 jest obecnie w stanie pomieścić stu członków personelu. Sprzęt monitorujący w SCP-3936 pozwala personelowi na przeprowadzanie obserwacji wydarzeń ze świata zewnętrznego poprzez transmisje mediów oraz zabezpieczoną rządową komunikację. Te informacje są następnie zapisywane w cyfrowym archiwum w SCP-3936, razem z danymi uznanymi przez Fundację jako szczególnie narażone na retroaktywną alterację.

SCP-3936 jest obecnie aktywny nieaktywny.

Dodatek 3936-1: Dnia 01.12.18.04, SCP-3936 nie udało się nadać comiesięcznego sygnału potwierdzającego. Mobilna Formacja Operacyjna Qeztel-12 ("Now You See Me") została wysłana w celu zbadania sytuacji. Gdy MFO Queztel-12 przybyło do Ośrodka, zgłosili nieobecność wszelkiego personelu Fundacji. Wszystkie dane zapisane w SCP-3936 również zostały usunięte. Jednakże duża liczba niehumanoidalnych ciał została znaleziona w stołówce SCP-3936. Analiza wykazała prawdopodobną przyczynę śmierci, którą było zażycie tabletek z cyjankiem.

Wysoce nienaturalne cechy ciał to między innymi:

  • Struktura ciała przypominająca kształtem gwiazdę.
  • Dwa główne odnóża, prawdopodobnie używane do manipulacji obiektami.
  • Para odnóży, prawdopodobnie używana do poruszania się.
  • Węzeł sterujący zlokalizowany nad strukturą przypominającą tułów. Nie znaleziono oznak wtórnych lub trzeciorzędnych węzłów kontrolnych.
  • Układ krwionośny skupiający się na jednym organie, w odróżnieniu od tego skupiającego się na trzech organach, który najczęściej występuje wśród wszystkich znanych organizmów.
  • Mały mięsień obecny w prawdopodobnym obrębie jamy ustnej organizmu, badania wskazują na potencjalną możliwość swobodnej kontroli.
  • Smak opisywany jako podobny do wieprzowiny.
  • Poważny brak zweryfikowanych meta receptorów.
  • Oczy, które były poprzednio jedynie zaobserwowane wśród skamielin Korenvatius genus.

Autopsja oraz dalsze badanie zwłok trwają.

Dalsze dochodzenie doprowadziło jedynie do znalezienia fragmentu informacji pozostałego w archiwach SCP-3936. Ową informacją była wiadomość która została zidentyfikowana jako napisana przez niejakiego Doktora Ezekiela T. Jones-a. Żadna jednostka z takim imieniem nie jest/była zarejestrowana jako pracownik Fundacji. Treść wiadomości brzmi następująco:

Dzięki, ale sami zajmiemy się przechowywaniem. Nie ma potrzeby was w to mieszać.

Lokalizacja personelu przydzielonego do SCP-3936 pozostaje nieznana.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported