SCP-3940
ocena: +5+x
bugs.png

Lokalizacja i "cel" Incydentu 3940-1.

Identyfikator podmiotu: SCP-3940

Klasa podmiotu: Zneutralizowane

Specjalne Czynności Przechowawcze: Po śmierci Mela Blanca i jednoczesnym Incydencie 3940-1 dnia 10 lipca 1989 nie zarejestrowano żadnej aktywności dotyczącej tej anomalii.

Poprzednie zabezpieczanie zakładało standardowe protokoły dezinformacyjne odnośnie do stanów ofiar i wytyczne w celu namierzenia domniemanego Łucznika. Próbowano chronić przewidywane ofiary, ale przestano po 14 porażkach.

Opis: SCP-3940 odnosi się do serii 56 morderstw mających miejsce pomiędzy 1949 i 1989. W każdym przypadku ofiary zostały trafione prze jedną lub więcej strzał z niewidzianego miejsca. Wszystkie celu umarły ze względu na fizyczne obrażenia, bez względu na szybkość i jakość udzielonej opieki medycznej. Przewidywany czas od pierwszych obrażeń do utraty przytomności nigdy nie był zaobserwowany jako niższy niż pięć minut.

Wszystkie osoby będące celami SCP-3940 były pracownikami Leon Schlesinger Productions1 pomiędzy 1938 i 1944. Wiele z nich było zaangażowanych w produkcję krótkometrażowego filmu z 1940 Gonić króliczka, wprowadzającego postacie Królika Bugsa i Elmera Fudda. Ofiary były często postrzelone z kątów które były potwierdzone jako niemożliwe przez sprzęt nagrywający i fizyczne bariery. W innych przypadkach strzały były wykryte wcześniej ale wykazywały niemożliwe siły. W szczególności, morderstwo Phila Monroe z 19882 miało miejsce bez względu na to, że cel przebywał w bezpiecznej celi w Ośrodku 19. Strzała została wykryta trzy mile dalej i przebiła i ziemię i kilka warstw ścian w ośrodku przed trafieniem Monroe.

Anomalia została odkryta w roku 1949 gdy Leon Schlesinger został znaleziony martwy, przebity przez 11 strzał leżąc w łóżku. Wszystkie strzały trafiły Schlesingera w górę przez łóżko, mimo, że podłoga niżej była nienaruszona. Jedna strzała, w języku Schlesingera, miała na sobie notkę o treści "Kroniki, 1:10.3 Żaden ze mnie Fudd." Podejrzewano, że anomalia to pojedynczy incydent dokonany przez Osobistość, ale po trzech kolejnych prawie identycznych przypadkach w kolejnym roku nadano jej klasyfikację 3940.

Incydent 3940-1: Dnia 7.10.1989, Mel Blanc, aktor głosowy Królika Bugsa Bunny od 1940 do czasu jego śmierci został zabity przez łącznie 59 strzał. Druga notka została znaleziona przytwierdzona do strzały przebijającej policzki Blanca, "W Asyrii, karaliśmy pomówienia śmiercią." W tym samym czasie rzeźba przedstawiająca Królika Bugsa zlokalizowana przed studiem Warner Brothers została praktycznie zniszczona przez około 4000 strzał które wystrzeliły w nią ze wszystkich kierunków, również spod ziemi. Druga grupa 372 strzał ułożyła się w słowa "To jest, doktorku." naprzeciw szczątków rzeźby.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported